Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naczepa ciężarowa specjalna - potrzebuje schemat instalacji pneumatycznej

fiske78 07 Sty 2016 06:39 1590 5
  • #1 07 Sty 2016 06:39
    fiske78
    Poziom 2  

Witam potrzebny mi do naczepy WS-MONT schemat instalacji pneumatycznej czyli hamulce plus poduszki. Kupiłem naczepę do remontu po spaleniu. Jest ciężko, pomóżcie. Naczepa ma 10 lat jest to naczepa specjalna do przewozu aut ciężarowych. Ma 3 osie w tym ostatnia skrętna a pierwsza podnoszona na poduszce. Układ ABS na dwie pierwsze osie. Więcej info postaram się zdobyć.

0 5
  • #3 07 Sty 2016 22:20
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

A wiadomo chociaż jaka pneumatyka tam siedziała?? Wabco, Knorr, Haldex??
    Lub na jakim systemie ty chcesz to odbudować??
    Jeśli chodzi o hamulce, ABS i poduszki to jeśli masz doświadczenie przy naczepach to nie powinno być większego problemu.

Jeżeli natomiast chodzi o oś skrętną to w jaki sposób jest ona sterowana?? Hydraulicznie??

0
  • #4 10 Sty 2016 17:40
    fiske78
    Poziom 2  

tak naczepa to vs mont moj blad.jest troche starsza niz na zdjeciu. a sterowanie osia skretna jest samoistne.jedziesz i skrecasz ona tez skerca sie

Dodano po 2 [minuty]:

a co za ukl tam byl tez nie wiadomo bo spalil sie i ktos ja ograbil z pozostalosci...

1
  • #5 10 Sty 2016 17:55
    daro111
    Poziom 31  

Witam.
    W takim przypadku możesz zastosować dowolne rozwiązanie np. Wabco. Schematy dostępne na tej stronie http://inform.wabco-auto.com/intl/pl/index.html.
    Jednak przy osi skrętnej powinien być mechanizm blokujący tą oś podczas cofania.
    Wystarczy elektrozawór który załącza ową blokadę , a sterowany powinien być z sygnału świateł cofania.
    Musisz wybrać czy chcesz tam mieć ABS czy EBS. Z doświadczenia wiem że najlepszym wyjściem jest zastosowanie układu TEBSE. Są dostępne zestawy montażowe kpl. wraz z zaworem osi podnoszonej. Zestaw zawiera modulator TEBSE, zawór rampowy, zawór parkująco-luzujący, zawór osi podnoszonej, przyłącza pneumatyczne, filtry przewodowe, zawór poziomujący, czujniki ABS, oraz komplet okablowania.

0
  • #6 16 Cze 2016 17:21
    fiske78
    Poziom 2  

Temat się sam rozwiązał sprzedałem naczepy

0