Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARISTON AVL 105 - Prośba o identyfikacje elementu

04 Sty 2016 18:17 1602 3
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Moderator
    ELEKTRONIK2 napisał:
    jaką ma wartość rezystor na bramce triaka Q11,

ARISTON AVL 105 - Prośba o identyfikacje elementu
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 10  
    Rezystor wymieniony ale dalej coś nie tak. Pralka jak już zacznie nabierać wode to nie przestaje. Dokładnie wygląda to tak: pralka rozpoczyna program i zaczyna nalewać wode. Elektrozawór który leje ciągle wode zasilany jest białymi przewodami z triaka Q11. Problem taki, że nie przestaje nalewać wody aż do wyłączenia wtyczki z gniazdka. Cały program się wykonuje prawidłowo bo odłączyłem ręcznie wtyczke z elektrozaworu jak sie nalała odpowiednia ilosc wody i program dojechał aż do 1 płukania wtedy pralka się zatrzymała i czekała aż się naleje woda (tutaj znów włożyłem wtyczkę elektrozaworu aż naleciało wody) pralka ruszyła i dokończyła program. Końcowe płukanie napełniła sobie zaworem na niebieskich przewodach z triaka Q12 i tutaj nie ma problemu, nalała aż jej cyknął presostat, wypłukała, wywirowała, program się zakończył, drzwiczki odblokowały. Co ustaliłem:

-hydrostat sprawny bo pralka czeka aż napełni się woda do 1 cyknięcia prsosotatu i dopiero rusza z praniem. Jak woda dojdzie jeszcze wyżej to włącza się pompka i zaczyna wypompowywać wodę
    -triak Q11 był podmieniany z Q12 i jest tak samo
    -grzałka sprawna
    -elekrozawory sprawne tj. po sciągnieciu zasilania przestaje lecieć woda
    -jak nie odłącze wtyczki od elektrozaworu zasilanego z triaka Q11 to wody nabierze się tyle, że hydrostat załączy pompkę ale nawet wtedy elektrozawór jest nadal włączony i podaje wodę.
    -po zakończeniu całego programu elektrozawór który ciągle nalewał wodę (triak Q11) się wyłącza i startuje dopiero przy rozpoczęciu kolejnego programu

Cala sytuacja nastała po tym jak wykończyły się szczotki, zjechały się do zera aż silnik stanął. Wtedy zauważyłem, że przy okazji jest wyjarany triak Q11, ścieżka obok i rezystor na jego bramce.

Bardzo proszę o podpowiedź co może być nie tak.
  • Moderator AGD
    Procesor oberwał - moduł do wymiany.