Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno używanego samochodu - kilka pytań

Andzrzej 15 Cze 2005 19:40 7451 2
  • #1 15 Cze 2005 19:40
    Andzrzej
    Poziom 18  

Witam.Może nie jest to najlepsze miejsce do zadawania tego typu pytań ale nich tam.
    Chcę kupic używany samochód i nie wiem jakie dokumenty powinienem sporządzić aby później nie gonić kilkaset KM po jakiś podpis sprzedającego.
    1 Tylko umowa Kupna - sprzedaży czy coś jeszcze?
    2 Jak jest -potem procedura rejestracji samochodu (skarbówka etc.)?
    3 słyszałem że teraz OC przechodzi na kupującego,jak to wygląda w świetle prawa ?ile czasu mogę jeździc do momentu rejestracji?Przecież jak przerejestruje auto to zmieni sie nr. rej. samochodu i wtedy to chyba OC traci wazność?
    4 Najprawdopodobniej będzie to sam. z gazem dlatego też czy powinien miec w dowodzie rej. datę montażu instalacji?
    5 Czy w nowych dowodach rejestracyjnych jest wpisany nr.silnika?bo spotkałem sie z jednym przypadkiem gdzie nie było tego numeru.
    Za każdą odpowiedź bardzo dziękuję.

• #3 17 Cze 2005 16:55
    Andzrzej
    Poziom 18  

Akurat tam nic nie znalazłem ale już wiem wszystko:Przy kupnie oprócz umowy trzeba wypełnic druk PCC-1 (potrzebnę są tu dane i podpis sprzedającego) i z tymi dokumentami do urzędu skarbowego.Ubezpieczenie przechodzi na kupującego ( o ile jest jeszcze ważne)ale po przerejestrowaniu pojazdu należy udać sie do siedziby danego ubezpieczyciela aby dokonali zmian w polisie(nowy nr rej samochodu, nowe nzwisko właściciela)i do wygaśnięcia polisy z niej korzystamy,lub tez wykupujemy od razu nową -tylko od nas to zależy.W dowodzie rejestracyjnym nie musi być data montażu instalacji gazowej ani też numer silnika.
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo