Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z czujnikiem dodatkowym Frodo Bis

15 Cze 2005 21:52 1421 9
  • Poziom 21  
    Założyłem alarm Frodo Bis i jestem z niego bardzo zadowolony, mam tylko mały problem z czujnikiem dodatkowym (wstrząs), ale zacznę od początku. Do centrali podłączyłem czujnik wstrząsowy (wszystko ok.), ale zapragnąłem mieć również pre alarm z tym, że funkcja ta jako sama w sobie zaczęła mnie drażnić (pierwsze wzbudzenie 1 piknięcie, drugie już wycie syreny) tak więc jeżeli np. dwie osoby przeszły obok auta w odstępie krótszym niż 30 sek, to alarm „wył”, albo jak ktoś uderzy w auto to 1 raz pyknie, dobiero poprawka uruchomi alarm. Zrobiłem więc tak: czujnik uderzeniowy podłączyłem pod wejście drzwi i klap, (przy uderzeniu od razu załącza alarm), natomiast mikrofale podłączyłem pod przekaźnik który z kolei daje zwarcie masy dla buzerów i świateł awaryjnych (buzery zamontowałem pod maską i działają tak długo jak długo idzie sygnał z mikrofali ok.3 sek.) zasilanie (-) wziąłem z zasilania czujników dodatkowych. Efekt jest taki, że jak zostawiam auto na parkingu i ktoś się koło niego kręci to on informuje intruza piszczeniem buzerów i światłami awaryjnymi że jest zabezpieczony a za razem zwraca uwagę innych przy czym syrena nie wyje niepotrzebnie. To wszystko działa cudownie gdyby nie jeden mankament, nie mogę za żadną cholerę ustawić uderzeniówki wystarczająco czuło, bo jak to zrobie, to przy podejściu do auta (uruchomieniu mikrofali) wzbudza się uderzeniówka, która uruchamia alarm. Wstępnie myślę że przyczyna może leżeć przy spadku napięcia na zasilaniu uderzeniówki, ale to moje przypuszczenia. Nie jestem najlepszy w te klocki i proszę o radę, może jakiś stabilizator napięcia wyleczyłby sprawę, tylko jak to wygląda i gdzie się to nabywa????
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Witam. Drgania mechaniczne od przekażników mikrofali lub awaryjnych uruchamiają wstrząsówkę,jeżeli czułość wstrząsówki jak piszesz jest zbyt duża.Owiń materjałem wygłuszającym przekażniki lub zmień lokalizację przekażnika sterowanego z mikrofali.Podejrzenia Twoje nie są uzasadnione ponieważ przy małej czułości wstrząsówki jest dobrze. Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 21  
    Przekaźnik od mikrofali jak i od uderzeniówki jest oddalony o ok. 1 metra, poza tym wcześniej myślałem nad tym i zmieniłem na przekaźnik możliwie jak najmniejszy, po czym zmieniałem jego miejsca z założeniem „na gumkę” na kablach (nie powinno być drgań). Jeśli chodzi o przekaźnik św. Awaryjnych, to z pewnością stuka mocno, ale jak uruchomie stan czuwania na zapalonych „awaryjnych” to nie robi konfliktu, więc temat z przekaźnikami zostawiam na później. Do mojego tematu zapomniałem jeszcze dodać, że centrala zachowuję się, co najmniej dziwnie w określonych warunkach tzn. jak pojadę do centrum miasta to pilot traci zasięg i żeby z niego korzystać trzeba podejść bardzo blisko auta. Kiedy wracam do domu (2km. od centrum) to powoli zaczyna dochodzić do siebie (im dłużej się bawie pilotem to zaczyna mieć lepszy zasięg) tak jak by się jakoś rozstrajał, a potem powoli dostrajał, a jak już pojadę na łono natury to alarm sprawuję się 1 klasa! Może to ma jakiś związek…
  • Poziom 20  
    Witam. Wszystkie alarmy tej klasy zachowują się w śródmieściu podobnie-duże natężenie pola elektromagnetycznego przesterowuje "zatyka"odbiornik w centralce alarmowej. W Warszawie zaparkowany samochód w pobliżu Pałacu Kultury trzeba odcholować, aby wyłączyć alarm.Aby rozwiązać Twój problem wykonaj następujące czynności:Równolegle do uzwojenia przekażnika sterowanego przez mikrofalę daj diodę właściwie spolaryzowaną.Końcówka oznaczona diody do plusa zasilania uzwojenia przekażnika.Jeżeli to nie pomoże to styków przekażnika podłącz kondensator o pojemności 0,25-0,5 uF tak.Powinno pomóc.Zjawisko to nazywa się stany nieustalone. Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    „daj diodę właściwie spolaryzowaną.Końcówka oznaczona diody do plusa zasilania uzwojenia przekaźnika”- jak wcześniej pisałem jestem słaby w te klocki więc jestem zmuszony prosić o bardziej szczegółowy opis wskazówki. Co to jest dioda właściwie spolaryzowana? W jaki sposób do styków przekaźnika podłączyć kondensator? Czy jest możliwość usunięcia problemu „zatykania" odbiornika przez pola elektromagnetyczne?
  • Poziom 20  
    Do końcówki przekażnika 10A oznaczonegon na rysunku + podłącz końcówkę diody oznaczonej paskiem.Drugi koniec tej diody połącz do końcówki przekażnika do której dochodzi sygnał z mikrofali.Kondensator do pozosta łych końcówek tego przekażnika.Jest jedna metoda na "zatykanie"-parkować samochód daleko od nadajników radiowych ,telewizyjnych i telefonicznych czego sam doświadczyłeś.Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wydaje mi się, że alram nie reaguje na wstrząsy od przekaźników, bo reagowałby tez na muchę, która ci siądzie na auto. Najprawdopodobniej reaguje na spadek napięcia zasilania, które pojawia się w momencie zapalenia kierunkowskazów (4*21W= 84W) a to przy wyłączonym aucie może wykryć alarm. Spróbuj na próbę odłączyć kierunkowskazy i obserwuj co się dzieje.
  • Poziom 21  
    Też tak myślałem od początku, tylko, dla czego na pozostawionych awaryjnych alarm pracuje ok? Jeśli chodzi o wypowiedź jg11- to nie rozumiem jednej rzeczy, jeśli zepnę (+) i (-) nawet poprzez diodę, to przecież powstanie zwarcie (czy się mylę?). I jeszcze "Kondensator do pozostałych końcówek tego przekażnika"- jak?
    ----------------------------------------------------------------------
    Alarm Frodo Bis posiada funkcję "sterowanie dodatkowym kanałem" i chciałbym podłączyć pod ten kanał bagażnik, tak żeby klapa otwierała się (odskakiwała) bez potrzeby wciskania klamki, można było ją od razu podnosić. Zamek jest przystosowany do podłączenia linki (otwieranie z wewnątrz kabiny).

Mam stary sterownik centralnego zamka, może się przyda?

----------------------------------------------------------------------
    2 posty scalono
    j.
  • Poziom 20  
    Jeżeli połączysz diodę tak jak napisałem.to nie będzie zwarcia bo dioda dla napięcia stałęgo spolaryzowana będzie w kierunku zaporowym,zwierać będzie SEM która pojawia się w obwodach z indukcyjnością i jeżeli tej diody nie ma to może być przyczyną Twoich kłopotów.Nie potrafię już jaśniej napisać jak podłączyć kondensator. Do pozostałych końcówek przekażnika 10A tu gdzie na Twoim schemacie jest "+" i "-" podepnij kondensator. POZDRAWIAM
  • Poziom 20  
    Dobrze jest napisane w poście z 16.06.br.Natomiast w poście z 20.06.br. jest błąd.Powinno być: Do pozostałych końcówek przekażnika 10A tu ,gdzie na Twoim rys. jest "zwarcie masy"i "-" podepnij kondensator. Przepraszam.