Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka bosch SGV 45M83EU - drży zawór aqa stop

wp1974 04 Sty 2016 23:02 999 2
  • #1 04 Sty 2016 23:02
    wp1974
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Chciałbym poprosić o uzyskanie pomocy w ustaleniu przyczyny "niedomagania" zmywarki. Otóż - od jakiegoś czasu wymieniona wyżej zmywareczka - mam wrażenie - nie domywała naczyń na górnej półce. Teraz sprawa wygląda tak , że nie pobiera zupełnie wody. Po załączeniu słychać wewnętrzną pracę ( przełączanie - jak w starym programatorze od pralki ) , jednak nie pobiera wody i po krótkim czasie pojawia się symbol kranika na wyświetlaczu. Dodatkowo - zauważyłem drżenie i buczenie zaworu aqa stop ( w miejscu podłączenia do źródła poboru wody ). Dodam , że wąż odpływowy jest drożny , sito wewnętrzne i sitko w zaworze doprowadzającym -czyste , brak jakichkolwiek oznak zabrudzenia , duża pompa z prawej strony - wirnik nie jest zablokowany. Najbardziej do myślenia daje mi ten drżący i grzejący się lekko, obudowany plastikiem - zawór tuż przy kranie. Mam też wrażenie , że dawniej - po załączeniu -słyszałem odgłos wylewanej wody z komory , czego teraz brakuje , no i czasami zdarza się nieprzyjemny zapach z wnętrza. Bardzo proszę o wskazówki.

1 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 04 Sty 2016 23:06
    nares
    Specjalista AGD

Odkręć wąż poboru wody i sprawdź czy po otwarciu kranu płynie woda.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 05 Sty 2016 12:20
    wp1974
    Poziom 2  

Witam. Dziękuję za podpowiedź. Po odłączeniu węża - sprawdziłem kran - jest ok , woda normalnie leci. Dodatkowo podłączyłem wąż zasilający zmywarkę do innego kranu obok - skutek bez zmian. Odłączyłem też małą "pompkę" zamontowaną na końcu przewodu wodnego , przedmuchałem i słychać , że gwiżdże , czyli raczej nie jest zapieczona. Zauważyłem w tunelikach , w których wędruje woda ( płaski element po lewej stronie zmywarki - patrząc od frontu ) , że bardzo powoli ciecz wędruje w górę , a gdy już tam dotrze , to raczej kropelkuje. Czy może być ze uszkodził się zawór aqa przy kranie zasilającym zmywarkę? Czy można spróbować pominąć ten wąż i podłączyć zasilanie wody zastępczym wężem na czas próby? Co wtedy z przewodami , które zasilają aktualny zawór? Pozdrawiam.

1