Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tyros4 nagłośnienie estradowe

05 Jan 2016 22:39 1941 24
  • Level 9  
    Witam wszystkich . Proszę o propozycje jakie najlepsze nagłośnienie estradowe na chałtury weselne dla instrumentów klawiszowych tj Yamaha tyros 4.( nie korg ).gitara i vocal
    rcf yamaha fbt ldm qsc itp
    Do góra 220 osób. Cena do kwoty 9000 tylko aktywne mogą być zestawy. Dziękuję.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    Czy posiadasz już mikser, mikrofony, itp.?
  • Level 9  
    Tak posiadam mikrofony shure beta a mikser AllenaZ. Chciałbym wiedzieć czy ktoś gra i czy jest zadowolony z tyrosa4 . Gdyż chodzą opinie że Yamahy muszą mieć dobre nagłośnienie bo niby na wyjściu liniowym słabo brzmią.
  • Level 34  
    Tyros to nie PSRka, która brzmiała jakby ktoś U na EQ zrobił ;) Yamahy wcale nie potrzebowały jakiegoś super turbo nagłośnienia - wystarczyło tylko troszkę pokręcić korektorem. Druga sprawa - co się tak wszyscy na to aktywne nagłośnienie upierają?
  • Level 34  
    DjMapet wrote:
    Bo wychodzi taniej od pasywnego

Czy taniej - nie powiedziałbym (przynajmniej w przypadku niskotonówek). Ostatnio szukałem właśnie nagłośnienia dla ośrodka kultury w mojej okolicy, i pasywnie wyszło jednak taniej.
  • Level 43  
    Ale pewnie bez napędu i procesora. :-)
    Albo zestaw był z wyprzedaży.

Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Taniej czy drożej różnie to bywa. Często spotykam się z tym, że polecane są aktywne zestawy 2+1 lub 2+2 pomijając to jak one grają jedne lepiej inne gorzej. Ale tak sobie myślę co będzie jak np w środku wesela ulegnie awarii wzmacniacz w takim zestawie.
    Ja jestem zwolennikiem zestawu pasywnego miałem już taki przypadek na weselu w zespole w którym grałem końcówka padła w trakcie grania. Szybka przepinka i dojechaliśmy do końca na samych górach bez dołów ale dograliśmy.
  • Level 34  
    Z napędem i z procesorem - wszystko nówka ;) O szczegółach możemy porozmawiać na pw. Nie róbmy już offtopa.
  • Level 17  
    nowy-79 wrote:
    co będzie jak np w środku wesela ulegnie awarii wzmacniacz w takim zestawie.

nowy-79 wrote:
    końcówka padła w trakcie grania

Jaki był model wzmacniacza?
    Nie można od razu zakładać awarii, jak do tond nie spotkałem się by taki zestaw uległ awarii oraz nie spotkałem się by ktoś opisywał taki problem. Mi zdarzyła się awaria driverów mimo tego, że nie było tak zwanego pełnego wysterowania na czerwone limitery.
    Także nie ma co zakładać najgorszego (każda awaria inna) - trzeba mieć coś w zapasie na wypadek i nie zaprzątać sobie tym głowy.
    W kwocie do 9 tys nie kupi się nowego dobrego a zarazem mocnego nagłośnienia pasywnego dwa dobre wzmacniacze do napędzenia gór oraz dołów kosztują a T.ampów na pewno nie polecę.
    Autorowi tematu polecam pograć na instrumentach, posłuchać kilku zestawów czy dźwięk będzie odpowiadał.
    Ja ze swojej strony polecę 2x Rcf 712 oraz bas 1x RCF 718 oczywiście aktywne, co do wyżej wymienionych awarii systemów pasywnych obalę niezawodność. Połączenie trzech oddzielnie napędzanych kolumn jest mniej podatne na (zgaśnięcie dźwięku), ponieważ w każdej kolumnie jest oddzielny wzmacniacz nie ma mowy by się popsuły wszystkie na raz.
    Mamy XXI wiek gdzie przenośne aktywne zestawy dla zespołu/DJ wypierają pasywne - mowa tutaj o przenośnym nagłośnieniu na sale gdzie nie potrzeba setek kilowatów mocy.
    Sprawa wygląda zupełnie odwrotnie gdy potrzebujemy dużo większej mocy.
  • Level 12  
    pawel980 masz racje każda awaria inna. Grając wiele lat w różnych salach miałem różne doświadczenia tj: zaniki prądu , wahania napięcia sieci itd.
    Zawsze szanowałem swoich klientów i bez jak to określiłeś zabezpieczenia nie wybierałem się na imprezę.
  • Level 43  
    pawel980 wrote:
    Połączenie trzech oddzielnie napędzanych kolumn jest mniej podatne na (zgaśnięcie dźwięku), ponieważ w każdej kolumnie jest oddzielny wzmacniacz nie ma mowy by się popsuły wszystkie na raz.

Dodam jeszcze, że nawet zestawy aktywne 2+1, w których wszystkie (3, lub 4) końcówki zasilające cały zestaw, zlokalizowane są w kolumnie basowej, są tak dobrane i zabezpieczone, iż praktycznie awaria jest mało prawdopodobna. Poza tym jak już zdarzy się awaria, to nie ma opcji by padły wszystkie końcówki na raz. Wszystkie końcówki mocy, mogła by jedynie uziemić awaria zasilacza, ale to już by się musiał wydarzyć jakiś totalny kataklizm. Zasilacz, to w zasadzie najmniej awaryjny element praktycznie każdego wzmacniacza.
    Oczywiści mam na uwadze zestawy przynajmniej ze średniej półki, nie te z najniższej.
    Poza tym, ważne jest też dbanie o sprzęt i okresowe serwisowanie go.
    No i bez zapasowego wzmacniacza, nie wyobrażam sobie obsługiwania jakiejkolwiek imprezy.
    Nawiązując do tematu, można też rozważyć zakup jakiegoś systemu HK Audio.

Pozdrawiam.
  • Level 34  
    DjMapet wrote:
    Zasilacz, to w zasadzie najmniej awaryjny element praktycznie każdego wzmacniacza.

Chyba że jest przetwornicą impulsową ;)
  • Level 43  
    Oj czepiasz się. :-)
    Obecne konstrukcje już są znacznie mniej awaryjne, niż te z przed dekady.

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Witam fajnie temat się rozkręca-pierwsza propozycja 2x rcf712 i sub 718 musze to sprawdzić. Jesli chodzi o sasa 18 miałem ten sprzęcik i go bardzo chwale lecz go sprzedałem bo w jedną osobe troche ciężko choć uważam że jest to idealny sprzęt dla dj.
    Ja powiem w ten sposób gdyż posiadam teraz:
    -2x LDM 612a
    -2x RCF 712
    -2x YAMAHA DXR 15
    TYROS 4, Mikser ALLEN ZED10FX itp
    Skład się powiększył o gitarę i saksofon ale potrzebuje jeden stworzyć zestaw z tych 3par tak do 120 osób ( tylko w dwójkę klawisz i gitara + vocale).
    Rcf-y zauważyłem że grają podobnie do yamah lecz są trochę lżejsze i 12'' na vocal ale yamaha ładniej brzmi środkiem pod klawisz. Na kilku salach miałem 2 rcfy i jedna yamahe dxr15 i nawet fajnie to grało (ok 70osób). Myślałem że na 120osób brałbym 2 rcfy i 2 yamahy15 i by było lekko. LDMy zostawiam na większe chałtury może dojda 2 subbasy18''. A może ktoś ma podobne zestawy może jakiś subbas do yamah byłby lepszy pasowało by coś sprzedać z drugiej strony tyle gratów trzymać. A ten subbas rcf 718 dobrze zagrałby słuchał ktoś to a może 2x 15'' subbasy a może 2x 12'' ? Proszę jeszcze o jakieś rady.

Dodano po 22 [minuty]:

PS ja bym myslał o subbasach na 12" góra 15" 2szt myślę że na weselach by dało radę najlepiej do 35kg. Może dB Technologies SUB 15 D lub H ?
  • Level 11  
    Polecam koledze zestaw ze stajni db technologies(skuteczny i głośny).
    2x db opera 712 dx + sub 15d lub 15H.-nowy ok.8000
    Posiadam zestaw 2x opera 510dx + sub 05d ,100 luda spokojnie ogrywam. Kolumny bardzo dobrze wykonane lekkie i mobilne, fajne brzmienie tansze od rcf choć to ten sam koncern.Posiadam psr-750 i na moim zestawie fajnie gra, jezeli kolega chce to możemy pogadać 752151017. POZDRAWIAM.
  • Level 9  
    Myślę że do kupię subassa db 15h i zobaczę z czym lepiej zagrają z yamaha dxr czy rcf 712. A w ogóle co sądzicie na temat tych dxr 15 yamaha ?
  • Level 9  
    Witam coś temat się skończył. Czekam na tego subaru już w zamówieniu. Yamahy DXR 15 są do sprzedaży.
  • Level 43  
    W zasadzie, jeden bas będzie mało.

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Potrzebuje subbasu do 2rcf 712 lub dwa subbasy może 12cali . Dobrze byłoby coś lekkiego do 30kg. A 2x Alto ts15 dało by radę ?
  • Level 43  
    Masz dwie nadstawki o skuteczności max. 129 dB, więc bas też powinien mieć podobną skuteczność. Albo jeden o skuteczności max. ok. 132 db, albo dwa o skuteczności max. ok. 129 dB.
    Oczywiście możesz zastosować bas/basy o niższej skuteczności, jednak nie rozkręcisz mocniej nadstawek, bo środek i góra będzie dominowała nad dołem.

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    A co byś polecał a w ogóle co sądzisz które górki lepiej zostawić rcf 712 czy dxr15 ?
  • Level 43  
    rybusie wrote:
    które górki lepiej zostawić rcf 712 czy dxr15 ?

Trudno powiedzieć. Nie miałem okazji do bezpośredniego porównania jak grają, ale po prześledzeniu parametrów i użytych komponentów, wybrał bym RCF-712. Poza tym, wielokrotnie się o tym przekonałem, że parametry papierowe sprzętu PA Yamahy, nijak się mają do rzeczywistości - więcej tam marketingu niż solidnych danych.
    Ale parametry nie grają, więc najlepiej podłącz na jedną stronę RCF-y, na drugą DXR-y i zrób próbę odsłuchową. Wybierz te, które waszym (na test zaproś więcej osób) zdaniem sprawią się lepiej.

Bas, który spełnia Twoje wymagania wagowe? Hmm, pod 712 np. RCF Art 905-AS. :-)

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Kurcze stały na 4 statywach poza tym że fajnie sie uzupełniają ciężko zadecydować dxr lepiej sie przebijają basem i środkiem a rcf gra górą i dołem ładnie. Któregos razu wziąłem na próbe rcfy ustawiłem na górze a dxr na ziemi jako odsłuchy bardzo ładne wyszło delikatne niskie pasme akurat pod dziadkowe imprezki.Na odsłuch zaprosilem BABCIE :-) bo nie było nikogo w poblżu i stwierdziła ale te yamahy głośno dudnią basem :-).
    Jesłi chodzi o te 705 i 905 RCFy to niezbyt dobre mają opinie w internecie myslaem również o fbr promax 15 28kg ok 4ooozł.