Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych

austin007 06 Jan 2016 23:35 9912 4
    austin007
    Level 17  
    Witam

Dot: Citroen Berlingo I 2.0 HDI Siemens 2002r (90 KM) RHY

Występuje brak zasilania modułu świec żarowych (+12V; Jedyny biały/beżowy kabel). Sama wtyczka (6 pin) i zalane kable są ok.

Nie wiem gdzie dalej leci ten kabel i czy ma po drodze jakieś łączenia (np kapryśne złącze zakręcane w komorze silnika po prawej)

Obstawiam uszkodzenie połączeń, zimne luty w BSI, lub same luty mocowania bezpieczników.

Byłbym zobowiązany za wycinek schematu fragmentu instalacji związanej ze świecami żarowymi (wystarczy pełna część niskoprądowa) i informacji który bezpiecznik odpowiada za zasilanie niskoprądowe modułu świec żarowych.

Sam moduł posiada pin feedback, który daje zwrotnie informację o faktycznym napięciu na wyjściu modułu (wysokoprądowym). Jak on jest wykorzystywany? Do zapisywania błędów ? Mimo braku grzania kontrolka na tablicy świeci się poprawnie i sam sygnał sterujący w/w moduł (active - HI) jest podawany i utrzymywany jeszcze po zgaśnięciu lampki (czyli ok).

Z moich obserwacji instalacje są niemal identyczne w 307 2.0 HDI

Pozdrawiam
    L
    spinacz
    Level 41  
    Mogę Cie poratować czymś takim.
    Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych
    austin007
    Level 17  
    Dzięki spinacz. Masz większy fragment z lewej? Chodzi mi o inne odbiorniki podpięte pod gałąź tego bezpiecznika (pin 3 przekaźnika świec). W oryginale u mnie nie ma bezpiecznika po stronie wysokoprądowej. Od jakiego auta jest ten schemat?

Znalazłem coś w necie, ale nie wyjaśnia mi to wszystkiego. Zwłaszcza brak mi opisu bezpieczników ( wyglądają jak w zał).

Dowiedziałem się dziś ,że od pewnego czasu są problemy w upalającym się bezpiecznikiem świateł cofania. Dodatkowo na ciepłym silniku po pewnym czasie jazdy szaleje szybkościomierz (wskazówka skacze od min do max i z powrotem). Być może to ta sama gałąź (bezpiecznik).
    Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych Citroen Berlingo 2.0 HDI - Brak zasilania modułu przekaźnika świec żarowych
    spinacz
    Level 41  
    Z tego bezpiecznika jest zasilony przepływomierz i moduł świec. Schemat od Berlingo 2,0HDI 1999-2002 90KM RHY sterownik EDC15C2
    grajek1979
    Level 16  
    Sprawdź czy świece grzeją ale na pracującym silniku. Ja mam tak własnie w tym silniku że dopiero po zapaleniu jest napięcie