Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford focus 1.8 tddi nie wchodzi na obroty

06 Sty 2016 20:54 1827 8
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z moim fordem focusem 1.8 tddi ,auto ciężko zapala na zimnym silniku i gdy jest zimny nie wchodzi na obroty wogole ,dopiero po 5 minutach jest wszystko w porządku jak się zagrzeje.jaka może być tego przyczyna?czy może być zapchany zawór egr czy może filtr paliwa?prosze o pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Co zdążyłeś sam sprawdzić i ustalić?
  • Poziom 24  
    Podejrzewam że są teraz ujemne temperatury i masz syf wodnisty w filtrze paliwa i jak stoi na mrozie to przyblokuje filtr paliwa , po uruchomieniu ciepło z silnika i ogrzewanie filtra powoduje że zlodowaciały syf puszcza .
  • Poziom 6  
    Sam jeszcze nic nie ustalilem,teraz w sobote ma byc na plusie to nie powinno lapac w tym filtrze jak piszesz.wiec w sobote zobacze co bedzie sie dzialo.chyba ze nie bede czekal tylko kupie filtr i wymienie za nowy tez nie wyglada
  • Poziom 6  
    kupiłem dziś filtr ,jutro założe po pracy i napisze czy pomogło
  • Poziom 6  
    Wymienilem filtr i nie dziala nie wiem co moze byc:-(
  • Poziom 32  
    Diagnostyka... i wszystko w temacie na chwilę obecną, a gdybyś poszperał w internecie to kilka teorii byś znalazł na temat tej usterki w TDDI.
  • Poziom 6  
    szukałem na necie ale nie mam pojęcia co może być,jutro zaprowadze do mechanika i niech zobaczy bo ja już nie mam nerwów ,
  • Poziom 6  
    Witam zakańczam temat foka śmiga,najpierw zaprowadziłem do mechanika a ten po tygodniu diagnozy powiedział że nie ma kompresji i cały silnik do roboty,więc zaprowadziłem do drugiego bo wiem że mechanicy to cwaniaki drugi powiedział że zatkany jest zawór agr jak podejrzewałem na początku postu,zaślepił i fura śmiga bez problemu.Jak mechanik od mechanika się różni masakra