Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp45-trzy pytania

Syriusz74 15 Jun 2005 22:09 962 1
 • #1
  Syriusz74
  Level 23  
  Witam

  1.Wkładam katridz hp 45 (pelny i uzupelniony)do drukarki(930c),ta zaczyna drukowac strone testowa i chwile potem przestaje i miga dioda od tuszy.Wyciagam katridz-przy dyszy katridz jest ciepły,elektonika wyglada dobrze,bez uszkodzen-czyzby przepaliły sie grzalki,kiedys o tym slyszalem.
  2.Jak za pomoca domowych materiałow przechowywac katridz (poza drukarka rzecz jasna) tak zeby nie zasechł.Czy kawałek wilgotnej bibuły+tasma klejaca to dobry pomysl,bo w kolorze moze spowodowac chyba zmieszanie sie kolorow,ale w czarnym nie powinno zawiele wyciec.Moze macie swoje doswiadczenia.
  3.Jak transporowac drukarke(pocztą) z katridzami w drukarce czy lepiej zapakowac je osobno iowinac folią np
 • #2
  Dr Blade
  Level 14  
  Witam

  1. Myślę, że kartridż czarny jest sprawny. Przyczyną tego typu objawu może być też kartridż kolorowy. Włóż inny lub przemyj styki izopropanolem w obu pojemnikach to powinno pomóc.
  2. Czarny pojemnik najlepiej przechowywać w specjalnym klipie. Kosztuje parę groszy i jest do nabycia w Agawie. Jeśli nie masz takiego zaklej dysze np. izolacją - tą bez problemu odkleisz od głowicy w przeciwieństwie do taśmy klejącej.
  3. Transport drukarki może sie odbywać z kartridżami. Najlepiej, gdy będzie przewożona w pozycji roboczej, czyli tak jak stoi np. na biurku. Transport drukarki do "góry nogami" spowoduje zalanie atramentem składowanym w stacji serwisowej całej drukarki. Potem tylko żmudne czyszczenie i mycie. Chyba ze drukarka przeszła gruntowną konserwację i cały tusz ze stacji serwisowej został usunięty a stacja dokładnie umyta.

  Pozdrawiam