Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 GG/GY - Jajowate webasto nie działa

Bałdyzer 06 Sty 2016 13:24 1107 3
  • #1 06 Sty 2016 13:24
    Bałdyzer
    Poziom 9  

U mnie w Mazdzie 6 jest to webasto "jajowate" ale od początku coś z nim jest nie tak. Gdy ręcznie próbuję włączyć Webasto ( oczywiście palnik , a nie wentylację) to słychać tylko pojedyncze cyknięcie z pod maski i nic się nie dzieje, zupełna cisza. Gdy ustawiam przyciskiem SET godzinę załączenia ogrzewania postojowego to o tej godzinie włącza się tylko nawiew ale cały czas zimny. Pod maską nie słychać charakterystycznego dźwięku pracy webasta. Może ktoś z was miał podobny problem i go rozwiązał ? Może ktoś z was wie czy webasto ma pod maską jakiś dodatkowy bezpiecznik lub przekaźnik który mógł się spalić ?

1 3
  • #2 08 Sty 2018 11:37
    danielhinz
    Poziom 1  

Mam dokładnie taki sam problem. Czy ktoś może go rozwiązał?

0
  • #3 08 Sty 2018 16:47
    sash997
    Specjalista Ogrzewania Postojowe

jakby ktoś podłączył komputer i chociać sprawdził błędy w piecu to może by go rozwiązał :)

0
  • #4 12 Paź 2018 13:08
    Andrus86
    Poziom 1  

Hej,

Podepnę się pod temat żeby spamu nie robić.

Mam mazde 6 gg benzyniaka. Aby uruchomić/wyłączyć webasto mam tylko pilota telestart t90.
    U mnie problem jest z wyłączeniem Webasto.
    Bez problemu włączam pilotem Webasto - webasto się włącza, grzeje, dmucha do środka a na pilocie po włączeniu Webasto dostaje diodowe powiadomienie, że webasto zostało załączone -wszystko pięknie. Problem jest w tym, że nie mogę go wyłączyć z pilota. Gdy naciskam off to dioda informuje mnie że sygnał nie dotarł do webasto (szybko mruga dioda na pilocie) i dalej sygnalizuje że webasto działa - i faktycznie tak jest.
    Próbowałem wymieniać baterie, przypisywać ponownie pilota, wyłączać i włączać w różnych odległościach od samochodu -bez skutku. Ma ktoś pomysł co jeszcze mógłbym sprawdzić? dodatkowo ważne pytanie. Czy jak wyłączam webasto po przez wyciągniecie 1A bezpiecznika (tego od przypisywania pilota) nie uszkodzę Webasto? Robię tak bo inaczej wyłączyć go nie mogę ... :( Oczywiście wszystko działało jak należy długi czas i problem dopiero się pojawił. Oczywiście wiem ze webasto się od razu całkowicie nie wyłącza tylko się chłodzi nim całkowicie przestanie działać - jednak zawsze słychać kiedy to się dzieje.

0