Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wielokanałowe zdalne sterowanie.

Gronczyński 06 Sty 2016 17:48 642 2
  • #1 06 Sty 2016 17:48
    Gronczyński

Poziom 19  

Witam.
    Szukam jakiegoś gotowego rozwiązania lub czegoś co w szybki sposób da się zaadaptować do moich potrzeb.
    Mam urządzenie (napęd elektryczny odłącznika SN) zasilane prądem stałym 24V.
    Stan urządzenia sygnalizowany jest ośmioma sygnałami zero-jedynkowymi oraz sterowane jest dwoma sygnałami z zewnątrz.
    Moim celem jest stworzenie tablicy na której będzie pokazany stan urządzenia za pomocą ośmiu lampek, na tej tablicy mają być dwa przyciski które mają uruchamiać zdalnie urządzenie.
    Interesuje mnie zasięg ok 100m w terenie otwartym. Częstotliwość zmian stanów logicznych napędu jest bardzo niska (zmiana nie częściej niż raz na 5s) ale może wystąpić zmiana kilku stanów na raz (jednocześnie).
    Zrobiłem próbę ze zdalnym sterowaniem wykorzystując nadajniki i odbiorniki firmy Zamel ROP-02 oraz RNP-01. Moduły te po drobnej modyfikacji pracowały przy napięciu 24V. Problem polegał jednak na tym, że po włączeniu zasilania układ pokazuje przypadkowe stany, dopiero przełączenie wszystkich funkcji w moim napędzie powodowało prawidłową sygnalizację stanów. Ponadto jednoczesność występowania zmian powoduje że odbiorniki czasem gubią jakiś sygnał i po prostu nie sygnalizują zmiany.
    Myślałem może o czymś takim jak nadajnik i odbiornik modelarski ale jakoś niczego sensownego nie trafiłem.
    Ostatecznie będę musiał zbudować taki układ od podstaw samodzielnie ale jestem ograniczony czasem.
    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i udało mu się to jakoś ogarnąć?
    Proszę o sugestie.

• #3 07 Sty 2016 22:24
    Gronczyński

Poziom 19  

Dzięki, w zasadzie jest to coś co mi w zupełności załatwia sprawę. Dodam tylko dopasowanie poziomów sygnałów, stabilizator i gotowe.
    Jak dla mnie temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo