Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Longboard - zamontowanie silnika od PocketBike'a

05 Sty 2016 19:21 768 3
 • Poziom 9  
  Witam was :)
  Tym razem coś raczej z mechaniki, z czym mam trochę kłopotów.
  Kupiłem sobie deskę Globe Prowler Bamboo z myślą o przerobieniu jej. Jest ona w oryginalnym stanie.
  Na samym początku mówię, że nie mam najmniejszego zamiaru jej niszczyć, więc wszystko robię na mocowaniach i śrubach od tracków (mam pomysł, będzie to trzymać...).
  Zamocowanie silnika to nie problem (silnik do pocketbike'a ma mocowanie śrubami od dołu co nie? :)
  Problemem są wymiary... A dokładniej wymiary od środka silnika do zębatki na przekładni (Nie po przekątnej. Wstawię zdjęcie) oraz znalezienie odpowiedniej zębatki którą przymocuję do koła.
  Track ma grubość 14mm, potrzebuję zębatki która będzie miała średnicę wewnętrzną PRZYNAJMNIEJ 18mm (sobie spiłuję więc to nie problem), ale jednocześnie ta zębatka nie może mieć więcej niż 54mm licząc średnicę od zęba do zęba.
  Dodatkowo tak dla zabawy to nie wiem jaki łańcuch będę musiał zastosować do przekładni (to jeszcze bardziej ograniczy mi pole manewru z zębatką przy kole).
  Czy coś takiego by pasowało? https://gmoto.pl/zebatka-przod-zdawcza-13z-simson,62294.html Nie wiem ile to ma średnicy, a pytając się takich sklepów już 2 razy dostałem odpowiedź "nie jesteśmy w stanie uzyskać wymiarów z hurtowni)
  Btw. To mój pierwszy większy projekt (początkowo miała być elektryczna bo cicha, ale jak zobaczyłem ceny silników, kontrolera prędkości, akumulatorów itd żeby to wszystko działało to wolę sobie kupić taki chiński silniczek i z przekładnią uzyskam dużo większą prędkość)
 • Poziom 9  
  Czy myślałeś o zmianie kółek na większe?Dało by to większe pole manewru przy zębatce.
 • Specjalista Automatyk
  Witam!
  Myślę,że dobierzesz tylko zmierz podziałkę łańcucha (odległość między osiami ogniwa łańcucha) wg tego rysunku: http://reall.eu/170,din-8187.htm odczytaj symbol łańcucha i w zależności od wymiarów zajrzyj np tu: http://reall.eu/210,kola-lancuchowe-2191-06b-1-z-piasta.htm
  lub tu: http://reall.eu/216,kola-lancuchowe-1603-08b-1-z-piasta.htm
  Jak się nie połapiesz to zadzwoń do nich - bardzo chętnie pomagają.
  Kupujesz jakie potrzeba i daj do wytoczenia środek.
 • Poziom 9  
  Zrobiłem to na pasie zębatym, tylko napinacz mi został do skonczenia. Deska jeździ - kanał na yt: Crackeeer