Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka, bosch czy samsung

GoBladeer1 06 Sty 2016 16:45 22971 29
  • #1 06 Sty 2016 16:45
    GoBladeer1
    Poziom 4  

Witam, popsuła mi się pralka i chcę kupić nową. Zastanawiam się nad zakupem boscha lub samsunga. Przeglądam forum i się zastanawiam dlaczego nikt praktycznie nie kupuje Samsunga. Czy jest z nim coś nie tak ?

Zastanawiają mnie 2 modele:
    - Samsung WF70F5E0W2W (czy ma rozkręcalny bęben i wymienne łożyska? i jak się sprawuje system EcoBuble ? )
    - Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE24441PL

Proszę o pomoc, tyle jest pralek do wyboru a nie chce kupić jakiegoś badziewia.
    fundusz do 1.400 - 1.500zł

0 29
  • Relpol
  • #2 06 Sty 2016 18:26
    BC109B
    Poziom 32  

Mnie od Samsunga odstręczyły długie czasy prania i niskie temperatury. Dodatkowo osobie współużytkującej pralkę nie podobał się bęben - płytki o dużej średnicy.

4
  • #3 06 Sty 2016 19:13
    majster222
    Poziom 12  

Stałem kilka dnie temu też przed dylematem. Wybór padł dokładnie na model Samsunga. Z tego co wyczytałem w sieci i to był ważny powód dla mnie to wymienialne łożyska bębna. Co do wymiarów, to podobno głębokość w tej pralce jest podana bez tylnego daszka.
    Ale udało się starego Whirlpoola naprawić-zakup pralki na razie odroczony.

Na serwisie Alledrogo któryś ze sprzedawców oferuje Samsunga z przedłużoną gwarancją -razem 5 lat za ok. 250-270zł-tj. ok. 7zł./mies. spokoju.

2
  • #4 07 Sty 2016 18:41
    Svetherus
    Poziom 28  

Eco buble jest bardzo fajne.
    Wszystkie poprzednie pralki zostawiały na moich jednych spodniach delikatne białe smugi (niezależnie, czy prane płynem, żelem czy proszkiem). Z ecobublami nie ma problemu.

3
  • Relpol
  • #5 07 Sty 2016 20:16
    BC109B
    Poziom 32  

Jak w wygląda pranie w tym trybie?

0
  • #6 07 Sty 2016 20:35
    Svetherus
    Poziom 28  

to nie tryb. pralka zawsze pierze z ecobublami.
    proszek/płyn/cokolwiek wsypiesz - zamiast do bębna trafia najpierw do zbiornika gdzie jest 'spieniane' i dopiero potem idzie do bębna (tak upraszczając).

1
  • #7 09 Sty 2016 17:57
    GoBladeer1
    Poziom 4  

Wybór padł na bosch-a. W poniedziałek zadzwonie jeszcze do serwisu upewnić się czy jest rozbieralny bęben i wymienne łożyska.
    W poprzedniej pralce nie miałem problemu z nierozpuszczonym proszkiem, a jakoś te ecobuble mnie nie zachęca. I ten płytki bęben, wole normalny.

BOSCH:
    * Opłaca się/wart brać przedłużona gwarancję ?
    * Czym się różni wyświetlacz LED od Diody LED ? we wskaźniku przebiegu programu (w porównywarce pralek boscha to znalazłem, pewno chodzi o to samo ale wole zapytać)

2
  • #8 09 Sty 2016 20:47
    BC109B
    Poziom 32  

Na wyświetlaczu masz podany dość dokładnie czas do końca prania/programu. Zmiana programu powoduje automatycznie zmianę czasu prania. Reszta symboli to w zasadzie podświetlone diodami wartości.

2
  • #9 10 Sty 2016 09:47
    GoBladeer1
    Poziom 4  

po przeglądnięciu internetu i skupieniu się na boschu, zdecydowałem się na model WAE2449FPL

1
  • #11 19 Sty 2016 23:58
    BC109B
    Poziom 32  

Interesujący Ciebie model ja wybrałem. Cykle prania są dość długie (około 2 godzin), ale można je skrócić wciskając guzik time perfect. Drzwi ryglowane są elektromagnesem, który głośno działa. Blokada nie pozwoli otworzyć pralki przy wirującym bębnie lub gdy woda osiągnie temp. ok. 60 stopni, lub gdy jest jej zbyt dużo. Silnik szczotkowy trochę buczy na początku prania. Później jest cichszy, a w czasie wirowania słychać charakterystyczny świst szczotek. W czasie prania poziom wody jest bardzo niski.

2
  • #12 20 Sty 2016 10:58
    Borutka
    Poziom 24  

Jakoś nikt nie zastanawia się nad funkcjonalnością pralki... np. czy jest program szybkiej przepierki taki 30 minut na 30 lub 40 stopniach. Albo czy można uruchomić samo wirowanie.
    Co do marki, to polecam LG

3
  • #13 20 Sty 2016 11:31
    BC109B
    Poziom 32  

WAE 2049FPL ma taki program (super krótki 15'). Zapewniam Cię, że dokonując wyboru funkcjonalność również brałem pod uwagę - między innymi możliwość prania lekko zabrudzonych ubrań. Opis funkcjonalności pralki można zaleźć na stronie producenta lub w instrukcji obsługi, dlatego nie ma sensu opisywać tego na forum.

3
  • #14 20 Sty 2016 11:58
    Borutka
    Poziom 24  

BC109B napisał:
    WAE 2049FPL ma taki program (super krótki 15'). Zapewniam Cię, że dokonując wyboru funkcjonalność również brałem pod uwagę - między innymi możliwość prania lekko zabrudzonych ubrań. Opis funkcjonalności pralki można zaleźć na stronie producenta lub w instrukcji obsługi, dlatego nie ma sensu opisywać tego na forum.

No ale chyba mówimy o różnych funkcjach, bo ten 15 minut pozwala na max 2kg załadunku... w 7kg-wej pralce - czyli mało funkcjonalna opcja.
    A przepierka mało zabrudzonych rzeczy to raczej 90% prań.
    Chyba że pralka na tym programie zaakceptuje większy wsad, stosownie nabierając więcej wody i proporcjonalnie wydłużając czas prania - tu raczej czas potrzebny na nagrzanie wody.

1
  • #15 20 Sty 2016 14:03
    BC109B
    Poziom 32  

Tam są też dłuższe programy, które można skrócić funkcją time perfect. Wtedy masz możliwość załadowania większej ilości prania. Przy programie super krótkim pralka nie broni się przed załadunkiem większego wsadu niż zalecany. W danych producenta jest informacja, że pralka nie posiada czujnika zapełnienia bębna. Nie ma też automatyki wagowej potrzebnej do takiej reakcji na zbyt duży załadunek, jaką opisałeś.
    Jeśli chodzi o temperaturę prania, to pralka czeka aż roztwór piorący osiągnie tę właściwą (zgodnie z ustawieniami programu). Wody w bębnie jest zazwyczaj trochę na dnie, niezależnie od programu. Przy większym załadunku pralka pobiera wodę, robi kilka obrotów bębnem i znowu dobiera wodę.

1
  • #16 22 Sty 2016 16:56
    wojtek440
    Poziom 10  

wspoleczesne pralki poza miele są podobnej jakości... czyli do gwarancji a potem sa problemy. ja osobiscie brałbym samsunga

2
  • #17 05 Mar 2016 10:37
    julab.and
    Poziom 10  

mam bosch serie 4 nie podam konkretnego modelu niestety nie pamiętam tych cyferek ale jest i automatyka wagowa i alarm przeładowania bębna sprawdza się świetnie (pikało i była na wyświetlaczu informacja jak załadowałam po czubek). na programie 15 min zdarza mi się wyprać i 5 kg i nie ma żadnego buntu ale używam go do ubrań noszonych 1 raz i jest ekstra

2
  • #18 18 Mar 2016 15:19
    GoBladeer1
    Poziom 4  

A co z pralkami seria WAN?
    - Bosch Serie 4 VarioPerfect WAN2416EPL

Kążdy pisze WAE a jak się sprawuje WAN ?

1
  • #19 18 Mar 2016 17:24
    BC109B
    Poziom 32  

Zapewne sprawuje się dobrze do czasu wymiany łożysk bębna. Zgodnie z tą wypowiedzią Link pralka jest produkowana w Polsce i jeśli dobrze pamiętam to łożyska w niej są wymienne.

3
  • #20 23 Mar 2016 09:58
    goblinus92
    Poziom 9  

Bęben w WAN2416EPL jest rozbieralny.

2
  • #21 06 Wrz 2016 18:23
    julaaa
    Poziom 2  

czy seria WAN produkowana jest w Polsce i na pewno ma rozbieralny zespol pioracy? Pytam, bo w serwisie trafilam na rozbiezne informacje... Czy moglby ktos sie wypowiedziec na temat silnikow:D lepiej wybrac boscha z silnikiem EcoSilence Drive czy tradycyjnym, szczotkowym? i dlaczego? Pozdrawiam i bede ogromnie wdzieczna za informacje. Sterta prania czeka, a pralki brak...;-)

1
  • #22 07 Wrz 2016 15:30
    marcindu35
    Poziom 11  

Julaaa jeśli mozesz trochę poczekać na pralkę to proponowałbym poczytać sobie o nowych pralkach Candy Smart Touch:
    http://www.candy.pl/pl/smart-touch#extra_warranty
    Pralki mają lada dzien pojawić się w polskich sklepach. Candy zbiera dobre opinie, ich pralki sa malo awaryjne. Cała seria ma miec ciekawą funkcje, mianowicie połączenie za pomocą technologii nfc z telefonem. Będzie można programować nowe funkcje prania oraz sciagać dodatkowe programy.

1
  • #23 07 Wrz 2016 15:47
    julaaa
    Poziom 2  

dla mnie bajer z telefonem jest kolejnym elementem ktory potencjalnie moze byc awaryjny;-) A o Candy nie slyszalam najlepszych opinii:(

1
  • #24 07 Wrz 2016 15:50
    Przemeek1988
    Poziom 22  

julaaa napisał:
    czy seria WAN produkowana jest w Polsce i na pewno ma rozbieralny zespol pioracy? Pytam, bo w serwisie trafilam na rozbiezne informacje... Czy moglby ktos sie wypowiedziec na temat silnikow:D lepiej wybrac boscha z silnikiem EcoSilence Drive czy tradycyjnym, szczotkowym? i dlaczego? Pozdrawiam i bede ogromnie wdzieczna za informacje. Sterta prania czeka, a pralki brak...;-)

Seria WAN produkowana jest w Polsce ,zespół piorący jest rozbieralny ale łożyska są zintegrowane z tylną kadzią - także nie ma możliwości wymiany samych łożysk tak jak w serii WAE a trzeba zamówić oryginalny element od producenta.

0
  • #25 07 Wrz 2016 17:02
    julaaa
    Poziom 2  

a z Boscha dostalam odpowiedz:

'Dziękujemy za nadesłaną wiadomość. Zarówno seria WAN oraz WAE posiada rozbieralny bęben, łożyska nie są klejone. '

Gubie sie w tym wszystkim :|

Dodano po 1 [minuty]:

a jaka jest cena tego 'oryginalnego elementu'?

2
  • #26 07 Wrz 2016 17:39
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Konsultant ma rację, zespół piorący - zbiornik jest rozbieralny, ale tak jak pisałem - łożyska są zintegrowane z tylną kadzią. Nie wiem czy we wszystkich modelach serii WAN czy tylko części- rozmawiałem z BSH na ten temat pół roku temu ,być może tutaj się już coś zmieniło.
    Koszt tylnej kadzi to cena rzędu około 450zł w serwisie fabrycznym ,poza nim i tak tego nie kupisz.
    W zdjęciu poniżej masz przykładowy cennik części serii WAN, zwróć uwagę że łożysko nie występuje w spisie części zamiennych.

A teraz dla przykładu seria WAE - tutaj w rysunkach technicznych występuje łożysko jako część zamienna:

4
  • #27 29 Paź 2016 20:42
    lottusOpole
    Poziom 3  

To jest tryb i można go wyłączyć po uruchomieniu opcji dodatkowych. Z uwagi, iż ten tryb spełnia pozytywne funkcje, to raczej nie ma sensu go wyłączać gdy wszystko działa poprawnie. Oczywiście w razie awarii np. napędu "spieniacza" wyłączenie powoduje możliwość dalszej eksploatacji urządzenia, bez konieczność naprawy uszkodzenia. Opcje dodatkowe można wywołać naciskając (o ile dobrze pamiętam) temp. oraz opcje jednocześnie na kilka sekund. Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #28 10 Maj 2018 20:05
    swieczek
    Poziom 1  

Cześć, odkopie trochę temat.

Zastanawiam się nad takimi modelami pralek:
    - Bosch WLK2427EPL lub Bosch WLK2427SPL. Wiecie czym różnią się te modele?
    - Samsung WF60F4EFW2W
    Która z tych dwóch będzie lepsza?

Jeśli Bosch to czy nie dopłacić trochę do tego modelu:
    - Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

Możecie coś więcej powiedzieć o tych pralkach. Ewentualnie, którą polecacie i dlaczego?
    Z góry dzięki za info :)

2
  • #29 16 Maj 2018 17:04
    wojtek440
    Poziom 10  

swieczek napisał:
    Cześć, odkopie trochę temat.

Zastanawiam się nad takimi modelami pralek:
    - Bosch WLK2427EPL lub Bosch WLK2427SPL. Wiecie czym różnią się te modele?
    - Samsung WF60F4EFW2W
    Która z tych dwóch będzie lepsza?

Jeśli Bosch to czy nie dopłacić trochę do tego modelu:
    - Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

Możecie coś więcej powiedzieć o tych pralkach. Ewentualnie, którą polecacie i dlaczego?
    Z góry dzięki za info :)
    Ja polecam candy. Sam taką mam od 5 lat i chodzi bezawaryjnie. Model evo 3 1254ls.
    A jeśli z tych wymienionych przez ciebie to wzialbym samsunga.

0
  • #30 16 Maj 2018 20:15
    slider2002
    Poziom 14  

Że sprzętem AGD jest zawsze tak samo. O jaka markę nie zapytasz to część ludzi napisze ze to badziew, część że to dobry sprzęt a część żeby kupić boscha😉 ja na ten przykład nigdy nie kupię boscha ani Siemensa że względów ideologicznych więc ostatnio po śmierci pralki whirlpool kupiłem Samsunga z serii WW. Pierze dobrze. Bąbelki działają, jest cicha i ładna. No i nie ma nic wspólnego ze szwabami......

2
  Szukaj w 5mln produktów