Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego w silniku bcs 622 wypluwa olej korkiem

Alinka33 04 Jan 2016 19:54 3189 6
    Alinka33
    Level 2  
    Witam mam problem i liczę na to że może ktoś mi pomoże. Przy maszynie olimpia Bcs 622 do cięcia zbóż, trzciny,wikliny z silnikiem Diesla wypluwa olej górnym korkiem nie wiem dlaczego. Może ktoś coś o tym słyszał i jest w stanie mi pomóc .
    krzysiek0909
    Level 9  
    Dużo tego oleju wylatuję? Jak niewiele to nie ma tragedii i można dalej pracować.
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Praca na mrozie? Odma nie zamarzła?
    Alinka33
    Level 2  
    No niestety tego oleju wypluwa dużo nawet wypluwa miarką od oleju ,praca oczywiście na mrozie bo przy wycince trzciny i przy tym silniku nie ma odmy a odpowietrznikiem jest korek wlewu oleju :(
    Staszek49
    Level 35  
    Zbyt duży stan oleju, zużyty silnik (przedmuchy) lub zapchana (zamarznięta) odma.
    gawlo235
    Level 19  
    Ciężko uwierzyć ,że silnik nie ma odpowietrzania "korb" . Z pokrywy zaworów nie idzie jakiś wąż do kol ssącego?
    jareek_71
    Level 13  
    Nie może tak być, musi być odprowadzenie podciśnienia ze skrzyni korbowej. Może być ono odprowadzane do korka wlewu oleju, gdzie wcześniej jest tzw. sitko-filtr wyłapujący opary olejowe. Przy zapchanym wywala olej korkiem, potrafi walić na 1m w gore przy zapalonym silniku. Swego czasu były stosowane w pokrywie klawiatury, (podobne do tego co miał silnik benzynowy w Fiacie) Często własnie to jest zapchane i objawy są takie jak piszesz. Silniki maja juz wprowadzone zamienniki, gdyż uznane były za przysparzające problemy. Może być poprowadzone wewnątrz silnika i odpowietrzenie jest u góry przy korku. Podobnie jak w DCS34 Dlaczego w silniku bcs 622 wypluwa olej korkiem
    Wiem ze to silnik benzynowy ale może coś Ci to pomoże. Numer 33 to odpowietrznik właśnie. Na 100 % masz zapchana odpowietrzenie (pot. zwane odma) No chyba ze ciśnienie z cylindrów (nieszczelne pierścienie -silnik do remontu) wali w skrzynie korbowa. Jednak i mimo to nie powinien wywalać oleju. Chyba model to podałeś maszyny bcs 622 a nie model silnika co?
    Jaki tam jest model silnika, czy nie jest to Lombardini
    3LD450 / S ?

Dodano po 4 [godziny] 10 [minuty]:

olimpia Bcs 622 do cięcia zbóż, trzciny,wikliny z silnikiem Diesla
    Mysle , ze chodzi o to Dlaczego w silniku bcs 622 wypluwa olej korkiem
    Ten silnik ma odpowietrzenie skrzyni korbowej tzw. odmę (każdy musi mieć ) LOMBARDINI 3LD450 7,5 KW jak widać na załączonym obrazku :D gdzie: 1.Wąż ssący (rura). 2.Pompa olejowa. 3.Filtr oleju. 4.Czujnik ciśnienia - sprawdź to. 5.Łożysko główne. 6.Regulator ciśnienia.-sprawdź. 7.Rury ochronne i popychacze- wystarczy ze to będzie zafajdane-niedrożne i będą takie skutki o jakich piszesz, a myślę ze własnie tak jest. 8.Korek wlewu oleju. Ogólniej mówiąc to pozycje 6, 7 i 8 popychacze, odpowietrznik i korek wlewu oleju masz udrożnić. I proszę nie mów mi ze niestety przy tym silniku nie ma odpowietrzenia skrzyni korbowej, zwanej potocznie odma. Jeśli nie usuniesz usterki to zamęczysz ten silnik a wszystko bedzie zalane olejem :D Dużo pracy nie ma. Powodzenia
    Proponowałbym zmienić temat bo bcs 622 to maszyna , a nie silnik.

Dlaczego w silniku bcs 622 wypluwa olej korkiem