Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka do zabudowy Bosch 60cm [2800zł]

05 Sty 2016 14:34 1785 8
  • Poziom 11  
    Witam,
    planuję zakup zmywarki do zabudowy Bosch 60cm. Budżet ~2500zł, (chyba że warto dołożyć), ale chciałbym kupić coś na lata z wszystkimi potrzebnymi funkcjami.
    Mam na oku trzy modele:
    SMV58N90EU
    SMV58N60EU
    SMV87TX01E

Obstawiam, że mają dno metalowe oraz, że oznaczenie N to produkcja niemiecka zaś TX?

Możecie powiedzieć coś o tych modelach, ew. polecić inne?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    A nie chcesz coś naszej AMIKI . Produkty Boscha w mojej opinii nie są już na lata.
  • Poziom 11  
    Nie nie Amica odpada :)
  • Poziom 22  
    Jak chcesz trochę dołożyć to zajrzyj do oferty Miele. Cokolwiek wybierzesz to będzie made in Germany, o jakości tej firmy chyba nie muszę pisać.

Jak chcesz Boscha (uważam ,że w zmywarkach jest tuż za Miele) to spokojnie znajdziesz konkretny sprzęt w przedziale do 2000zł ,oczywiście mówię o modelach made in Germany. Im droższa tym więcej funkcji.
    Ostatnio część produkcji z Niemiec została przeniesiona do Hiszpanii, ale oceniając wzrokowo - wygląda identycznie jak modele produkowane w Niemczech.
  • Poziom 11  
    Wybór padnie raczej na Bosch SMV58N90EU :)
    Zastanawia mnie model SMV58N60EU jego polski "odpowiednik" (SMV58L60EU) jest 800zł tańszy, dlaczego?
  • Poziom 22  
    Modele Bosch/Siemens produkowane w Polsce mają plastikowe dno ,te produkowane w Niemczech całą komorę myjącą mają stalową - wg mojej opinii lepszą. O ile w przypadku pralek B/S/H lepsze są te produkowane w u nas w Pl to w przypadku zmywarek lepiej zainwestować w model made in Germany.
  • Poziom 11  
    Tak też zrobię, pralki lepsze te z Polski? Uzasadnisz? Pralka też będzie w planach zakupowych, bo 14 letnia Amica już kończy żywot :)
  • Poziom 22  
    Uzasadnię (moją tezę) .-)
    Zarówno pralki z polskiej jak i niemieckiej fabryki są praktycznie na tych samych komponentach: moduły produkuje Siemens zaś silniki/pompy są głównie hiszpańskiej lub włoskiej produkcji. Zespół piorący w obu przypadkach jest rozbieralny ,skręcany na śruby.
    Różnica taka ,że modele produkowane w Niemczech są bardziej zaawansowane pod względem funkcji i w niektórych modelach mają lepsze silniki (lepsze-tzn cichsze, silnik w pralce najrzadziej się psuje).
    Cena pralki z Niemiec jest wyższa o ok. 50% w stosunku do modelu z Łodzi. Koniec końców pralka pierze tak samo, kultura pracy porównywalna ( pomijając silnik), powinna wytrzymać ~10 lat.
    I ostatnie, wiadomość od B/S/H: pralki produkowane w Polsce cieszą się największą sprzedażą i najmniejszą liczbą awarii.
  • Poziom 11  
    Dzięki wielkie, kupiłem Bosch SMV58N90EU.
    Pralka wkrótce :)