Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia"

Witoo$ 08 Lut 2016 22:27 13161 61
  • #31 08 Lut 2016 22:27
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Czyli kolega nie zdradzi skąd nowa aplikacja :) ok, rozumiem, że jakieś dojścia ;)

• #32 08 Lut 2016 22:44
    uri
    Poziom 15  

Tak się zdarzyło że zostałem beta testerem ;) niebawem będzie oficjalnie dostępna, takie mam informacje, a jak będzie w praktyce - to czas pokaże .

• #33 10 Lut 2016 21:06
    Witoo$
    Poziom 13  

Dzięki za sugestie.
    Spróbowałem zatem zaktualizować ETHM-1 Plus i oczywiście bezskutecznie.
    Program (http://www.satel.pl/pl/product/715/) pokazuje polecenie "Starting ISP mode" po czym po chwili wraca do pozycji wyjściowej. Łączę się za pomocą zestawu USB-RS wtyczką PIN5. W zasadzie po odłączeniu tego kabla od modułu program reaguje tak samo, Używam tego samego kabla do programowania centrali (mam jeszcze centralę ze starym portem RS232) i nie ma żadnego problemu w działaniu. Próbując łączyć się z DLOADX do ETHM z odpiętym kablem PIN5/PIN5 komunikat zmienia się na "Centrala nie gotowa", więc jest różnica w reakcji. Moduł jest nowy, gniazdo nie jest wyrobione....

• #34 10 Lut 2016 21:58
    uri
    Poziom 15  

Czasem potrzeba ETHM zrestartować z prądu off/on . Przy ostatniej aktualizacji nic nie musiałem robić , uruchomiłem program i poszło bez restartu , aha najlepiej odłącz rj-45 przy programowaniu , proces update trwa około 10min

Czyli podłącz kabel , uruchom program wydaj polecenie aktualizacji i restart ETHM

Ja niestety raz uwaliłem ETHM , soft sie wgrał a moduł już nie wstał , naprawili na gwarancji .

Kabel do programowania jest od integry plus ta przejściówka rj-11 <-> 5 pin ja to łącze takim łącznikiem , już nie pamietam czy ona była w komplecie z kablem .

Próbowałeś połączyć się DLOAX tak jak pisałem , najpierw po rs-232 a potem po LAN ? Moim zdaniem jeżeli łączysz się GUARDX to problem jest w DLOADX

Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia"

• #35 10 Lut 2016 22:46
    Witoo$
    Poziom 13  

Próbowałem restartować, wybierałem różne opjce w programie (tryb powolny, restart).
    Program reaguje tak, że po kliknięciu start mieli przez jakieś 10 sekund, potem pojawia się "Starting ISP mode" i równocześnie przyciski start/stop wracają do pozycji początkowej. I nie ma znaczenia czy kabel podpięty czy nie reakcja jest ta sama. Łączę sie uniwersalnym kablem: http://www.satel.pl/pl/product/711/USB-RS,Konwerter-USB-RS-do-programowania-urzadzen-SATEL.. Może powinienem stosować inny kabel, bo ETHM potrzebuje np przeplotu na tej wtyczce? Moze powinienem do tej operacji przepiąć piny w orygnalnym kablu? czyli 2-3 i 4-5?

• Pomocny post
    #36 10 Lut 2016 23:09
    uri
    Poziom 15  

Kabel raczej masz dobry ,tu bym nie szukał problemu . Próbowałeś w programie ustawić port na sztywno ? spróbuj jeszcze odłączyć ETHM-1 od integry .

Sprawdziłem swój kabel i wychodzi że jednak przeplot jest ,odwrotność tego co wchodzi zakładając że łącznik daje 1:1 to na wyjściu łączki mam całkowitą odwrotność . Twój kabel jest uniwersalny czyli pewnie ten przeplot ma w sobie , jakaś instrukcja jest od kabla ,może jakiś przełącznik .

Cytat:
    W celu optymalizacji pracy konwertera, w zaawansowanych ustawieniach portu COM można zaprogramować 1 ms dla parametru „Czas opóźnienia” (zamiast domyślnej wartości 16 ms).

• Pomocny post
    #37 11 Lut 2016 06:46
    reweriko

Poziom 25  

Tak myślę że skoro przez www czyli port 80 masz połączenie to w grę wchodzi jedynie problem z portami. Jak kolega wyżej sugeruje zmień porty w ETHM i DloadX. Sprawdź czy czasami sam twój system operacyjny nie blokuje portu.

• Pomocny post
    #38 11 Lut 2016 07:58
    uri
    Poziom 15  

System portu nie blokuje bo połączenie do ETHM kolega nawiązuje tylko odrzuca połączenie . Pisałem żeby sprawdził metodę połączenia , najpierw łączy sie kablem do centralki , potem odłącza kable i podłącza ETHM pod centralkę i ponownie sie łączy . Ja miałem identyczny problem i sie okazało ze gdy ładowałem profil to w nim były błędne klucze , program ich po prostu nie zapisywał . Dopiero jak sie połączyłem w/w metoda i zapisałem profil na nowo to zaczęło mi działać .

• #39 11 Lut 2016 20:45
    Witoo$
    Poziom 13  

Nie działa. Podpinałem w różny sposób, hasła cały czas się trzymają. Próbowałem aktualizować na samym zasilaniu bez ethernetu i bez magistrali manipulatorów. W rózny sposób i z restartem i bez, na innym komputerze...
    Co do pierwotnego problemu próbowałem zamieniać porty 7090 i 7091, próbowałem przez serwer Satel, próbowałem jeszcze różne DNS. Wszystko bezskutecznie.

W zasadzie cierpliwość mi się skończyła i mam zamiar oddać moduł na gwarancję. Może aktualizacja by pomogła ale skoro najaktualniejszym programem i oryginalnym nowym kablem nie da się zaktualizować....

• Pomocny post
    #40 11 Lut 2016 22:23
    uri
    Poziom 15  

Dzwon do satela przedstaw problem może ci cos doradza .

• #41 18 Kwi 2016 22:55
    Witoo$
    Poziom 13  

Panie i Panowie,
    wysłałem moduł do Satela. Został naprawiony na gwarancji. W fabrycznie nowym module był uszkodzony port RS.
    Ogromne dzięki za podpowiedzi.

• #43 15 Maj 2016 09:40
    Darek J
    Poziom 12  

Wiadomo może kiedy będzie ta nowa aplikacja??

• #44 15 Maj 2016 11:48
    uri
    Poziom 15  

Aplikacja zawiera jeszcze szereg błędów , może do końca roku sie pojawi i będzie za free .

• #45 15 Maj 2016 16:09
    Darek J
    Poziom 12  

Myślałem że trochę wcześniej... Tym bardziej że w opisie najnowszego firmware jest napisane:

"Zmiana nazwy z MobileKPD-2 na INTEGRA CONTROL i rozbudowa funkcjonalności aplikacji..."

a aplikacji brak - trochę brak logiki...

• #46 16 Maj 2016 21:45
    uri
    Poziom 15  

To sa tylko moje przypuszczenia jako beta testera, widząc wolne aktualizacje i sporo błędów w app , koniec roku brzmi optymistycznie .
    Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia" Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia" Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia"

• #47 30 Maj 2016 16:13
    uri
    Poziom 15  

Mam dobra wiadomość , na dniach pojawi sie integra control , w zasadzie na androida juz jest a na iPhone'a lada dzień .

• #48 04 Cze 2016 13:25
    Darek J
    Poziom 12  

Integra Control jest już w Sklepie PLAY. Działa o niebo lepiej niż KPD-2 Pro+ (swoją drogą wydałem na to chyba 30zł...). Ma też sporo więcej funkcji i powiadomienia Push. Jak na razie na duży + :)

• #50 04 Cze 2016 20:47
    uri
    Poziom 15  

Z tego co wiem to nie ma zasobów pod windowsa.

• #51 04 Cze 2016 23:05
    xury
    Poziom 39  

To chyba będzie trzeba pocisnąć Satela i to mocno, bo olewa on swoich klientów.
    Mało, że ETHM-1 praktycznie nie działa już przez przeglądarkę na PC na żadnej nowej Javie mimo dodania do wyjątków. To jeszcze olewa użytkowników Windows Phone, który z roku na rok pnie się w górę w hierarchii mobilnych OSów.
    Gdyby nie protokół integracji to w moim przypadku (nie trawię Androida oraz iOSa) to mógłbym ETHM-1 wywalić do śmieci.

• #52 05 Cze 2016 11:05
    Darek J
    Poziom 12  

Moim zdaniem pociskanie nic nie da...

Windows Phone to nisza i raczej pnie się w dół - niedługo zniknie z rynku... Jaki ma udział w rynku? Wedle ostatnich danych udział w rynku to 1,1%... Nawet Microsoft już chyba spisał ten projekt na straty...

• #53 08 Gru 2017 12:11
    ruby81
    Poziom 9  

Witam, koledzy powiedzcie mi proszę czy istnieje możliwość przy pomocy jednego modułu ETHM 1 plus podłączyć 2 użytkowników?
    Mam jedną centralę integra 32 , do której podepnę ETHM 1 plus, przez serwer satela chce to połączyć z aplikacja INTEGRA Control ( Ja ) oraz przez GUARDX z portiernią ( Portier), czy tak da rady zrobić ?? czy na jeden moduł tylko 1 zalogowany użytkownik równocześnie?

• #54 08 Gru 2017 17:01
    uri
    Poziom 15  

Użytkowników możesz dodać tyle ile ci na to centrala pozwoli , a 32 obsługuje jak poniżej.

Cytat:
    Zaawansowane centrale alarmowe oferujące oprócz funkcji alarmowych, również możliwość realizowania systemów automatyki domowej oraz kontroli dostępu. Dzięki szerokiej gamie modułów rozszerzeń, ich możliwości mogą być dostosowane do bieżących potrzeb – od niewielkich systemów, po rozległe instalacje. Dużym atutem central INTEGRA są ich możliwości komunikacyjne w połączeniu z dodatkowymi modułami – GSM oraz TCP/IP.

obsługa od 8 do 32 wejść
    możliwość podziału systemu na 16 stref, 4 partycje
    obsługa od 8 do 32 programowalnych wyjść
    magistrale komunikacyjne do podłączania manipulatorów i modułów rozszerzeń
    wbudowany komunikator telefoniczny z funkcją monitoringu, powiadamiania głosowego i zdalnego sterowania
    obsługa systemu przy pomocy manipulatorów LCD, klawiatur strefowych, pilotów i kart zbliżeniowych oraz zdalnie z użyciem komputera lub telefonu komórkowego
    28 niezależnych timerów do automatycznego sterowania
    funkcje kontroli dostępu i automatyki domowej
    pamięć 439 zdarzeń z funkcją wydruku
    obsługa do 64+4+1 użytkowników
    port RS-232 - gniazdo RJ
    możliwość aktualizacji oprogramowania za pomocą komputera
    wbudowany zasilacz impulsowy o wydajności 1,2 A z funkcjami ładowania akumulatora i diagnostyki
    opcja niezgłaszania do centrali alarmowej awarii serwera SATEL (INTEGRA Firmware 1.16 lub nowszy)

• #55 08 Gru 2017 17:10
    ruby81
    Poziom 9  

tak ale ja pytałem ilu użytkowników może być zalogowanych równocześnie przy pomocy ETHM- 01PLUS, a nie ilu można utworzyć, dokładnie czy jeżeli JA będę zalogowany ciągle na integra control, a PORTIER będzie zalogowany na Guardx czy to będzie działać ? bo tylko 1 port jest do wizualizacji dostępny.
    Inaczej - czy równocześnie będzie działać GUARDX i aplikacja INTEGRA CONTROL jeżeli na każdej będzie zalogowany inny użytkownik??

• #56 08 Gru 2017 17:23
    uri
    Poziom 15  

Ja mam dwa telefony podłączone na różnych użytkownikach , powiadomienia push przychodzą na oba telefony ( na jednym loginie to nie działało ) . Żona wróci z pracy to ci powiem czy oba telefony się logują .

• #58 08 Gru 2017 17:36
    uri
    Poziom 15  

Niestety nie działa , urządzenie jest zajęte .
    Guardx masz na innym porcie i ETHM na innym także można integrą zarządzać po www i poprzez ETHM w jednym czasie .

• #59 08 Gru 2017 17:43
    ruby81
    Poziom 9  

Tak też myślałem, dzięki za chęci, powinni to jasno opisać w instrukcji czy ulotce.
    więc muszę kupić 2 moduły.

• #60 08 Gru 2017 17:44
    uri
    Poziom 15  

ruby81 napisał:
    Tak też myślałem, dzięki za chęci, powinni to jasno opisać w instrukcji czy ulotce.

Guardx masz na innym porcie i ETHM na innym także można integrą zarządzać po www i poprzez ETHM w jednym czasie .