Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która stacja Lutownicza Repro 872D+ vs Zaoxin 852D vs WEP 872D

06 Sty 2016 15:51 3105 2
 • Poziom 2  
  Witam,
  Przymierzam się do zakupu stacji lutowniczej w kwocie do 300zł. Po przejrzeniu różnych ofert znalazłem 3 modele. Czy ktoś posiada lub posiadał któryś z modeli podanych w temacie, może coś o nich powiedzieć?
 • Poziom 17  
  Ja posiadam WEP 898BD+ Zapłaciłem za nią 240zł. Bardzo szybko się rozgrzewa ok 10 sekund i trzyma temperaturę. Po ustawieniu temperatury zadanej, stacja przełącza się w tryb pokazywania temperatury realnej grota. Jedyne co jej brakuje, to rączki do przenoszenia ale można samemu dorobić. Lutowałem nią nawet gniazdo usb w tablecie i radziła sobie dobrze.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam!

  Ja mogę się wypowiedzieć na temat stacji REPRO 872D+ oryginalnie: "Stacja lutownicza HotAir + Kolbowa Repro 872D+ 700W 100-480 °C"

  Kupiłem ją w sklepie diolut, aczkolwiek nie mają już jej na stanie. Musiała szybko pójść, zapłaciłem za nią ± 270zł. Uważam, że bardziej opłaca się kupić właśnie ten model niż model wymieniony przez przedmówcę. Powody:

  1) Choćby rączka do przenoszenia- jest.
  2) Wszystkie zalety tak jak u przedmówcy, odczyt nastawny, później monitoring realny.
  3) Duża zaleta- kompresor- czyli stałość nadmuchu niezależne od dyszy, przepływ 24l/h. Wystarcza aż nadto.
  4) Sterowanie regulatorem PID (termopary).
  5) Kolba hotair po wyłączeniu stacji automatycznie wystudza element grzejny.
  6) Grot bardzo szybko się rozgrzewa- moc grzałki (na papierze) 75W.
  7) Raczej to bujdy, bo przy takiej cenie raczej jest to tylko "gra marketingowa" ale jest napis "ESD safe". Tak na prawdę, trzeba by dokonać testu specjalnym urządzeniem, czy stacja rzeczywiście jest odporna na naładowanie elektrostatyczne.

  Na końcu dodam, że jedną z największych zalet jest bardzo duży wybór części zamiennych- z racji tego, że jest to chiński producent, pasują praktycznie wszystkie powszechne groty. Wszystko to można dostać w bardzo niskich cenach, więc możemy prowadzić po kosztach przydomowy "warsztat elektroniczny".

  Jestem z niej bardzo zadowolony, mam ją już od niemal pół roku i wszystko w porządku, kompresor chodzi bardzo cicho, jest skuteczny, nastawy precyzyjne, przyjemna i łatwa obsługa.
  Jedyny chyba minus to wykonanie samej kolby grotowej- mimo, że mocna, to jednak rączka po kilkunastu minutach znacznie się nagrzewa- nie parzy, aczkolwiek izolacja (żółta) nie zapewnia najlepszej ochrony od ciepła. Dodatkowo nie podoba mi się zakończenie przewodu przy samym plastiku na kolbie- obracało się wokół własnej osi i musiałem skleić.
  Najlepiej więc założyć lepszą izolację, lub tak jak w moim wypadku- kupiłem po prostu nową kolbę, 24V/60W- dużej różnicy w czasie rozgrzewania nie ma.

  Warto też zwrócić uwagę w tych wszystkich tanich modelach na to, że kolba "hot-air" (grzałka) jest zasilana napięciem z sieci- na szczęście metalowa rura jest uziemiona.

  Krótko mówiąc - polecam! Dobry produkt za dobrą cenę.