Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki ekspres ci¶nieniowy kupić?

toja321 06 Jan 2016 21:00 2112 7
    toja321
    Level 8  
    Witam!
    Stan±łem przed wyborem kupna ekspresu ci¶nieniowego. Do tej pory używałem Tchibo na kapsułki i było całkiem ok, ale pozostawał niedosyt :). Po kilkunastogodzinnym szukaniu swój wybór ograniczyłem do:

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110. 1300zł
    Philips Minuto HD8844/09 1700zł

Podoba mi się też Philips Minuto HD8847/09, ale nie wiem, czy warto dopłacać 400zł do tego, żeby mieć pojemnik na mleko. Wiadomo, że s± też dużo lepsze ekspresy, ale to też trochę inna półka cenowa. Chciałbym napić się po prostu 2-3 razy dziennie dobrej kawy :) Ja preferuję duż± czarn±, natomiast moja żona głównie kawy z mlekiem ( Cappuccino, Caffe Latte ). Byłby kto¶ w stanie udzielić dobrej, "profesjonalnej" rady? :)
    Przemeek1988
    Level 22  
    Jak chcesz ekspres z prawdziwego zdarzenia to albo Gaggia albo Ascaso.
    toja321
    Level 8  
    Wolę jednak te bardziej powszechne, dostępne i sprawdzone u nas :)
    Przemeek1988
    Level 22  
    Powszechne ,dostępne to i owszem. Ale jak sprawdzone i niezawodne to te co wymieniłem;) Takie Miele w¶ród ekspresów.

Nawi±zuj±c do twoich typów, postawił bym zdecydowanie na DeLonghi, tylko jaki¶ ładniejszy designiersko, w końcu będzie prezentował kuchnię a ten w/w to taki..czego¶ mu brakuje ;)
    toja321
    Level 8  
    Wybrałem ten model bo ma mnóstwo pozytywnych opinii chociażby na ceneo. Ludzie naprawdę go sobie chwal±. Do minusów należy chyba młynek stalowy i "zabawa" przy kawach mlecznych.
    Felini
    Moderator
    toja321 wrote:

[...] Chciałbym napić się po prostu 2-3 razy dziennie dobrej kawy :) Ja preferuję duż± czarn±, natomiast moja żona głównie kawy z mlekiem ( Cappuccino, Caffe Latte ). Byłby kto¶ w stanie udzielić dobrej, "profesjonalnej" rady? :)

Byłby.
    Ekspres ci¶nieniowy służy tylko do przygotowywania espresso i kaw mlecznych na jego bazie, może być też ewentualnie americano (espresso z dodatkiem wrz±tku).
    Je¶li chcesz rzeczywi¶cie poznać smak dobrej kawy, to w grę wchodzi ekspres kolbowy i elektryczny młynek żarnowy oraz ¶wieże ziarna dobrej jako¶ci, żadne marketowe. Aby dobrze wybrać ekspres, trzeba wiedzieć, czym się kierować, jakie jego cechy brać pod uwagę. Dodatkowo trzeba przyswoić trochę wiedzy i do¶wiadczenia, innej drogi nie ma. S± jeszcze tzw. alternatywne metody zaparzania - dużo tańsze a efekty ¶wietne. I jeszcze jedno; je¶li chcesz rzetelnej informacji, nie szukaj jej na ceneo.
    fotokis
    Level 2  
    Można wiedzieć co wybrałe¶?
    toja321
    Level 8  
    uuuuj stary temat :D delonghi autentica cappuccino etam 29.660.sb ;) jestem zadowolony :)