Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka do zabudowy Bosch 60cm [2800zł]

05 Sty 2016 14:34 1989 8
 • Poziom 11  
  Witam,
  planuję zakup zmywarki do zabudowy Bosch 60cm. Budżet ~2500zł, (chyba że warto dołożyć), ale chciałbym kupić coś na lata z wszystkimi potrzebnymi funkcjami.
  Mam na oku trzy modele:
  SMV58N90EU
  SMV58N60EU
  SMV87TX01E

  Obstawiam, że mają dno metalowe oraz, że oznaczenie N to produkcja niemiecka zaś TX?

  Możecie powiedzieć coś o tych modelach, ew. polecić inne?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 34  
  A nie chcesz coś naszej AMIKI . Produkty Boscha w mojej opinii nie są już na lata.
 • Poziom 11  
  Nie nie Amica odpada :)
 • Poziom 22  
  Jak chcesz trochę dołożyć to zajrzyj do oferty Miele. Cokolwiek wybierzesz to będzie made in Germany, o jakości tej firmy chyba nie muszę pisać.

  Jak chcesz Boscha (uważam ,że w zmywarkach jest tuż za Miele) to spokojnie znajdziesz konkretny sprzęt w przedziale do 2000zł ,oczywiście mówię o modelach made in Germany. Im droższa tym więcej funkcji.
  Ostatnio część produkcji z Niemiec została przeniesiona do Hiszpanii, ale oceniając wzrokowo - wygląda identycznie jak modele produkowane w Niemczech.
 • Poziom 11  
  Wybór padnie raczej na Bosch SMV58N90EU :)
  Zastanawia mnie model SMV58N60EU jego polski "odpowiednik" (SMV58L60EU) jest 800zł tańszy, dlaczego?
 • Poziom 22  
  Modele Bosch/Siemens produkowane w Polsce mają plastikowe dno ,te produkowane w Niemczech całą komorę myjącą mają stalową - wg mojej opinii lepszą. O ile w przypadku pralek B/S/H lepsze są te produkowane w u nas w Pl to w przypadku zmywarek lepiej zainwestować w model made in Germany.
 • Poziom 11  
  Tak też zrobię, pralki lepsze te z Polski? Uzasadnisz? Pralka też będzie w planach zakupowych, bo 14 letnia Amica już kończy żywot :)
 • Poziom 22  
  Uzasadnię (moją tezę) .-)
  Zarówno pralki z polskiej jak i niemieckiej fabryki są praktycznie na tych samych komponentach: moduły produkuje Siemens zaś silniki/pompy są głównie hiszpańskiej lub włoskiej produkcji. Zespół piorący w obu przypadkach jest rozbieralny ,skręcany na śruby.
  Różnica taka ,że modele produkowane w Niemczech są bardziej zaawansowane pod względem funkcji i w niektórych modelach mają lepsze silniki (lepsze-tzn cichsze, silnik w pralce najrzadziej się psuje).
  Cena pralki z Niemiec jest wyższa o ok. 50% w stosunku do modelu z Łodzi. Koniec końców pralka pierze tak samo, kultura pracy porównywalna ( pomijając silnik), powinna wytrzymać ~10 lat.
  I ostatnie, wiadomość od B/S/H: pralki produkowane w Polsce cieszą się największą sprzedażą i najmniejszą liczbą awarii.
 • Poziom 11  
  Dzięki wielkie, kupiłem Bosch SMV58N90EU.
  Pralka wkrótce :)