Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G580 Windows 7 - "Podłączony, nie ładuje" - czy to bateria do w

07 Sty 2016 18:07 2160 15
  • Poziom 17  
    Witam,

Mam problem z laptopem jak w temacie. Pokazuje, że bateria jest naładowana w 66% i sygnalizuje "Podłączony, nie ładuje". W chwili odłączenia zasilacza sieciowego komputer się natychmiastowo wyłącza, co świadczy o tym, że bateria jest całkowicie rozładowana (nie ma tych 66% naładowania). Bateria i zasilacz są oryginalne. Nie mam drugiego zasilacza ani baterii, żeby sprawdzić na innych.

Podejrzewam, że padła bateria (chociaż padła dość nagle - niedawno wystarczała na godzinę, a tu nagle nie wystarcza nawet na sekundę pracy).

Czy da się (przed zakupem nowej baterii) jakoś stwierdzić, co z laptopem jest nie tak?
  • Spec od komputerów
    Wrzuć screen z programu BatteryMon zakładka "battery information".
  • Poziom 17  
    miecho18 napisał:
    Wrzuć screen z programu BatteryMon zakładka "battery information".

• Spec od komputerów
    Bateria do wymiany.
  • Poziom 17  
    miecho18 napisał:
    Bateria do wymiany.

Dzięki za szybką odpowiedź. A można jeszcze prosić o szersze wyjaśnienie (ciekaw jestem, co w powyższych danych świadczy o tym, że bateria jest uszkodzona)?
  • Spec od komputerów
    Pojemność kilkunastokrotnie niższa od nominalnej.
  • Poziom 17  
    miecho18 napisał:
    Pojemność kilkunastokrotnie niższa od nominalnej.

Dzięki. Poczekam jeszcze kilka dni, jakby jeszcze ktoś chciał się wypowiedzieć i zamknę temat.
  • Spec od komputerów
    musculus napisał:

Dzięki. Poczekam jeszcze kilka dni, jakby jeszcze ktoś chciał się wypowiedzieć i zamknę temat.

Jeśli potrzebujesz powiedzenia powyższej diagnozy to ją masz.
  • Poziom 17  
    boro1234567 napisał:
    Jeśli potrzebujesz powiedzenia powyższej diagnozy to ją masz.

Nie chodzi mi o potwierdzenie - wierzę, że ta bateria jest do wymiany (tym bardziej, że sam to podejrzewałem). Po prostu nie chciałem zamykać tematu w godzinę po otwarciu bo liczę się z tym, że ktoś nie siedzący w tej chwili przy komputerze może mieć jeszcze jakieś cenne uwagi związane z tym przypadkiem. Chciałem zostawić temat otwarty i zamknąć go dopiero po weekendzie, żeby nie stracić tych ewentualnych uwag.

--------------------------------------------------------------------
    Dopisek późniejszy:
    Chodzi mi np. o uwagi na temat tego, dlaczego bateria mogła tak znienacka całkowicie stracić pojemność - czy to normalne, czy może np. w tym modelu laptopa zdarzała się jakaś usterka powodująca szybkie niszczenie baterii. Takie informacje (gdyby się jakieś pojawiły) mogą być ważne dla mnie i dla innych osób przeglądających w przyszłości ten wątek. Dlatego czekam z zamknięciem.
  • Spec od komputerów
    musculus napisał:
    Po prostu nie chciałem zamykać tematu w godzinę po otwarciu bo liczę się z tym, że ktoś nie siedzący w tej chwili przy komputerze może mieć jeszcze jakieś cenne uwagi związane z tym przypadkiem.

Nic tu nie da się wymyślić, bateria do wymiany i koniec.
  • Poziom 17  
    Kupiłem nową baterię, działa. Jednak BatteryMon wciąż pokazuje niską pojemność (design capacity wynosi 454mAh). Trzeba jakoś zresetować układ pomiaru pojemności baterii?
  • Poziom 10  
    Witam,
    Też mam laptop Lenovo G580, zakupiłem nową baterię Green Cell i niestety po kilku dniach bateria rozładowywała się na maksa. Pokazywało na włączonym zasilaczu, że naładowana na 100% a po odłączeniu zasilania od razu komputer się wyłacza.
    Wymieniłem baterię na ten sam model i to samo. Sprzedawca polecił mi model z inną elektronika i teraz jest komunikat podłączony - nie ładuje.

Co może być tego przyczyną?
  • Spec od monitorów
    Kol. jarzyn z opisu > masz uszkodzenie na płycie > ukł. ładowania i przełacznik zródeł zasilania.

Cytat:

bateria powinna miec 4040 mAh natomiast laduje sie tylko do 357 mAh. ...

Inne programy do testowania baterii opisano w link

Dużo info. podano na forum np. w temacie link
  • Poziom 10  
    Poniżej screeny z programu battery mon - proszę o interpretację wyników
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    laptop Lenovo G580,
    Płyta główna LA-7981P,

Podaj opis ze swojej płyty.

Masz rozładowaną Aku, pewnie nie jest ładowana(uszkodzenie w .. jak pisałem)

p.s
    Na tym forum o (Lenovo G580,) napisano ponad 1000-temaTÓW
    zaś o
    Cytat:
    Fraza: Lenovo G580 ŁADOWANIE Szukaj na wybranych forach Znaleziono 120 wyników
  • Poziom 10  
    Witam,
    Chipset płyty głównej: Intel HM76 (Panther Point)

Czyli płyta główna do wymiany?

PS. Dodam jeszcze, że dioda ładowania baterii miga na czerwono przy podpiętym zasilaczu - na włączonym jak również wyłączonym laptopie