Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup telefonu Xperia Z3, czy karta gwarancyjna musi być podbita?

sebaele22 05 Jan 2016 15:27 1386 5
    sebaele22
    Level 30  
    Witam serdecznie, postanowiłem zakupić nowy lub jeszcze na gwarancji telefon Xperia Z3.
    Przeglądałem już kilka ofert i były takie że ktoś nie posiadał dowodu zakupu tylko samą kartę gwarancyjną.
    Moje pytanie czy taka karta powinna być podbita jeśli ktoś nie posiada dowodu zakupu? Na co jeszcze zwrócić uwagę aby nie zostać oszukanym.

Pozdrawiam
    nemo333
    Level 30  
    Bez dowodu zakupu zaden serwis nie przyjmie ci go do naprawy wiec taki telefon nie ma zadnej gwarancji.
    marcinziemko
    Level 15  
    Jeżeli na dowodzie zakupu znajduje się numer imei telefonu, karta gwarancyjna nie musi być wypełniona. W innych przypadkach paragon/fv musi być dołączona do uzupełnionej karty gwarancyjnej, która zawiera podpis i pieczątkę punktu sprzedaży.
    dxxx

Level 24  
    Mało tego w Play i T-Mobile rejestrują telefony (wysyłają powiadomienia gwarantom) i jak masz czystą gwarancję do której ktoś dorzuci od siebie paragon (np. taki komis GSM z bożej łaski) i powstaje rozbieżność w dokumentach.

Ja raz miałem jakąś Xperię, którą Sony dorzucało do telewizora i tez był kłopot z gwarancją.

Samsung zaś stemplował takie gratisy pieczątką z dopiskiem "towar otrzymany w ramach konkursu - nie wymaga dowodu zakupu".
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Jeżeli telefon kupiony u któregoś z naszych operatorów to wystarczy faktura z numerem imei lub sam paragon, karta nie musi być podbita gdyż przy zawieraniu umów na odległość nikt nie stempluje kart gwarancyjnych a serwisy tego nie wymagają.
    Bez dowodu zakupu gwarancję też można wyegzekwować, ale jest to dość trudna procedura.
    sebaele22
    Level 30  
    Telefon zakupiony.
    Pozdrawiam