Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos - Powietrze w zbiorniku wyrównawczym układu chłodzenia.

barany73 05 Sty 2016 17:52 1320 5
  • #1 05 Sty 2016 17:52
    barany73
    Poziom 5  

Daewoo Lanos 1,6 16v
    Tak jak w temacie ostatnio wracałem w trasie i zauważyłem iż temperatura się dziwnie zachowuje, po zjechaniu na parking i sprawdzeniu płynu chłodzącego zauważyłem iż zebrało mi się powietrze. W ciągu 100 km musiałem odpowietrzyć układ 3 razy aby nie zagrzać silnika. Tak wiem iż podobne tematy były na forum, ale wszędzie zawsze pada od razu podejrzenie na uszczelkę głowicy. Dodatkowymi objawami padniętej uszczelki podawane są kopcenie na biało, ubywający płyn, gotujący się płyn. Otóż z moich obserwacji wynika iż płyn nie ubywa, nie ma wzmianki o białej barwie z wydechu, płyn się nie gotuje. Dodatkowym faktem jakim zauważyłem to fakt iż silnik zaczął lekko falować, jest to oczywiście zmienne, nie stałe. Wskaźnik temperatury też zaczął mi skakać raz jest na połowie a raz na zero.Dodam jeszcze że uszczelka pod głowicą była wymieniana tydzień temu ponieważ przepaliła się między cylindrami, była planowana i sprawdzana na szczelność. Czy przed wymianą uszczelki też tak się działo to nie wiem ponieważ dopiero zakupiłem to auto.

0 5
  • #2 05 Sty 2016 18:04
    m fox
    Poziom 23  

A odpowietrznik działa ? sprawny ?

0
  • #3 05 Sty 2016 18:08
    barany73
    Poziom 5  

Pierwszy raz słyszę o odpowietrzniku ponieważ jestem po raz pierwszy posiadaczem lanosa, gdzie on się może znajdować ?.
    Dodam jeszcze że termostat też już wymieniałem na nowy no i to samo.

1
  • #4 05 Sty 2016 18:12
    m fox
    Poziom 23  

W korku zbiorniczka wyrównawczego są dwa zaworki i trzeba sprawdzić czy one działają.

1
  • #5 05 Sty 2016 18:17
    barany73
    Poziom 5  

Właśnie zauważyłem że w tym korku coś tam od spodu jest, ale jak by to można było sprawdzić samemu .

0
  • #6 05 Sty 2016 18:57
    m fox
    Poziom 23  

Najlepiej kupić nowy korek , koszt 30 zł około

0