Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D - Nie odpala, nie kreci rozrusznik .

06 Sty 2016 13:28 6060 9
  • Poziom 28  
    Witam. Podstawa sprawdzona, masy, plusy,itd. Do rzeczy bledy w silniku PO685 wadliwe dzialanie przekaznika glownego, deska E107 CAN komunikacja z komputerem ECU, E113 brak komunikacji przez szyne CAN z SMD detekcja poduszki powietrznej. Skrzynka bezpiecznikow pod maska ok. Jak ktos ma linka do schematu to prosze podac. Do moda nie mam polskich znakow przepraszam. Aaa diagnoaza wykonana sprzetem magnetti marelli.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    W parametrach jakie sterownik widzi napięcie?
    Pozdr.
  • Poziom 9  
    Próbowałeś podłączyć go na krótko?Może rozrusznik całkiem padł.
  • Poziom 28  
    Napisałem że podstawa sprawdzona . Bardziej interesują mnie te błędy a głównie z przekaznikiem głównym.

Dodano po 1 [minuty]:

W parametrach wszystko ok jeśli chodzi o napięcia .

Dodano po 28 [minuty]:

Podpiolem KTS napięcie na ster 1,7 V .
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak nie podasz danych auta to nici z pomocy. Silnik jaki?
  • Poziom 28  
    Jurek jesteś mistrzem, nawet chyba wiem kto ty :D, dla kumatych bardzo pomocna podpowiedź ! Mnie pierwszy diagnozer oszukał :( no ale sytuacja opanowana .
  • Poziom 13  
    Witam Serdeczni
    Mam podobny w sumie taki sam problem z Corsą D
    Brak komunikacji z licznikiem modułem nadwozia i poduchami błąd jak w w/w przypadku.
    Podłączałem CDIF i napięcie Aku mi pokazuje 12,5V nie widzę napięcia sterownika
    Jeśli możecie mi Zdradzić co było przyczyną nie odpalania u tamtej CORSIE
    U mnie po mrozach i słabym aku ten efekt się stał
    Jeśli można podesłać schemat na PW to byłbym wdzięczny
    Co ciekawe te wszystkie moduły podłączone są na jednej lini w diagnostyce na pinie 1 . ECU czy ESP radio chodzą po CAN na innych liniach w gniezdzie diagnostyki i to działa
    DZIĘKI Z GÓRY za Odpowiedź
    --
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Vicki napisał:
    nie widzę napięcia sterownika
    To jest Twój problem. Zasilanie sterownika.
  • Poziom 13  
    No ok jutro sprawdzę manualnie napięcie na sterowniku ECU
    Mam schemat do 1,0 corsy C niby ten sam motor co Corsa D .A czy ECU ma te same piny C a D w silniku 1,0 z roku 2006
    A tak w ogóle jesśli ster nie ma napięcia to dlaczego jest z nim komunikacja.?
    Chyba że jest napięcie po stacyjce a brak stałego - poprawcie mnie jeśli żle myślę!
  • Poziom 1  
    Witam, mam podobny problem w corsie 1.3 CDTI 2008 rok90km. Ze sterownikiem się łączę rozrusznik kręci błędy to P1625 napięcie głównego przekaźnika niskie i P2146 Niskie napięcie na zaworze sterującym dawką. W parametrach napięcie sterownik widzi raz prawidłowe a raz 2.2V, napięcie na zaworze na pompie 0.5V. Ponadto pali bezpiecznik F20 czy sterownik definitywnie do wymiany czy da się go uratować? Czy można zastosować sterownik o innych numerach a wgrać soft z mojego? Za każdą sugestię będę wdzięczny. Pozdrawiam