Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych

austin007 06 Sty 2016 23:35 4173 4
  • #1 06 Sty 2016 23:35
    austin007
    Poziom 17  

Witam

Dot: Citroen Berlingo I 2.0 HDI Siemens 2002r (90 KM) RHY

Występuje brak zasilania modułu świec żarowych (+12V; Jedyny biały/beżowy kabel). Sama wtyczka (6 pin) i zalane kable są ok.

Nie wiem gdzie dalej leci ten kabel i czy ma po drodze jakieś łączenia (np kapryśne złącze zakręcane w komorze silnika po prawej)

Obstawiam uszkodzenie połączeń, zimne luty w BSI, lub same luty mocowania bezpieczników.

Byłbym zobowiązany za wycinek schematu fragmentu instalacji związanej ze świecami żarowymi (wystarczy pełna część niskoprądowa) i informacji który bezpiecznik odpowiada za zasilanie niskoprądowe modułu świec żarowych.

Sam moduł posiada pin feedback, który daje zwrotnie informację o faktycznym napięciu na wyjściu modułu (wysokoprądowym). Jak on jest wykorzystywany? Do zapisywania błędów ? Mimo braku grzania kontrolka na tablicy świeci się poprawnie i sam sygnał sterujący w/w moduł (active - HI) jest podawany i utrzymywany jeszcze po zgaśnięciu lampki (czyli ok).

Z moich obserwacji instalacje są niemal identyczne w 307 2.0 HDI

Pozdrawiam
    L

0 4
  • #2 07 Sty 2016 08:33
    spinacz
    Poziom 38  

Mogę Cie poratować czymś takim.
    Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych

1
  • #3 07 Sty 2016 17:20
    austin007
    Poziom 17  

Dzięki spinacz. Masz większy fragment z lewej? Chodzi mi o inne odbiorniki podpięte pod gałąź tego bezpiecznika (pin 3 przekaźnika świec). W oryginale u mnie nie ma bezpiecznika po stronie wysokoprądowej. Od jakiego auta jest ten schemat?

Znalazłem coś w necie, ale nie wyjaśnia mi to wszystkiego. Zwłaszcza brak mi opisu bezpieczników ( wyglądają jak w zał).

Dowiedziałem się dziś ,że od pewnego czasu są problemy w upalającym się bezpiecznikiem świateł cofania. Dodatkowo na ciepłym silniku po pewnym czasie jazdy szaleje szybkościomierz (wskazówka skacze od min do max i z powrotem). Być może to ta sama gałąź (bezpiecznik).
    Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych

0
  • #4 07 Sty 2016 17:28
    spinacz
    Poziom 38  

Z tego bezpiecznika jest zasilony przepływomierz i moduł świec. Schemat od Berlingo 2,0HDI 1999-2002 90KM RHY sterownik EDC15C2

2
  • #5 03 Gru 2016 17:56
    grajek1979
    Poziom 16  

Sprawdź czy świece grzeją ale na pracującym silniku. Ja mam tak własnie w tym silniku że dopiero po zapaleniu jest napięcie

0