Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podnosnik dwukolumnowy zavagli santi z42 synchronizacja

wosda 06 Jan 2016 12:47 1689 4
 • #1
  wosda
  Level 13  
  Witam mam niecodzienny problem podnośnik dwukolumnowy zavagli santi z42 napędzany dwoma silnikami 3 fazowymi synchronizowany za pomocą linki i krancowek. problem polega na tym ze po jednym podniesieniu i opuszczeniu samochodu kolumny które recznie zostały wyregulowane do rownego poziomu rozsynchronizuja się o okolo 5 cm. ( wrazenie jak gdyby jeden silnik szybciej się krecil). oddalem oba do regeneracji wrócili i problem dalej nie rozwiązany dalej jedno ramie podnośnika wyżej, dla pewności zamieniłem odwrotnie silniki i paski na kolumnach i nic nie pomoglo paski naciagniete szajby takie samy styczniki zamienione i ciagle lewa kolumna podnosi się szybciej i za każdym razem rozsynchronizuje podnośnik. Spotkał się ktoś z takim problemem?
 • #3
  wosda
  Level 13  
  Nie wiem jak to sprawdzić, silniki jak zamienie jest tak samo a jak krece recznie śrubą ( za szajbe paska klinowego ) nie odczuwam różnicy w oporach pomiędzy kolumnami 2 tydzień walcze i nie mogę dac sobie rady:(
 • #4
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zmierz pobór prądu poszczególnych silników bez obciążenia. Synchronizacja za pomocą linek? Jakieś foto?
 • #5
  wosda
  Level 13  
  To dobra myśl sprawdze jutro jaki będzie prąd płynący do silników. Synchronizacja na cienkiej lince która ma za zadanie wylaczyc wyprzedzajaca kolumnę jak przekroczy ok 5 cm i to wszystko diala ok tylko drazni ciagle szarpanie i przerywanie pracy jednej kolumny żeby druga ja mogla nadgonić:)