Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit IWUD4105PL pralka huczy przy wirowaniu

domasia 05 Jan 2016 13:51 3744 7
    domasia
    Level 14  
    Witam,

pralka Indesit IWUD4105PL nagle z dnia na dzień zacząła huczeć przy wirowaniu. Huczący dźwięk wydobywa się z tylnej części pralki. W autoryzowanym serwisie dowiedziałem się, że w przypadku uszkodzenia łożysk wymienia się cały zespół piorący za kwotę około 800 złotych. Diagnoza z dojazdem około 100 złotych. Tak więc potencjalny koszt naprawy w serwisie Indesita to ok. 900 złotych przy aktualnej cenie za nowy egzemplarz 1000 złotych.

Główne pytanie:
    Czy w tym modelu można wymienić same łożyska, nie cały zespół? Pytam, bo być może w serwisie autoryzowanym podejście do tematu jest inne niż w przypadku samodzielnych fachowców. Jeżeli można naprawić pralkę nie wymieniając całego zespołu (czytaj: taniej), poproszę o kontakt do godnej polecenia osoby która może naprawić pralkę. Miasto Warszawa.
    User removed account
    Level 1  
    domasia
    Level 14  
    Witam, poczytałem no i nie są to wesołe wieści.
    Tak więc mam jeszcze dwa pytania:
    - cena podana w serwisie dotyczy nowej części i wymiany. Czy zwykły obywatel jest gdzieś w stanie kupić taki zespół piorący w celu samodzielnej wymiany żeby zaoszczędzić na kosztach robocizny?
    - może ktoś zna serwis w Warszawie który wymienia łożyska i spawa zbiorniki po rozcięciu tak, że pralki można nadal bezpiecznie używać? Koszt nawet do 500 złotych jest akceptowalny. Powyżej to już raczej kupno nowej pralki...

Pytanie dodatkowe - jakie łożyska są w IWUD4105? To dla własnej informacji.

Pozdrawiam.
    gambas
    Level 8  
    Witam,
    mam ten sam problem, chociaż z inna pralką : generalnie wrzuć w wujka Google'a hasło "regeneracja bębnów klejonych" i dostaniesz wiele adresów. Również z Wa-wy. Żadnego nie polecę, bo nie korzystałem z usługi ale cennik wygląda następująco : 300-400 PLN za demontaż i przeróbkę bębna na rozbieralny + wymiana łozysk (zaleznie od modelu)
    Materiały, czyli łożyska i uszczelniacz to koszt w granicach klkudziesięciu złotych, czyli w budżecie 500 PLN się zmieścisz.
    Problem zaczyna się przy skorodowanym lub pękniętym krzyżaku - jako element wymienny nie występuje w tym modelu ...
    User removed account
    Level 1  
    domasia
    Level 14  
    A pokażecie mi jakiegoś linka lub obrazek na którym to wszystko widać? To znaczy gdzie są łożyska wewnątrz tego klejonego zbiornika, gdzie jest krzyżak... Taki rysunek techniczny zespołu piorącego. Nie żebym sam próbował to naprawiać, ale taki ogólny pogląd może się przydać przy ewentualnej rozmowie z serwisem.

Dzięki i pozdrawiam.