Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki?

05 Jan 2016 20:59 7659 8
  • Level 13  
    Witam!

Posiadam Skodę octavię benzynową z 2001r. Od lata zaczęły się problemy z instalacją jednak w zimie to jest szczególnie zauważalne. po jednym dniu bez jeżdżenia nie można odpalić auta z powodu wyładowanego akumulatora. Jak się okazało pobór ten przy zamkniętych drzwiach wynosi 0,46A. Nie jest temu winna żadna z lampek w bagażniku środku czy radio. Doszedłem do tego, że sterownik szyb (w drzwiach kierowcy) pobiera 230mA, a sterownik przednich drzwi pasażera 180mA. Po odłączeniu dwóch sterowników i modułu komfortu uzyskałem równe 0,00A. Po podłączeniu modułu komfortu pobór wynosi 30mA. możliwe, żeby padły obydwa sterowniki? Gdzie jeszcze w razie czego szukać przyczyny>? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, na dole umieszczam zdjęcie modułu komfortu i sterownika szyb (w przednich drzwiach)

Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki? Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki? Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki?

Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Witam, jeśli zapinasz komfort i jest pobór to komfort uszkodzony, jak zapinasz jakikolwiek modół i jest pobór to jest uszkodzony także masz konkretną sytuacje to co pobiera jak podłączasz to jest uszkodzone nie ma innej możliwości.
  • Level 13  
    Czyli jednoznacznie można powiedzieć że sterowniki do wymiany? Jak wygląda sytuacja z dopasowaniem? na które symbole w sterowniku muszę zwracać uwagę kupując używki>?
  • Moderator of Cars
    Przerwany CAN do zamków. Nie usypiają. Przed wymianą czegokolwiek należało by wykonać przynajmniej podstawową diagnostykę - bo może się okazać, że nie widzi switchów i cały czas świeci lampki oświetlenia wnętrza.
  • Level 14  
    Zanim zaczniesz pchać się w koszty to czy jak odłączyłeś klemę to mierzyłeś od razu czy czkałeś parę minut aż elektronika pójdzie ,,spać"
  • Level 13  
    Podłączyłem miernik, i zanim pościągałem boczki minęło dobre 20 minut. kolego robokop - nie świeciłaby się wtedy lampka w środku?
  • Level 27  
    Nie szalejcie tu jest konkretny temat skoro gdy jest pobór i autor odepnie modóły i nie ma to jest pewne że moduły uszkodzone standardowe tematy w VW, a numery na modółach masz dwa,
    np. zaczyna się jeden IU6
    drugi: 05
    także cały numer musisz podać.
  • Level 38  
    Tylko musi minąć kilka minut aż moduły zostaną uśpienia i wtedy spadnie pobór prądu. Kolega wyżej ma rację. No ale jak masz dużo pieniędzy to wymieniaj po kolei.