Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESL47020 - Trzy błędy w jednej zmywarce

jprzedworski 04 Jan 2016 22:31 1743 3
 • #1
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  Witajcie,
  Zmywarka ESL47020 type:911D63-2T. Mam trzy błędy naraz.
  1. Przy wyższych temperaturach niż 45 stopni wyskakuje błąd 6. i jest 6 sygnałó dźwiękowych. To już wstępnie rozszyfrowałem jako błąd czujnika temperatury. Gdy myję programem "szkło" czyli 45 stopni, działa niby dobrze.
  2. Przy każdej próbie ustawienia numeru programu zapala się lampka oznaczona ->| i Muszę nacisnąć przycisk Cancel i dopiero wtedy ustawić numer programu. Kiedyś tak nie było.
  3. W niepracującej maszynie (zakończone mycie, ale zasilanie jest, drzwiczki otwarte lub zamknięte), losowo zaczynają pojawiać się kłęby pary z otworu w górnej części komory. Słychać, że w grzałce coś się gotuje, bucha para. Tak średnio 1-4 razy w miesiącu.
  I tak chyba ktoś przyjdzie (ja jestem od komputerów), ale serwisant, w czasie rozmowy telefonicznej, był trochę zdziwiony tymi objawami z pozycji 2 i 3. Może nie mieć pomysłu. Poza tym - lubię rozwiązywać zagadki.
  Byłbym wdzięczny za jakąś sugestię. Nie wiem, czy to jest jedna przyczyna - np. ten czujnik temperatury. Ale skąd ta para? Grzałka nie powinna się włączać np. przy otwartych drzwiczkach. Elektronika?
 • Helpful post
  #2
  nares
  Home appliances specialist
  Sprawdź przekaźnik załączający grzałkę (na płycie) - może być sklejony.
 • Helpful post
  #3
  ELEKTROMECHANIKTOM
  Level 16  
  Przekażnik sklejony albo ścieżka na płytce nadpalona przy przekażniku
 • #4
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  Okazało się, że pomogła wymiana spuchniętych kondensatorów. Wymieniony też został przekaźnik, ale raczej profilaktycznie - po kilku latach pracy mogły się już zużyć styki.
  Dziękuję i zamykam temat.