Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Ceraclass ZW 14 2 DV K - Gdzie jest zawór do napełniania wodą?

05 Sty 2016 20:27 8946 6
  • Poziom 5  
    Junkers Ceraclass ZW 14 2 DV K - Gdzie jest zawór do napełniania wodą?

Nie dysponuję aktualnie swoim zdjęciem, ale ktoś miał inny problem z tym samym modelem, więc wykorzystałem czyjeś foto.

Dzisiaj odpowietrzałem ogrzewanie podłogowe, przez co spadło ciśnienie (jest na zielonym, ale pod jedynką). Poczytawszy dowiedziałem się, że należy uzupełnić instalację wodą. Znalazłem instrukcję do tego modelu, ale nie za bardzo umiem czytać schemat. Wydaje mi się (z tego co zrozumiałem), że zawór odpowiedzialny za napełnianie wodą to ten, oznaczony pomarańczową strzałką (koło tego niebieskiego dynksa). Przekręciłem skubańca, ale zaczęła lecieć z niego woda (to dobrze?). No i co zrobić podczas napełniania z Junkersem (ma działać, czy nie?).

Bardzo proszę o pomoc. Gościu od instalacji może przyjść dopiero w piątek, a ja stoję z interesem, bo muszę mieć ciepło w gabinetach. Obecnie grzejniki działają ale na pół gwizdka (podobnie z podłogówką). Od razu uprzedzam, że grzejniki raczej nie są zapowietrzone, gdyż leci sama woda ciurkiem.

Za pomoc stawiam zimne piwko!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Trzeba pokręcić tą niebieską rączką.
  • Poziom 5  
    Czyli źle zrozumiałem ;).

Ok! Wyłączyłem kocioł, zrobiłem między 1 a 2 ciśnienie i zobaczymy co się stanie.

Jeszcze jeden problem. Przed odpowietrzaniem miałem piec ustawiony na maksa. w pomieszczeniach, mimo podłogówki i kaloryferów było 17 stopni... Mam 100m2 i wysokie sufity (jakieś 3 metry). Czy Twoim zdaniem przy -10 na dworze taki piec ma prawo niedomagać? Czy była to wina zapowietrzenia? Wcześniej, kiedy było ok. 0 stopni na dworze i miałem piec zaledwie na 3 ustawiony, to było elegancko 23 stopnie w pomieszczeniach. Podłogówka grzała lepiej w stopy niż teraz na 6.

Zaznaczam, że przed kilkoma dniami, kiedy było po 15 stopni w całej Polsce, to piec wyłączałem na noc. Mogło to spowodować zapowietrzenie się instalacji?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    evu1 napisał:
    Twoim zdaniem przy -10 na dworze taki piec ma prawo niedomagać?

Wszystko zależy od instalacji i izolacji budynku.

Jeżeli wcześniej grzała lepiej to może się zapowietrzyła teraz.
  • Poziom 5  
    No właśnie, grzała kiepsko po tym jak zacząłem ją wyłączać w cieplejsze dni.

Dzisiaj ją odpowietrzyłem i cały dzień chodziła na zbyt niskim ciśnieniu (poniżej jedynki). Dopiero teraz napisałeś mi jak napełnić wodą w celu wyrównania ciśnienia i będziemy patrzeć jutro rano co się stanie. Wiadomo, zanim podłogówka i grzejniki dostaną temperaturę to trochę musi minąć.

piracik napisał:
    evu1 napisał:
    Twoim zdaniem przy -10 na dworze taki piec ma prawo niedomagać?

Wszystko zależy od instalacji i izolacji budynku.

Jeżeli wcześniej grzała lepiej to może się zapowietrzyła teraz.

Co prawda nie ma ocieplenia (kamienica), ale mury mają pół metra :D. Ogółem jak był temperatury troszkę powyżej zera, to piec ustawiony na trójkę grzał tak, że w niektórych pomieszczeniach trzeba było przekręcać kurki w grzejnikach, bo było za ciepło. Po tym jak zacząłem wyłączać piec na noc celem zaoszczędzenia, nagle temperatura spadła do -13 na zewnątrz i jak włączyłem piec była po prostu lipa.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Zanim podłoga się wygrzeje musi minąć dobrych kilka godzin.
    Lepiej ją otrzymywać w niższej ale stałej temperaturze niż co chwilę podgrzewać wysoko i chłodzić do "zera"

Podłoga przez całą noc się wychładzała, a Ty chcesz ją zagrzać w godzinę.
  • Poziom 5  
    Nie no, masz w zupełności rację. To wynika z tego, że nie wiedziałem za bardzo jak się tym posługiwać (całe życie tylko grzejniki w domu i żadnych Junkersów, to dla mnie trochę nowość).

Jakby coś było dalej nie tak jutro, to dam znać, będziemy drążyć dalej.

Dzięki za wszelką pomoc!