Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator do pamieci 24LC16.

mąci 05 Jan 2016 00:11 1860 6
    mąci
    Level 15  
    Witam,
    Jako nie wtajemniczony w programowanie pamięci EEPROM, zwracam sie z pytaniem czy programator wg, Rayera http://rayer.g6.cz/elektro/spipgm.htm jest odpowiednim programatorem do pamięci 24CL16. Jeśli nie to jaki?

Przy okazji mam też pytanie jaki programator byłby potrzebny ďo zaprogramowania PIC16F505. Jaki programator polecacie?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Gunslinger
    Level 30  
    Zbudowałem ten Link ale działał tylko na kompie kolegi z win XP. Na moim z 7 nie współpracował. Kupiłem za radą CH341A i polecam. Śmiga świetnie.
    mąci
    Level 15  
    Dzieki wielkie, pewnie kupię taki. Zbudowałem programator rayera ale dopiero później dowiedziałem się ze ten EEPROM to I2C.

A nad programatorem do PIC16 myślę ze pewnie najlepszy będzie PICKIT3.
    mąci
    Level 15  
    Kupiłem programator CH341A i podczas próby programowania wyskakuje komunikat - "chip with the contents are in disagreement". Kasowanie przebiega bez problemu, gdy sprawdzam czy czysty EEPROM to potwierdza że jest. Robie może coś nie tak?
    Gunslinger
    Level 30  
    Zainstalowałeś sterowniki według instrukcji i dobrze umieszczasz scalaka?
    mąci
    Level 15  
    Wkładam odpowiednio, zgodnie z opisem na płytce. Probowalem rowniez wkładać odwrotnie i w drugie gniazd. Tak sterownik zainstalowałem zgodnie z instrukcja.
    Może pamięć jest uszkodzona. Postaram sie kupic nowa i przetestować.
    tacim
    Level 13  
    Witam czy CH341A odczyta 24LC16B bo musze radyjko kaseciaka odczytac