Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie łączy się z routerem mimo połączenia

05 Sty 2016 14:56 786 17
  • Poziom 14  
    Witajcie, mam dziwny problem. Mam laptopa, gdzie jest sygnał wraz z internetem, ale nie można "wejść" w router poprzez 192.168.1.1. Tak samo nie mogę pingować tego adresu. Przez to także komputer stacjonarny nie widzi laptopa przez grupę roboczą. Na komputerze stacjonarnym wszystko jest w porządku.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Uruchom cmd.exe, wpisz
    ping 192.168.1.1
    tracert -d 8.8.8.8
    ipconfig /all

pokaż wydruki.
  • Pomocny post
    Pokaz jeszcze

ping 8.8.8.8
    arp -a
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jakiej marki jest router ?
  • Poziom 14  
    Tp-Link WR340G. Dodam, że kiedyś ten problem nie występował. Pojawił się max miesiąc temu lub wcześniej.
    Tracert dziwnie wygląda.

Jakimi portami w routerze to jest połączone ? daj schemat wszystich urządzeń.
  • Poziom 14  
    bogiebog napisał:
    Tracert dziwnie wygląda.

Jakimi portami w routerze to jest połączone ? daj schemat wszystich urządzeń.

Możesz jaśniej? Urządzenia jakie są połączone z routerem to komputer kablem, laptop i dwa telefony android Wi Fi. Dodam, że z telefonu mogę wejść w konfiguracje routera. Problem musi leżeć po stronie laptopa (tak myślę :roll: )
  • Pomocny post
    Poaż ww wydruki z komputera kablowego.
    Na laptopie, jak podłączysz kablem to jest OK ? nie ? to podłącz kablem, uruchom laptopa w tryb awaryjny + obsługa sieci, i przetestuj polecenia w cmd.exe
  • Poziom 14  
    Po podłączeniu kablem laptopa działa prawidłowo.
    działa w trybe awaryjnym czy normalnym ?
  • Poziom 15  
    Nie masz przypadkiem sklonowanego maca na wifi? może jest taki sam jak mac routera, to też może być problem.

//ok juz widze ze nie masz, MY BAD
  • Poziom 14  
    bogiebog napisał:
    działa w trybe awaryjnym czy normalnym ?

Normalnym trybie.

Dodano po 18 [minuty]:

Dobra dzięki za pomoc, ale pomogła błahostka... zresetowanie routera. Wielkie dzięki za pomoc @bogiebog .
    Ten router WR340 ma swoje lata i stara technologina, "G", to jest router z najniższe półki tplinka.
    nie wiem jakie masz łącze ale lepszym routerem za niewielką kasę byłby np WR841, np używka z alegro. Do Wr841 można wgrać gargoyle i kontrolować zużycie pasma przez komputery.
  • Poziom 14  
    Po zresetowaniu routera problem pojawia się znów na następny dzień... Nie wiem dlaczego tylko w laptopie. Przecież telefon też łączy się przez Wi Fi, a jednak tam problem nie występuje. Dziwi mnie też fakt, że internet jest a nie mogę wejść w konfiguracje routera lub grupę roboczą (jakby sieć LAN nie działała :o )