Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki?

05 Sty 2016 20:59 5418 8
  • Poziom 13  
    Witam!

Posiadam Skodę octavię benzynową z 2001r. Od lata zaczęły się problemy z instalacją jednak w zimie to jest szczególnie zauważalne. po jednym dniu bez jeżdżenia nie można odpalić auta z powodu wyładowanego akumulatora. Jak się okazało pobór ten przy zamkniętych drzwiach wynosi 0,46A. Nie jest temu winna żadna z lampek w bagażniku środku czy radio. Doszedłem do tego, że sterownik szyb (w drzwiach kierowcy) pobiera 230mA, a sterownik przednich drzwi pasażera 180mA. Po odłączeniu dwóch sterowników i modułu komfortu uzyskałem równe 0,00A. Po podłączeniu modułu komfortu pobór wynosi 30mA. możliwe, żeby padły obydwa sterowniki? Gdzie jeszcze w razie czego szukać przyczyny>? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, na dole umieszczam zdjęcie modułu komfortu i sterownika szyb (w przednich drzwiach)

Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki? Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki? Skoda Octavia 2001 - Pobór prądu na postoju 0,44A, Sterowniki?

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam, jeśli zapinasz komfort i jest pobór to komfort uszkodzony, jak zapinasz jakikolwiek modół i jest pobór to jest uszkodzony także masz konkretną sytuacje to co pobiera jak podłączasz to jest uszkodzone nie ma innej możliwości.
  • Poziom 13  
    Czyli jednoznacznie można powiedzieć że sterowniki do wymiany? Jak wygląda sytuacja z dopasowaniem? na które symbole w sterowniku muszę zwracać uwagę kupując używki>?
  • Moderator Samochody
    Przerwany CAN do zamków. Nie usypiają. Przed wymianą czegokolwiek należało by wykonać przynajmniej podstawową diagnostykę - bo może się okazać, że nie widzi switchów i cały czas świeci lampki oświetlenia wnętrza.
  • Poziom 14  
    Zanim zaczniesz pchać się w koszty to czy jak odłączyłeś klemę to mierzyłeś od razu czy czkałeś parę minut aż elektronika pójdzie ,,spać"
  • Poziom 13  
    Podłączyłem miernik, i zanim pościągałem boczki minęło dobre 20 minut. kolego robokop - nie świeciłaby się wtedy lampka w środku?
  • Poziom 27  
    Nie szalejcie tu jest konkretny temat skoro gdy jest pobór i autor odepnie modóły i nie ma to jest pewne że moduły uszkodzone standardowe tematy w VW, a numery na modółach masz dwa,
    np. zaczyna się jeden IU6
    drugi: 05
    także cały numer musisz podać.
  • Poziom 38  
    Tylko musi minąć kilka minut aż moduły zostaną uśpienia i wtedy spadnie pobór prądu. Kolega wyżej ma rację. No ale jak masz dużo pieniędzy to wymieniaj po kolei.