Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Klocek - ma造 pojazd 豉dowany s這鎍em

06 Sty 2016 10:11 8364 36
  • Potrafisz napisa podobny artyku? Wy郵ij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Mitronik
  • #2 06 Sty 2016 10:23
    Freddy
    Poziom 43  

eltom napisa:
    Do kogo, kto oceni negatywnie pomocniczo嗆 tematu: je郵i szukasz perpetuum mobile, to rzeczywi軼ie ten post nie jest dla ciebie atrakcyjny i mog貫 go oceni negatywnie

Szanowny kolego, tutaj ka盥y mo瞠 ocenia, jak mu si podoba i wed逝g w豉snego gustu.
    Wed逝g mnie ocena kiepska.

Po pierwsze opis bardzo sk徙y, prawie zerowy. Nie t逝macz, 瞠 jest na innym forum, zgodnie z regulaminem ma by tutaj - 1 minus
    Po drugie konstrukcja ramy bardzo mi si nie podoba, wystarczy byle wystaj帷y "szpej" i zahaczasz o niego - drugi minus
    Nie w ten spos鏏 robi si takie ramy i podparcia.
    Po trzecie, nap璠 na jedno przednie k馧ko, kt鏎e jest niedoci捫one, mnie r闚nie si nie podoba - trzeci minus.
    Po czwarte Twoja uwaga o oceniaj帷ym (dopisana ) jest nie na miejscu - czwarty minus.
    Ciesz si, 瞠 mo積a da tylko jeden minus - ode mnie dosta豚y a cztery.

• #3 06 Sty 2016 11:33
    aftys6
    Poziom 19  

Budujesz pojazdy ciekawe pod wzgl璠em technicznym ale niestety nie praktyczne.

Pojazd z punktu widzenia prawa widziany jest jako rower ale ma gabaryty auta.
    Rower mo瞠sz praktycznie zaparkowa prawie wsz璠zie bez 豉mania prawa, tymczasem tutaj by造 by powa積e problemy.
    Masz 2 tylne ko豉 a nap璠zasz jedno przednie.
    M鏬豚y u篡 2 niezale積ych silnik闚 na 2 ko豉 i symulowa elektronik uk豉d r騜nicowy.
    Ram mog貫 da bardziej "op造wow"
    Dodatkowo a si prosi o zamontowanie jaki lamp kra鎍owych na obrze瘸ch pojazdu, bo nie wiesz kiedy a jaki baran podczas wyprzedzania zetnie Ci po zmroku.
    Dla mnie podstaw w takim poje寮zie by造 by te kierunki.

Pisz uwagi z uprzejmo軼i a nie ze z這郵iwo軼i!!!

• Mitronik
  • #4 06 Sty 2016 11:39
    a_noob
    Poziom 22  

eltom napisa:
    Do kogo, kto oceni negatywnie pomocniczo嗆 tematu: je郵i szukasz perpetuum mobile, to rzeczywi軼ie ten post nie jest dla ciebie atrakcyjny i mog貫 go oceni negatywnie.

Oj nie denerwuj si, ja da貫m + i doliczy這 kolejnego minusa ;) zg這 problemy do moderator闚.
    Klatka mog豉by by z aluminium, by這by l瞠j. K馧ka od rower闚 lepiej by si sprawdzi造 - mniejsze opory. Reszta mi si podoba, w szczeg鏊no軼i tylne lampy - kosmos :)

• #5 06 Sty 2016 12:57
    aftys6
    Poziom 19  

Przepraszam za wzmiank o lampach, dopiero zauwa篡貫m 瞠 s ;)
    Wi璚 za rozmieszczenie lamp masz plusa ;)

• #6 06 Sty 2016 13:13
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #7 06 Sty 2016 13:29
    Jarek-Badyl
    Poziom 10  

Co opisywac, zobacz sobie tutaj, to si dowiesz.

• #8 06 Sty 2016 13:43
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #9 06 Sty 2016 13:54
    Freddy
    Poziom 43  

Oczywi軼ie, ka盥y u篡tkownik zarejestrowany na elektrodzie dosta takiego maila.
    Zapomnia貫s tylko o regulaminie tego forum, a zw豉szcza o regulaminie wewn皻rznym dzia逝 DIY.

Cytat:
    1. Opis, powinien zawiera:
    a) Wst瘼/za這瞠nia; czyli jakie by造 przyczyny powstania danej konstrukcji i do czego ma s逝篡.
    b) Opis konstrukcji, porady odno郾ie wykonania oraz opis problem闚 napotkanych podczas wykonywania konstrukcji. (Minimum 4 zdania/250 znak闚)
    c) Opis wstawionych za陰cznik闚 (mile widziane schematy, kody 廝鏚這we)
    d) Podsumowanie tj. opis wra瞠 zwi您anych z eksploatacj urz康zenia oraz kosztorys lub przynajmniej szacowan sum poniesionych koszt闚.

• #10 06 Sty 2016 14:00
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #12 06 Sty 2016 14:40
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #14 07 Sty 2016 10:13
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #15 07 Sty 2016 19:26
    gemiel
    Poziom 21  

Nie dziw si, 瞠 jest wielu krytykuj帷ych. Pojazd zosta raczej wykonany jako mobilna reklama. Tak bynajmniej sugeruje prymitywny kszta速 "nadwozia". Jest to kolejna konstrukcja, w opisie kt鏎ej brakuje szczeg馧闚 dotycz帷ych cho熲y uk豉du 豉dowania. O reszt instalacji nie pytam, bo jest zapewne 篡wcem wyj皻a ze starej hulajnogi.
    Zdziwisz si zapewne, ale ostatnio wiele os鏏 interesuje si pojazdami elektrycznymi i 豉dowaniem solarnym.
    W swoim skuterze elektrycznym zastosowa貫m kilka niedu篡ch ogniw solarnych do pod豉dowywania osobnego akumulatora zasilaj帷ego alarm. Jest to proste rozwi您anie i nie publikuj go na forum. Nie znaczy to, 瞠 nie znam tematu pojazd闚 elektrycznych.
    Co do nazwania tego pojazdu w霩kiem rowerowym, to te du瞠 naci庵anie przepis闚. Nie jest to nic "rowerowego" skoro nie ma peda堯w. Ale ten temat by ju wa趾owany na niejednym forum.

• #16 07 Sty 2016 19:32
    Freddy
    Poziom 43  

Freddy napisa:
    Ju poda貫m swoje zdanie na ten temat - po prostu klocek.
    eltom napisa:
    Taki by zamiar. Je寮zi ca趾iem sprytnie i nie ma takiego drugiego na 鈍iecie

Nie twierdz kolego, 瞠 nie je寮zi. Przekaza貫m Ci swoje opinie i co nale瘸這by poprawi, aby usprawni Twoje je寮zide趾o.
    Ty si o to obra瘸sz i naskakujesz na mnie.

-----
    P.S. Widz, 瞠 "klan minusik闚" si obudzi ju po Nowym Roku. Tak trzyma ch這paki.

• #17 07 Sty 2016 21:48
    Pyzaczek
    Poziom 19  

A mnie ciekawi jak uda這 Ci si ustawi osiowo嗆 silnika i przek豉dni k徠owej na sztywnym sprz璕le.
    Pozbycie si przek豉dni k徠owej zmniejszy ci篹ar i zwi瘯szy og鏊n sprawno嗆 nap璠u, a silnik pewnie nie wystawa豚y za obrys widelca.

• #18 07 Sty 2016 23:12
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #19 08 Sty 2016 08:33
    Freddy
    Poziom 43  

eltom napisa:
    A ja robi w ten spos鏏 i bardzo mi odpowiada. A ty w opisie masz jakie kontrolery, procesory itp, to co mo瞠sz wiedzie o robieniu stalowych ram i wzmocnie? Zmie opis i do堯 jeszcze mechanik pojazd闚 elektrycznych.

eltom napisa:
    Ty lepiej zobacz, ile uzyska貫 minus闚 swoim wpisem. Troch wi璚ej, ni 4

Sorry za ten wpis, ale nie mog貫m si powstrzyma

Nooo kultur pokaza貫 swoim postem :D
    To czy zbudowa貫m kiedy taki pojazd, oraz czy znam si na takiej mechanice, to jest wy陰cznie moja sprawa. Nie mam zamiaru si z tego t逝maczy zw豉szcza Tobie kolego.
    R騜nica mi璠zy nami jest taka, 瞠 ja nie kpi z innych, a uwagi od innych przyjmuj, a nie wym康rzam si.
    Odno郾ie minus闚, to ju pisa貫m, 瞠 "klan minusik闚" od篡 ju po Sylwestrze - dzieciarnia i tyle.

• #20 08 Sty 2016 09:03
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #21 08 Sty 2016 11:48
    misiupan
    Poziom 35  

Za堯禦y 瞠 masz aktualnie 2 akumulatory i do ich pe軟ego na豉dowania panel potrzebuje powiedzmy 5 godzin. Jak zastosujesz dodatkowe 2 akumulatory podpi皻e r闚nolegle to czas 豉dowania do pe軟a wyd逝篡 si i nigdy ich nie do豉dujesz na tyle by by這 to wystarczaj帷e do jazdy. Co zrobisz w dzie kiedy s這鎍a nie ma? Wozisz nad g這w niepotrzebny balast, a maj帷 pr康nic to podczas jazdy zawsze by 豉dowa豉 niezale積ie od pogody. Zapytasz dla czego osobne akumulatory?- bo jak by pr康nica mia豉 豉dowa akumulatory kt鏎e aktualnie u篡wa by do jazdy to sama pr康nica by ci hamowa豉, a jak by豉 by obci捫ona tylko samymi aku to obci捫enie by這 by niewielkie.
    Nie zastosowa貫 regulatora i ten panel dzia豉 (豉duje) skutecznie tylko w s這neczny dzie, w pochmurny te diody obni瘸j na tyle napi璚ie 瞠 豉dowanie jest ma這 skuteczne.
    Poprzyj to jakimi wynikami pomiar闚 bym m鏬 uwierzy i wykona貫 dobr robot.
    Napi璚ie 豉dowania p造wa zale積ie od pogody i ca這嗆 jako tako si toczy przed siebie.

• #22 08 Sty 2016 13:53
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #23 08 Sty 2016 15:47
    Freddy
    Poziom 43  

Czego tu nie rozumiem, w pierwszym po軼ie piszesz, 瞠:

eltom napisa:
    "Klocek" pojazd 豉dowany s這鎍em.

w po軼ie #23 piszesz z kolei:
    eltom napisa:
    Je郵i by chcia do豉dowywa akumulatory w czasie jazdy, to pozostaje tylko agregat spalinowy.

To jak to w ko鎍u jest?

• #24 08 Sty 2016 16:19
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #26 08 Sty 2016 16:29
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #28 08 Sty 2016 18:27
    16072
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #29 08 Sty 2016 18:49
    a_noob
    Poziom 22  

Freddy
    misiupan uparcie si domaga odpowiedzi czemu nie pr康nica, wi璚 mu odpowiedzia貫m i kolega eltom r闚nie. A co do Twojej propozycji 豉dowania s這neczkiem podczas jazdy to chyba i tak ca豉 energia ze s這neczka idzie w silnik i jeszcze troch akumulatory musz od siebie da. Tak wi璚 to jest fizycznie nie mo磧iwe aby 豉dowa akumulatory w czasie jazdy - energia doprowadzona z paneli do styk闚 akumulator闚 i tak idzie do silnika, w szkole pani nam m闚i豉: "Pr康 ma leniw natur, p造nie tam gdzie mu 豉twiej", a w silnik mu 豉twiej, w aku mia豚y "pod g鏎k" ;)

Dodano po 3 [minuty]:

Koledzy, prosz was, przesta鎍ie. Ju mi si ulewa... co temat to wojny kto ma racj. Nie reagujcie na zaczepki (niekiedy nies逝sznie za takowe odbierane) i odpowiadajcie rzeczowo. I bedzie git.

• #30 08 Sty 2016 18:50
    Freddy
    Poziom 43  

Nie zwracaj si do mnie, jak nie potrafisz kulturalnie i spokojnie odpowiedzie na moje pytanie.
    Dop鏦i nie udzielisz spokojnej, kulturalnej odpowiedzi na m鎩 post, b璠 ignorowa Twoje wpisy.
    Podyskutuj sobie na ten temat z innymi rozs康niejszymi u篡tkownikami.
    Ty jak b璠ziesz chcia, cho w徠pi, wyci庵niesz sobie z tego rady i opinie.

a_noob napisa:
    Koledzy, prosz was, przesta鎍ie. Ju mi si ulewa... co temat to wojny kto ma racj. Nie reagujcie na zaczepki (niekiedy nies逝sznie za takowe odbierane) i odpowiadajcie rzeczowo. I bedzie git
    Ja przecie nie wojuj, Zg這si貫m swoje propozycje zmian. Zada貫m pytanie i chcia貫m tylko otrzyma odpowied na nie. Zosta貫m za to trzy razy zwyzywany i obra穎ny.