Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy teleinformatyk kwalifikacja E16 2016 (styczeń-luty)

barti1910 14 Sty 2016 17:23 39759 201
    GLaDOS.96
    Poziom 10  
    RozuPL, to wersja X.

swoją drogą, wszystko brałem na intuicję, a wyszło 30/40 :D
    Wubek1
    Poziom 9  
    RozuPL napisał:
    Wubek jaką miałeś wersje egzaminu ?

Miałem wersję x.
    IEmix, już dodałem z tymi zadaniami w tamtym poście.
    IEmix
    Poziom 9  
    Mam praktykę 25 stycznia jak coś powiem co było, nie wiem jak u was ale nam w szkole mówili że będzie konfiguracja routera mikrotik.
    Orientujecie się może czy będzie zarabianie kabelka w e16 a jak tak to w jakim standardzie?
    ALC
    Poziom 12  
    Witam

u nas E.16 praktyczny zaczyna się od 27.01 wiec jak będę coś wiedział to napisze, prośba również do osób które miały praktykę wcześniej niech podziela się informacja
    RPTBG
    Poziom 10  
    U nas podobnie mówili. Szkoła dopiero zakupi ten sprzet i porobimy sobie przed egzaminem. Co do kabelka to nie wiem ale to nawet jakby byl to i tak kolory łatwo zapamiętać. Z góry dziękuję za wstawione informacje.
    TYLKO NIE ZAPOMNIJCIE O TYM :D
    IEmix
    Poziom 9  
    RPTBG napisał:
    U nas podobnie mówili. Szkoła dopiero zakupi ten sprzet i porobimy sobie przed egzaminem. Co do kabelka to nie wiem ale to nawet jakby byl to i tak kolory łatwo zapamiętać. Z góry dziękuję za wstawione informacje.
    TYLKO NIE ZAPOMNIJCIE O TYM :D

To macie dobrze my już nie mamy przedmiotów zawodowych od przerwy świątecznej. Dodatkowo nie mówili nam co może być jedynie rzucili hasło że mikrotik a na egzamin jedziemy 200km do innej szkoły.
    RPTBG
    Poziom 10  
    IEmix to możecie poprosić nauczyciela. Już nawet te 3 godziny z Wami poświęci. A jakby ktoś miał przed Tobą egzamin praktyczny to byś mógł nawet go przerobić. Nam tak nauczyciele pomogli. U Was też powinni.
    ALC
    Poziom 12  
    IEmix napisał:
    To macie dobrze my już nie mamy przedmiotów zawodowych od przerwy świątecznej. Dodatkowo nie mówili nam co może być jedynie rzucili hasło że mikrotik a na egzamin jedziemy 200km do innej szkoły

Jak będziecie zdawać na mikrotiku to polecam przejrzeć materiały dotyczące konfiguracji protokołów routingu w szczególności OSPF i RIP bo na stanowisku podobno mają być 2 routery + kupa innego sprzętu, gdzieś na forum widziałem zadanie z czerwca 2015 z tego co pamiętam był w zadaniu jakiś schemat sieci to teraz trzeba dorzucić 2 router i pobawić się w konfiguracje
    bizonte
    Poziom 10  
    Praktykę mam 19 Lutego więc powiem co było :)
    nakon26
    Poziom 2  
    Pisał ktoś może dzisiaj egzamin praktyczny? Słyszałem, że od dzisiaj zaczynają się egzaminy praktyczne. Za wszelką pomoc z góry dziękuję
    ALC
    Poziom 12  
    plusio96 napisał:
    Jeśli chodzi o praktykę, to na tę chwilę mamy tylko info dotyczące konfiguracji mikrotika z 2014 albo 2015 (w załączniku)
    nie wiem o co w tym chodzi zresztą. Gdyby ktoś miał arkusz do tego egzaminu to byłoby to niezwykle pomocne.

To wrzucam co mam i co znalazłem z E.16. Z 2014 roku znalazłem jakiś egzamin próbny na OKE lub CKE nie pamiętam. Natomiast rozwiązanie to co wrzuciłeś pasuje do tzw. pseudo arkusza, znalazłem go na forum lub gdzieś w necie(jak będę miał chwilkę to opisze Ci krok po kroku co i jak trzeba zrobić,bo w tym twoim rozwiązaniu znalazłem już błąd zmiany nazwy urządzenia na R2 - niestety nadaje SSID a nie zmienia nazwy sprzętu).

Poniżej pliki.
    ALC
    Poziom 12  
    nakon26 napisał:
    Pisał ktoś może dzisiaj egzamin praktyczny? Słyszałem, że od dzisiaj zaczynają się egzaminy praktyczne. Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Dołączam do prośby.
    konrado185
    Poziom 2  
    Macie tutaj jeszcze pliki z egzaminem praktycznym z 2015 roku, miałem też dostęp do karty egzaminatora, z tego można wywnioskować co z całej konfiguracji podlegać będzie ocenie.

Jeśli ktoś już miał egzamin praktyczny z e.16 to proszę we własnym imieniu oraz wielu innych osób, dajcie jakieś info co było, a jeśli ktoś ma w najbliższym czasie to niech poinformuje nas o tym, a następnie jak już będzie "po" to podrzuci jakieś pytania

Pozdrawiam
    konrado185
    Poziom 2  
    Doszły mnie jeszcze słuchy, że prawdopodobnie cała konfiguracja ma odbywać się z terminala, po czym plik ze wszystkimi komendami mamy umieścić w odpowiednim folderze.
    Ktoś coś słyszał na ten temat?
    ALC
    Poziom 12  
    konrado185 napisał:
    Doszły mnie jeszcze słuchy, że prawdopodobnie cała konfiguracja ma odbywać się z terminala, po czym plik ze wszystkimi komendami mamy umieścić w odpowiednim folderze.
    Ktoś coś słyszał na ten temat?

No to troszkę będzie skomplikowane jeśli się nie zna komend w routerze. Zgodnie z wytycznymi są chyba 2 routery czyli tworzył byś siec zgodnie z jakimś schematem a później konfigurował poprzez np: putty??

A co z folderem wysyłany do OKE jak załącznik? , to w takim razie po co egzaminator na egzaminie?
    nakon26
    Poziom 2  
    Co do znajomości komend wystarczy znać jedną: "?"
    Ten jeden znak pokaze ci drogę xD
    konrado185
    Poziom 2  
    Ten plik widzi tylko egzaminator i to on to sprawdza.
    ALC
    Poziom 12  
    nakon26 napisał:
    Co do znajomości komend wystarczy znać jedną: "?"
    Ten jeden znak pokaze ci drogę xD

Dokładnie pokaże mi podstawowe komendy. Ja również używam TAB :) do konfiguracji.
    nakon26
    Poziom 2  
    Jak tam? Miał ktoś już praktyczny?
    stopekks
    Poziom 10  
    nakon26 napisał:
    Jak tam? Miał ktoś już praktyczny?

Ponawiam pytanie - czy ktoś może napisać co było?
    nlesniak
    Poziom 2  
    Ma ktoś egzamin w poniedziałek tj 25 stycznia?
    ALC
    Poziom 12  
    nlesniak napisał:
    Ma ktoś egzamin w poniedziałek tj 25 stycznia?

Kilka postów wyżej kolega IEmix pisał że ma egzamin w tym dniu.
    RPTBG
    Poziom 10  
    IEmix życzę powodzenia w poniedziałek!!! :)
    Liczymy wszyscy najlepiej na szczegółowe informacji z tego co było na egzaminie.
    IEmix
    Poziom 9  
    Dzięki wielkie :d to dam znać po egzaminie co było :) niestety nie wiadomo czy każdy będzie miał te samo zadanie w innych kwalifikacjach np e14 jest 6 wersji zadań na egzamin praktyczny.. Ale mniej więcej podobne
    RPTBG
    Poziom 10  
    W praktyce E13 i E15 miałem to samo co chłopaki wstawiali na elektrodzie, więc myślę, że również E16 możemy mieć to samo :D
    IEmix
    Poziom 9  
    Tez tak miałem jak ty, ale za dużo osób się chwaliło wszędzie gdzie się da że nawet ci u góry dowiedzieli się o tym. W tym roku na e14 było z tego co się nie mylę już 6 wersji arkusza a dopiero od paru dni są egzaminy praktyczne i z innych zawodów dochodzą podobne głosy że wiele wersji arkusza.. No ale u nas może będzie inaczej bo teleinformatyków jest mniej niż informatyków :)
    RPTBG
    Poziom 10  
    Pozostaje być dobrej myśli. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Do mojego egzaminu jeszcze wiele innych szkół ma wcześniej więc na spokojnie się dowiem wszystkiego :D Jeszcze raz powodzenia! :)
    Yukin
    Poziom 2  
    IEmix, liczymy na klarowne opisanie zadania :3 Najlepiej dzisiaj. Najbardziej mnie interesuje jaki będzie program do konfiguracji routera i centrali oraz co trzeba będzie zrobić :3
    MrOsamaful
    Poziom 9  
    Egzamin wygląda w następujący sposób.

Podłączamy telefon VoIP do routera, łączymy dwa routery ze sobą portami szeregowymi, jedno połączenie jest zapasowe i trzeba ustawić na nim wyższy koszt ospf. Do drugiego routera podłączamy centrale a do centrali telefon analogowy. Na ruterach konfigurujemy protokół rutingu ospf a ma centrali telefon VoIP. Dzwonimy telefonami. Koniec egzaminu.