Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy, wysoki ping - wina anteny?

MaGGeR4090 07 Sty 2016 17:33 963 5
  • #1 07 Sty 2016 17:33
    MaGGeR4090
    Poziom 5  

Witam.
    Mam internet radiowy od lokalnego dostawcy. Internet 2mb, maszt jest na szkole, mam skierowaną w jego stronę antenę (jakieś 500 metrów).
    Otóż w dzień, gdy właśnie najwięcej osób korzysta z tej sieci, mam pingi wynoszące 300-400 ms. Taki ping uniemożliwia mi grę online.
    Pomijając to, że winą wysokiego pingu może być właśnie przeciążenie w dzień, ale zauważyłem też inną ciekawą prawidłowość.
    Jestem jednym z pierwszych użytkowników tej sieci na moich terenach, zamontowali mi antenę kształtem zbliżoną do prostokąta, ta antenka jest też siatkowana. Porównywałem z kolegą, który ma identyczną antenę i u niego również ping jest wysoki. Pytałem jeszcze innego kolegę, który ma antenę okrągłą, nie siatkowaną - kolega mówi, że ma średnio 50 pingu, nawet w godzinach szczytu, maksymalnie mogło mu podskoczyć do 200. Dodam jeszcze, że odległość u niego od masztu jest znacznie większa niż moja (coś około kilometra).
    Czy to może być wina anteny? Proszę o pomoc.

PS: W załączniku test pingu.

0 5
  • Pomocny post
    #2 07 Sty 2016 17:41
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Najlepsza i jedyna rada, zmień dostawcę internetu. Uryniarz już dawno powinien wymienić zabytkowe anteny na zewnętrzne punkty dostępowe( CPE). Przy 500m wystarczy do takiego łącza Nanostation LOCO 2 ( nawet Loco M2 niepotrzebne), koszt niewielki. Woli stare druciarstwo, zamiast normalnego sprzętu. Oszczędza na maksa. a ty pewnie bulisz jak za zboże.

0
  • #3 07 Sty 2016 17:51
    MaGGeR4090
    Poziom 5  

Zmiana dostawcy internetu jest u mnie nie możliwa, operator żąda sobie spore sumy za zerwanie umowy, no chyba, że zrywam umowę z winy operatora. Za internet płacę 40 zł, biorę tylko ze względu na to, że nie mam za bardzo innej możliwości, nie ma u mnie zasięgu LTE, UPC czy Netia też odpada.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Sty 2016 18:02
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Ile to razy czytałem , nie mam LTE, 3G, kabla a jedyny dostawca to radiowy uryniarz. W wielu przypadkach rzeczywistość była zgoła odmienna a uryniarze sami tworzą te informacje. Mamy 2016 rok a ty siedzisz na radiu do 2Mb/s z archaicznym sprzętem i masakrycznym pingiem. Pytanie po co i na jak długo związałeś się z takim ISP ? A w okolicach Góry Kalwarii od dawna mają zasięg LTE/3G.

0
  • #5 07 Sty 2016 18:07
    MaGGeR4090
    Poziom 5  

Do końca umowy zostało coś około roku, nie mieszkam w okolicach Góry Kalwarii (jestem oddalony o jakieś 45 km), mieszkam przy drodze głównej, w gminie Maciejowice.
    Podpisałem umowę z jeszcze jednego powodu, nie chcę po prostu płacić więcej jak 50 zł za internet.
    Tak czy siak, muszę coś zrobić, żądać wymiany sprzętu?

0
  • #6 09 Sty 2016 17:58
    MaGGeR4090
    Poziom 5  

W załączniku nowy test, ten tym razem naprawdę rozwala. Chciałbym zerwać umowę, ale nie wiem za bardzo JAK. W umowie jest napisane, że mam mieć stały dostęp do internetu. Dodane jest również, że w godzinach szczytu internet może zwolnić. No fakt, internet działa, ale za to z jaką prędkością i pingiem... No i jak w takim przypadku zerwać umowę?
    Oprócz już zrywania tej umowy, żeby łącze działało poprawnie, wystarczy wymienić u mnie zabytkową antenę na CPE? W umowie jest niby o tym, że za wymianę sprzętu płaci chyba operator.

Internet radiowy, wysoki ping - wina anteny?

0