Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ATMEGA8 - Moduł GSM ładowanie telefonu.

plahenryk 07 Jan 2016 16:08 900 4
Relpol
    plahenryk
    Level 16  
    Witam. Ostatnio zainteresowały mnie moduły do komunikacji mikrokontrolera z telefonem komórkowym poprzez sprzętowy UART. Korzystając z dostępnego telefonu typu Siemens S55 zbudowałem układ który docelowo ma sterować poprzez przekaźnik urządzeniami domowymi. Napotkałem jednak na problem z ładowaniem tego telefonu. Okazało się że nie da się ładować tego telefonu ładowarką podłączoną do sieci ponieważ w takiej sytuacji telefon się wyłączył. Korzystając z sposobu ładowania telefonu przez kolega xury napotkałem na problemy. Komenda która odczytuje stan baterii to "AT+CBC=?". U mnie pojawił się jednak problem ponieważ zamiast wyniku 1-100 który powinien się pojawić otrzymuję komunikat "+CBC: (0-1),(0-100)". Poniżej podaję cały kod programu w którym odczyt stanu baterii odczytany jest po naciśnięciu przycisku „sprawdz”.
    Code: vbnet
    Log in, to see the code

Mam prośbę do kolegów w pomocy rozwiązaniu tego problemu.
  • Relpol
  • Relpol
    Marico
    Level 20  
    Używam w tym samym celu ericssona t68i i tam prawidłowa string CBC to "AT+CBC" bez żadnych "?", oczywiście \r na końcu. No i można ten tel. ładować bez problemu a on w bonusie oddaje 3.3V zasillając mcu gdy nie ma głównego zasilania.
    plahenryk
    Level 16  
    Dzięki, faktycznie komenda "AT+CBC" bez żadnych dodatkowych znaczków zwraca wartości prawidłowe - czyli np. 0,70 bez ładowarki lub 1,80 z ładowarką. Mam jeszcze pytanie odnośnie Siemensa S55, chodzi mi o wyłączanie się całkowite telefonu pod koniec ładowania. Stan taki na pewno nie jest prawidłowy ponieważ w żadnym telefonie które dotychczas używałem tak się nie działo. Ten Siemens jest z demobilu więc może jest uszkodzony lub taki efekt to zła bateria.