Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volkswagen Passat B5 Sedan - padnięty akumulator. Jak sie dostać do środka?

AutoManiak02 05 Jan 2016 17:22 1959 11
    AutoManiak02
    Level 2  
    Mam taki problem. Jest 20 stopni na minusie i rozładowany akumulator. Jedynym dostępem do wnętrza samochodu jest klapa bagażnika. Siedzenia sie nie rozkładają. kluczyk w drzwiach po prostu sie obraca. Nie ma żadnej reakcji ze strony samochodu. Samochód stoi przy krawężniku więc zajrzenie pod auto jest niemożliwe. Czy jest jakiś sposób żeby sie do niego dostać?
    D214d3k
    Level 39  
    Myślę, że można spróbować podłączyć niewielki prostownik do gniazdka w bagażniku.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W obydwu drzwiach się kluczyk obraca? Światła stopu mają chyba prąd cały czas, więc tam można by próbować podpiąć się z małym akumulatorkiem.
    AutoManiak02
    Level 2  
    A czy po podłączeniu tego prostownika będzie można odblokować auto z immobilizera?
    balonika3
    Level 37  
    AutoManiak02 wrote:
    A czy po podłączeniu tego prostownika będzie można odblokować auto z immobilizera?
    Tak. A przede wszystkim da się otworzyć.
    polonez15
    Level 33  
    Jak podepniesz się do stopu, skoro napięcie idzie przez włącznik przy pedale, który będzie rozwarty:)? Zapalniczka też ne zawsze była, ale oświetlenie bagażnika już tak:) przecież można odepchać od krawężnika i poczęstowac srubę rozrusznika prądem...

Moderated By domex32:

polonez15 wrote:
    Zapalniczka też ne zawsze była, ale oświetlenie bagażnika już tak:)

W żadnym wypadku pod oświetlenie bagaznika, można w ten sposób ugotować moduł komfortu, i w zwykłym b5 i w b5FL zasilanie idzie z modułu komfortu.

balonika3
    Level 37  
    polonez15 wrote:
    Jak podepniesz się do stopu, skoro napięcie idzie przez włącznik przy pedale, który będzie rozwarty:)? Zapalniczka też ne zawsze była, ale oświetlenie bagażnika już tak:) przecież można odepchać od krawężnika i poczęstowac srubę rozrusznika prądem...
    A jeżeli włacznik zapina masę? O rozruszniku też pomyślałem, ale odepchnięcie zależy od ustawienia kół.
    domex32
    Moderator of Cars
    balonika3 wrote:
    A jeżeli włacznik zapina masę? O rozruszniku też pomyślałem, ale odepchnięcie zależy od ustawienia kół.

Nie, masa jest wspólna.
    polonez15
    Level 33  
    W passacie światła stopu sterowane są plusem z włącznika.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Panowie, nie skakać z plusem gdzie popadnie. Dwa wyjścia: Awaryjne otwarcie maski lub podanie zasilania na rozrusznik albo alternator. Ogólnie 5 minut i auto otwarte.