Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes CLK W208 - Nie działają pozycyjne światła przednie.

syczący 04 Sty 2016 19:34 1413 3
  • #1 04 Sty 2016 19:34
    syczący
    Poziom 18  

Witam.
    Od niedawna posiadam Mercedesa CLK 320 w208 1998 rok.
    Otóż problem dotyczy elektryki, a dokładniej świateł pozycyjnych (postojowych) przednich.
    Dodam, że również miałem problem ze światłem stopu w tylnej prawej lampie. Jest tam żarówka dwu włóknowa. Raz jest ten stop raz nie. Wymieniłem na nową żarówkę i jest nadal tak samo. Więc zacząłem podginać styki w gnieździe tejże żarówki, a że robiłem to pod napięciem, zrobiłem zwarcie, wysadziło bezpiecznik. Zmieniłem dwa bezpieczniki i stop przez chwile był. Na drugi dzień stopu prawego już nie było,później znikłanajpierw prawa żarówka pozycyjna a potem na drugi dzień już obie nie świeciły.
    Symbol żarówki oryginalnej i taka jest włożona : H6W.

Co dziwne, napięcie w gnieździe jest a żarówka nie świeci. Obie żarówki podpinałem pod zewnętrzne i pewne 12v i wszystko działa. W aucie już niestety nie chce działać. Zrobiłem też tak, że kiedy były światła zapalone i żarówka osadzona w gnieździe, profilaktycznie podpiąłem przewód do obudowy żarówki i drugi koniec do pewnej masy. Też na marne - jak nie świeciło, tak nie świeci.

Ma ktoś na to jakieś rozwiązanie ?

0 3
  • #2 05 Sty 2016 21:02
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Na wtyczce do lampy obejrz pin masy chyba brązowy kabel, jak jest przypalony to trzeba dolutować kabel do blachy i do tego kabla, żeby masa była dobra, kolejna rzecz to jeśli jest prąd i masa na żarówkę i po doginaniu dalej nie świeci to pewno żarówka uszkodzona nawet jeśli jest nowa, cudów nie ma, albo jest styk albo nie ma, jak doginasz w oprawce żarówki blaszkę plusową, to też dognij masową tak żeby żarówka ciasno się wsadzała. Co do pozycji z przodu to do sprawdzenia prądy na żarówkach, bo żadko je ktoś wymienia także mogą być spalone jak nie ma prądu to przełącznik do sprawdzenia i bezpieczniki.

0
  • #3 06 Sty 2016 02:48
    syczący
    Poziom 18  

Bezpieczniki 100% pewne i sprawne, żarówki również, podpinane na krótko z akumulatora.

Jedynie co mogę winić to właśnie mase, może gdzieś ją gubi bo kabel jest w jednym miejscu trochę "zmęczony".
    Jedyna ewentualność jeszcze to przełącznik świateł, tam też cuda lubią się dziać.

0
  • #4 06 Sty 2016 11:56
    Gerri
    Spec od Mercedesów

W tych autach jest to znany problem. Szukaj na połączeniu oprawki z płytą tylnej lampy. Pod wpływem ciepła ze styków topi sie plastik i styki osiadają powodując brak kontaktu.

1