Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przywrócić alarm do domyślnych ustawień?

06 Sty 2016 12:16 1275 6
  • Poziom 21  
    VW Passat B5 1996 kombi PB przed liftem poprzednik założył dodatkowy alarm. Mam z nim problem. Jest dołożona dodatkowa obudowa (pilot, chip) z jednym przyciskiem i diodą. Jeśli ktoś wyrzuci mnie z auta a będę miał tego pilota, chipa w kieszeni to złodziej nie zajedzie daleko ponieważ auto zatrzyma się po chwili bo nie będzie miało kontaktu z chipem. Po 2 latach alarm teraz zaczął świrować, samoczynnie włącza się na parkingu w różnych lokalizacjach, wyje i mruga światłami awaryjnymi.

Elektryk samochodowy miał odłączyć alarm ale odłączył mi tylko syrenę jak się okazało, dlatego co jakiś czas mruga awaryjnymi ale nie wyje. Przez ostatnie 2 miesiące akumulator pada co 2 tygodnie i trzeba go ładować od zera, doszczętnie rozładowywuje się do 8V dlatego podejrzewam że alarm jest winny. Ponadto alarm zmienił kolor diody.

Zawsze było tak: alarm po zamknięciu auta zwykłym pilotem standardowym mruga diodą niebieską na konsoli środkowej sygnalizując uzbrojenie. Wchodzę do auta, nic nie mruga. Jak odpalę auto, jadę kawałęk na chwiłę zapali się niebieska dioda i potem nic nie mruga. Jest OK.
    Obecnie: po zamknięciu auta z pilota mruga drugą diodą czerwoną która jest obok tej niebieskiej która nigdy nie paliła się, zawsze to była niebieska.

Gdzieś w konsoli przedniej w okolicach radia poprzedni właściciel mówił jest ukryty włącznik którego trzeba nacisnąć 5 czy 7 razy już nie pamiętam jeśli alarm będzie ciągle wył, więc możliwe że służy do jego wyłączenia jeśli ten pilot z chipem w kieszeni zostanie zgubiony? Zamierzam rozebrać konsolę i dostać się do tego. Jak mogę zresetować ten alarm do pierwotnych ustawień? Co tym przyciskiem mogę zrobić? Co mogę sprawdzić? Dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Witam
    8850 napisał:
    Jak mogę zresetować ten alarm do pierwotnych ustawień?

Zdradź jeszcze jedną tajemnicę. Jaki to alarm, lub daj jakie zdjęcia, które pozwolą go rozpoznać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    No właśnie w tym problem ze nie wiem jak znaleźć tabliczkę znamionowa alarmu i gdzie ona najczęściej jest montowana? Gdzie szukać aby odczytać czy zrobić zdjęcie? Komora silnika? Panel bezpieczników? Jak to najczęsciej wygląda?
    Moderowany przez norbert.s.:

Zdjęcia pilota, chipa. Tak trudno na to wpaść?

• Poziom 21  
    Nie wiem czy da się poznać firme i autoalarm po pilocie, ale proszę, czy to coś komuś mówi?

• Poziom 21  
    Dziękuję. Czyli wg kolegi wyżej wskazywałoby to na autoalarm TYTAN Digital Systems DS050, czyli takie coś jest gdzieś ukryte w aucie: http://www.digitalsystems.pl/pl/produkty/menu-produkty/107-tytan-ds050-opis-pl.html . Zatem spróbuję to znaleść i odłączyć, gdzie najczęściej jest to ukrywane? W komorze silnika czy szukać w kabinie?

Odłączenie spowoduje ominięcie blokad i pracę bez zabezpieczenia samochodu czy powinienem dzwonić do producenta i pytać jak to działa?

Przy czym jeśli to ma funkcje napadową i działa to na zasadzie on/off włacza/wyłacza zapłon - to za mruganie światłami awaryjnymi i włączanie się alarmu odpowiada ten tradycyjny oryginalny alarm montowany w passatach. Czy dobrze rozumiem?
  • Poziom 21  
    Przyczyną padu akumulatora co kilka/kilkanaście dni jest pobór prądu ok. 0.5A w stanie spoczynku auta po zamknięciu kluczykiem i pozostawieniu na placu. Czy alarm może mieć zwarcie? Radio mam odłączone zupełnie od kabli. Spróbuję powyłaczać po kolei bezpieczniki.