Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kod daty produkcji akumulatorów moll i banner

slepy 110 06 Sty 2016 13:40 3654 1
  • #1 06 Sty 2016 13:40
    slepy 110
    Poziom 9  

Witam. Czy posiada ktoś na forum tajną wiedzę na temat rozszyfrowania kodów produkcji akumulatorów moll i banner? Sprzedawcy w sklepach twierdzą, że nie potrafią rozszyfrować daty produkcji aku z podanego na nim kodu (lub nie chcą). Zdecydowałem się na wybór między tymi dwoma markami z uwagi, że mają dostęp do cel poprzez normalnie odkręcane korki. Miałem wcześniej Centra Futura 62Ah kupioną 04.2007r. ale na początku grudnia 2015r. przy ujemnej temp. padła - po 8,5roku (a teraz jest niewarta uwagi-liczne reklamacje z powodu spadku masy czynnej). Stara futura z oczkiem miała korki na listwie co umożliwiało jej otwarcie i dolewanie do niej wody dzięki temu moja tyle wytrzymała. Z tego co ustaliłem po sklepach to wszystkie ultra nowoczesne aku przy pojemności 74-77Ah z prądem powyżej 700A są bezobsługowe (jak większość dzisiaj) a tym samym bez możliwości dolewania wody - zgrzana na stałe listwa z korkami (elektrolit odparowuje w trakcie eksploatacji czyli 2-3 lata a później śmietnik bo koniec gwarancji). Dotyczy to nowej Futury, Varty Silver czy Bosch S4. W związku z powyższym proszę o info-na chwilę obecna nie dysponuje żadnym kodem. Z góry dziękuje za pomoc.

0 1
  • #2 21 Sty 2016 10:14
    slepy 110
    Poziom 9  

Witam. Akumulator Moll ma wygrawerowane z boku oznaczenie : 35176 0968 zaś na biegunie dodatnim ma wytłoczone z góry IM lub 1-ka rzymska i M. Proszę o pomoc.

6