Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ONKYO TX-DS484 - Dźwięk słyszalny dopiero przy max głośności

hawer13 05 Sty 2016 18:04 609 4
  • #1 05 Sty 2016 18:04
    hawer13
    Poziom 2  

Witam. Posiadam ampli Onkyo 484 kupiony używany. Od jakiegoś czasu problem pojawia się z dźwiękiem aby cokolwiek usłyszeć głośność trzeba zrobić prawie na maxa "skala jest od 0-70 przy około 50 coś bardzo słabo słychać" wtedy dźwięk jest. Czy w stereo czy 4.0 wszystkie kanały działają. Dźwięk jest czysty bez zniekształceń itp. Oddawałem go już dwa razy do naprawy ale ciągle to samo kilka dni ok a później to samo. Serwisant mówił że prawdopodobnie mógł zostać uszkodzony procesor dźwięku jak tak to czy jest sens jego dalszej naprawy?. Ja osobiście nie jestem specem w tych sprawach co gdzie i jak ale lutownicą umiem się obsługiwać i może samemu to zdołam zrobić. Co do tego procesora to gdzie on jest jak wygląda i czy można go wymienić? Pozdrawiam. Szym.

0 4
  • #2 05 Sty 2016 18:20
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Czy jak podasz sygnał na wejścia "multi channel input" (i je wybierzesz) to dźwięk jest poprawny? Podając sygnał na to wejście omijasz procesor DSP.

0
  • #3 05 Sty 2016 19:48
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@sylweksylwina tylko dźwięk z cyfrowej wejścia idzie przez DSP, analogowe wejścia są przełączane analogowymi kluczami.

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdź czy sygnał jest za Q3151, Q3171 i za tranzystorami od mutowania.

0
  • #4 05 Sty 2016 20:05
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Przy zwykłym trybie stereo z wejść analogowych może i jest tak jak piszesz: nic nie idzie przez DSP, przy włączonych efektach jak np. Dolby Pro Logic z analogowych wejść sygnał trafia na przetwornik ADC, na procesor DSP następnie na DAC (ten sam układ co ADC - Q801). Najlepiej sprawdzić sygnał za DAC'em oraz za elementami już wymienionymi. Jednak obawiam się że wiedza autora tematu jest niewystarczająca do lokalizacji usterki oraz naprawy.

0
  • #5 06 Sty 2016 16:46
    hawer13
    Poziom 2  

sylweksylwina napisał:
    Przy zwykłym trybie stereo z wejść analogowych może i jest tak jak piszesz: nic nie idzie przez DSP, przy włączonych efektach jak np. Dolby Pro Logic z analogowych wejść sygnał trafia na przetwornik ADC, na procesor DSP następnie na DAC (ten sam układ co ADC - Q801). Najlepiej sprawdzić sygnał za DAC'em oraz za elementami już wymienionymi. Jednak obawiam się że wiedza autora tematu jest niewystarczająca do lokalizacji usterki oraz naprawy.

Zgadza się moja wiedza hmm!?:-DD Ampli tak samo zachowuje się czy jest jakiś dekoder włączony czy bez oraz czy podłączę jeden głośnik czy dwa oraz standardowo jak mam 4.0. Ampli podłączone jest pod kompa z kartą muzyczną X-Meridian 2G z głośnikami STX F140 i E200. O dziwo dzisiaj wszystko działa jeżeli chodzi o dźwięk cyka nieźle tak jak powinien. Już mnie tak zirytował że dzisiaj kupiłem inny Yamahę RX-V540 a tego Onkyo wystawię na sprzedaż może ktoś to zrobi i będzie mu działał znowu przez lata bo wizualnie jest igła nawet kupiłem mu pilot zamiennik 1:1

0