Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia"

Witoo$ 08 Lut 2016 22:27 16989 61
 • #31
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Czyli kolega nie zdradzi skąd nowa aplikacja :) ok, rozumiem, że jakieś dojścia ;)
 • OptexOptex
 • #32
  uri
  Poziom 15  
  Tak się zdarzyło że zostałem beta testerem ;) niebawem będzie oficjalnie dostępna, takie mam informacje, a jak będzie w praktyce - to czas pokaże .
 • #33
  Witoo$
  Poziom 13  
  Dzięki za sugestie.
  Spróbowałem zatem zaktualizować ETHM-1 Plus i oczywiście bezskutecznie.
  Program (http://www.satel.pl/pl/product/715/) pokazuje polecenie "Starting ISP mode" po czym po chwili wraca do pozycji wyjściowej. Łączę się za pomocą zestawu USB-RS wtyczką PIN5. W zasadzie po odłączeniu tego kabla od modułu program reaguje tak samo, Używam tego samego kabla do programowania centrali (mam jeszcze centralę ze starym portem RS232) i nie ma żadnego problemu w działaniu. Próbując łączyć się z DLOADX do ETHM z odpiętym kablem PIN5/PIN5 komunikat zmienia się na "Centrala nie gotowa", więc jest różnica w reakcji. Moduł jest nowy, gniazdo nie jest wyrobione....
 • #34
  uri
  Poziom 15  
  Czasem potrzeba ETHM zrestartować z prądu off/on . Przy ostatniej aktualizacji nic nie musiałem robić , uruchomiłem program i poszło bez restartu , aha najlepiej odłącz rj-45 przy programowaniu , proces update trwa około 10min

  Czyli podłącz kabel , uruchom program wydaj polecenie aktualizacji i restart ETHM

  Ja niestety raz uwaliłem ETHM , soft sie wgrał a moduł już nie wstał , naprawili na gwarancji .

  Kabel do programowania jest od integry plus ta przejściówka rj-11 <-> 5 pin ja to łącze takim łącznikiem , już nie pamietam czy ona była w komplecie z kablem .

  Próbowałeś połączyć się DLOAX tak jak pisałem , najpierw po rs-232 a potem po LAN ? Moim zdaniem jeżeli łączysz się GUARDX to problem jest w DLOADX

  Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia"
 • OptexOptex
 • #35
  Witoo$
  Poziom 13  
  Próbowałem restartować, wybierałem różne opjce w programie (tryb powolny, restart).
  Program reaguje tak, że po kliknięciu start mieli przez jakieś 10 sekund, potem pojawia się "Starting ISP mode" i równocześnie przyciski start/stop wracają do pozycji początkowej. I nie ma znaczenia czy kabel podpięty czy nie reakcja jest ta sama. Łączę sie uniwersalnym kablem: http://www.satel.pl/pl/product/711/USB-RS,Konwerter-USB-RS-do-programowania-urzadzen-SATEL. Może powinienem stosować inny kabel, bo ETHM potrzebuje np przeplotu na tej wtyczce? Moze powinienem do tej operacji przepiąć piny w orygnalnym kablu? czyli 2-3 i 4-5?
 • Pomocny post
  #36
  uri
  Poziom 15  
  Kabel raczej masz dobry ,tu bym nie szukał problemu . Próbowałeś w programie ustawić port na sztywno ? spróbuj jeszcze odłączyć ETHM-1 od integry .

  Sprawdziłem swój kabel i wychodzi że jednak przeplot jest ,odwrotność tego co wchodzi zakładając że łącznik daje 1:1 to na wyjściu łączki mam całkowitą odwrotność . Twój kabel jest uniwersalny czyli pewnie ten przeplot ma w sobie , jakaś instrukcja jest od kabla ,może jakiś przełącznik .

  Cytat:
  W celu optymalizacji pracy konwertera, w zaawansowanych ustawieniach portu COM można zaprogramować 1 ms dla parametru „Czas opóźnienia” (zamiast domyślnej wartości 16 ms).
 • Pomocny post
  #37
  reweriko

  Poziom 25  
  Tak myślę że skoro przez www czyli port 80 masz połączenie to w grę wchodzi jedynie problem z portami. Jak kolega wyżej sugeruje zmień porty w ETHM i DloadX. Sprawdź czy czasami sam twój system operacyjny nie blokuje portu.
 • Pomocny post
  #38
  uri
  Poziom 15  
  System portu nie blokuje bo połączenie do ETHM kolega nawiązuje tylko odrzuca połączenie . Pisałem żeby sprawdził metodę połączenia , najpierw łączy sie kablem do centralki , potem odłącza kable i podłącza ETHM pod centralkę i ponownie sie łączy . Ja miałem identyczny problem i sie okazało ze gdy ładowałem profil to w nim były błędne klucze , program ich po prostu nie zapisywał . Dopiero jak sie połączyłem w/w metoda i zapisałem profil na nowo to zaczęło mi działać .
 • #39
  Witoo$
  Poziom 13  
  Nie działa. Podpinałem w różny sposób, hasła cały czas się trzymają. Próbowałem aktualizować na samym zasilaniu bez ethernetu i bez magistrali manipulatorów. W rózny sposób i z restartem i bez, na innym komputerze...
  Co do pierwotnego problemu próbowałem zamieniać porty 7090 i 7091, próbowałem przez serwer Satel, próbowałem jeszcze różne DNS. Wszystko bezskutecznie.

  W zasadzie cierpliwość mi się skończyła i mam zamiar oddać moduł na gwarancję. Może aktualizacja by pomogła ale skoro najaktualniejszym programem i oryginalnym nowym kablem nie da się zaktualizować....
 • Pomocny post
  #40
  uri
  Poziom 15  
  Dzwon do satela przedstaw problem może ci cos doradza .
 • #41
  Witoo$
  Poziom 13  
  Panie i Panowie,
  wysłałem moduł do Satela. Został naprawiony na gwarancji. W fabrycznie nowym module był uszkodzony port RS.
  Ogromne dzięki za podpowiedzi.
 • #43
  Darek J
  Poziom 14  
  Wiadomo może kiedy będzie ta nowa aplikacja??
 • #44
  uri
  Poziom 15  
  Aplikacja zawiera jeszcze szereg błędów , może do końca roku sie pojawi i będzie za free .
 • #45
  Darek J
  Poziom 14  
  Myślałem że trochę wcześniej... Tym bardziej że w opisie najnowszego firmware jest napisane:

  "Zmiana nazwy z MobileKPD-2 na INTEGRA CONTROL i rozbudowa funkcjonalności aplikacji..."

  a aplikacji brak - trochę brak logiki...
 • #46
  uri
  Poziom 15  
  To sa tylko moje przypuszczenia jako beta testera, widząc wolne aktualizacje i sporo błędów w app , koniec roku brzmi optymistycznie .
  Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia" Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia" Satel Integra 64 + ETHM-1 Plus - Błąd "Nie uzyskano połączenia"
 • #47
  uri
  Poziom 15  
  Mam dobra wiadomość , na dniach pojawi sie integra control , w zasadzie na androida juz jest a na iPhone'a lada dzień .
 • #48
  Darek J
  Poziom 14  
  Integra Control jest już w Sklepie PLAY. Działa o niebo lepiej niż KPD-2 Pro+ (swoją drogą wydałem na to chyba 30zł...). Ma też sporo więcej funkcji i powiadomienia Push. Jak na razie na duży + :)
 • #50
  uri
  Poziom 15  
  Z tego co wiem to nie ma zasobów pod windowsa.
 • #51
  xury
  Specjalista automatyka domowa
  To chyba będzie trzeba pocisnąć Satela i to mocno, bo olewa on swoich klientów.
  Mało, że ETHM-1 praktycznie nie działa już przez przeglądarkę na PC na żadnej nowej Javie mimo dodania do wyjątków. To jeszcze olewa użytkowników Windows Phone, który z roku na rok pnie się w górę w hierarchii mobilnych OSów.
  Gdyby nie protokół integracji to w moim przypadku (nie trawię Androida oraz iOSa) to mógłbym ETHM-1 wywalić do śmieci.
 • #52
  Darek J
  Poziom 14  
  Moim zdaniem pociskanie nic nie da...

  Windows Phone to nisza i raczej pnie się w dół - niedługo zniknie z rynku... Jaki ma udział w rynku? Wedle ostatnich danych udział w rynku to 1,1%... Nawet Microsoft już chyba spisał ten projekt na straty...
 • #53
  ruby81
  Poziom 10  
  Witam, koledzy powiedzcie mi proszę czy istnieje możliwość przy pomocy jednego modułu ETHM 1 plus podłączyć 2 użytkowników?
  Mam jedną centralę integra 32 , do której podepnę ETHM 1 plus, przez serwer satela chce to połączyć z aplikacja INTEGRA Control ( Ja ) oraz przez GUARDX z portiernią ( Portier), czy tak da rady zrobić ?? czy na jeden moduł tylko 1 zalogowany użytkownik równocześnie?
 • #54
  uri
  Poziom 15  
  Użytkowników możesz dodać tyle ile ci na to centrala pozwoli , a 32 obsługuje jak poniżej.

  Cytat:
  Zaawansowane centrale alarmowe oferujące oprócz funkcji alarmowych, również możliwość realizowania systemów automatyki domowej oraz kontroli dostępu. Dzięki szerokiej gamie modułów rozszerzeń, ich możliwości mogą być dostosowane do bieżących potrzeb – od niewielkich systemów, po rozległe instalacje. Dużym atutem central INTEGRA są ich możliwości komunikacyjne w połączeniu z dodatkowymi modułami – GSM oraz TCP/IP.

  obsługa od 8 do 32 wejść
  możliwość podziału systemu na 16 stref, 4 partycje
  obsługa od 8 do 32 programowalnych wyjść
  magistrale komunikacyjne do podłączania manipulatorów i modułów rozszerzeń
  wbudowany komunikator telefoniczny z funkcją monitoringu, powiadamiania głosowego i zdalnego sterowania
  obsługa systemu przy pomocy manipulatorów LCD, klawiatur strefowych, pilotów i kart zbliżeniowych oraz zdalnie z użyciem komputera lub telefonu komórkowego
  28 niezależnych timerów do automatycznego sterowania
  funkcje kontroli dostępu i automatyki domowej
  pamięć 439 zdarzeń z funkcją wydruku
  obsługa do 64+4+1 użytkowników
  port RS-232 - gniazdo RJ
  możliwość aktualizacji oprogramowania za pomocą komputera
  wbudowany zasilacz impulsowy o wydajności 1,2 A z funkcjami ładowania akumulatora i diagnostyki
  opcja niezgłaszania do centrali alarmowej awarii serwera SATEL (INTEGRA Firmware 1.16 lub nowszy)
 • #55
  ruby81
  Poziom 10  
  tak ale ja pytałem ilu użytkowników może być zalogowanych równocześnie przy pomocy ETHM- 01PLUS, a nie ilu można utworzyć, dokładnie czy jeżeli JA będę zalogowany ciągle na integra control, a PORTIER będzie zalogowany na Guardx czy to będzie działać ? bo tylko 1 port jest do wizualizacji dostępny.
  Inaczej - czy równocześnie będzie działać GUARDX i aplikacja INTEGRA CONTROL jeżeli na każdej będzie zalogowany inny użytkownik??
 • #56
  uri
  Poziom 15  
  Ja mam dwa telefony podłączone na różnych użytkownikach , powiadomienia push przychodzą na oba telefony ( na jednym loginie to nie działało ) . Żona wróci z pracy to ci powiem czy oba telefony się logują .
 • #57
  ruby81
  Poziom 10  
  Dzięki, to czekam na informację :D
 • #58
  uri
  Poziom 15  
  Niestety nie działa , urządzenie jest zajęte .
  Guardx masz na innym porcie i ETHM na innym także można integrą zarządzać po www i poprzez ETHM w jednym czasie .
 • #59
  ruby81
  Poziom 10  
  Tak też myślałem, dzięki za chęci, powinni to jasno opisać w instrukcji czy ulotce.
  więc muszę kupić 2 moduły.
 • #60
  uri
  Poziom 15  
  ruby81 napisał:
  Tak też myślałem, dzięki za chęci, powinni to jasno opisać w instrukcji czy ulotce.


  Guardx masz na innym porcie i ETHM na innym także można integrą zarządzać po www i poprzez ETHM w jednym czasie .