Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV caddy2. 1,9 TdI - Jak wyłączyć alarm przy wymianie akumulatora.

04 Sty 2016 22:04 1974 6
  • Poziom 10  
    Noszę się z zamiarem wymiany akumulatora, ale po odłączeniu klem włącza się alarm. Czy istnieje jakiś sposób na jego chwilowe wyłączenie ?. Proszę o podpowiedź.
  • Poziom 18  
    zwirzyk napisał:
    Noszę się z zamiarem wymiany akumulatora, ale po odłączeniu klem włącza się alarm. Czy istnieje jakiś sposób na jego chwilowe wyłączenie ?. Proszę o podpowiedź.

Witam,

Odłączył bym syrenę i wymienił akumulator a potem podłączył.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Podczas odłączania akumulatora nie uruchamia się alarm, tylko wzbudza się jego syrenka, która włącza się po wykryciu zaniku zasilania zewnętrznego.
    W syrence alarmu znajduje się mała "stacyjka".
    Włóż kluczyk, przekręć i zablokuj syrenkę na czas odłączenia akumulatora.

Jeżeli nie posiadasz kluczyka do syrenki, to podłącz dodatkowe źródło zasilania 12V do odłączonych klem akumulatora.
    W starszych samochodach można 12V "podać" do gniazda zapalniczki.
    Taki sposób wymiany akumulatora stosuje się np. w przypadku, gdy nie znasz kodu do radia.
  • Poziom 10  
    Witajcie Camer i Wojciech80 . Takie pomysły i ja brałem pod uwagę, ale alarm jest zamontowany fabrycznie i nie wiem nawet gdzie się znajduje, a kluczyk od syrenki nie został dostarczony przez producenta z zestawem kluczyków.Próbowałem znaleźć miejsce montowania syreny po odgłosie, ale trudno jest zlokalizować. Jest gdzieś głęboko ukryty.Natomiast rozwiązania z podłączeniem do zapalniczek kabla nie wpadło ni do głowy.Będzie można popróbować.Dziękuję za podpowiedź.
  • Poziom 18  
    Zakup sobie przewody do odpalenia i zaczep zaciski na akumulatorze i przewody które wchodzą na akumulator. I wymieniamy 😁

Zasilanie cały czas masz z akumulatora można wymienić, odpiąć stary z zaczepów wyciągnąć, przełożyć przewody na zdemontowany akumulator, zamontować sprawny akumulator i podłączyć.
  • Poziom 10  
    Witam. Podpowiedziane rozwiązania umożliwiają wymianę akumulatora i z tymi rozwiązaniami miałem wcześniej do czynienia. Ale to są pół środki. Są chyba jakieś rozwiązania dla tego modelu auta ,które nie opierają się na wcześniej omawianych, a nie powodują takiego hałasu. Wytrzymałem przez tą zime z akumulatorem i dokonam jego wymiany wiosną.A może w między czasie zdobędę wiedzę jak wyłączyć alarm na okres wymiany akumulatora.
    Wszystkim, którzy udzielili mi oodpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    zwirzyk napisał:
    chyba jakieś rozwiązania dla tego modelu auta ,które nie opierają się na wcześniej omawianych

Napisałem powyżej:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15301241#15301241
    W syrence alarmu znajduje się mała "stacyjka".
    Włóż kluczyk, przekręć i zablokuj syrenkę na czas odłączenia akumulatora.

NIE ma innej możliwości zablokowania syreny - przewidzianej przez producenta syreny - na czas wymiany akumulatora.