Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips chassis MD1.2E

danekffm 15 Cze 2005 22:33 1107 4
  • #1 15 Cze 2005 22:33
    danekffm
    Poziom 11  

witam!! mam telewizor philipsa ktory ciagle sadza mi bezpiecznik mierzylem zasilacz i wszystko wydaje sie byc w porzadku.nie mam czasu zeby dluzej nad nim siedziec poniewaz prowadze swoja firme o zupelnie innym profilu.wiem ze ide troche na latwizne ale moze ktos wie co w nim moze siedziec i moglby mi pomoc bylbym bardzo wdzieczny!

0 4
  • #2 15 Cze 2005 23:01
    leszek.b
    Poziom 29  

Wymień pozystor. jest to element w układzie rozmagnesowania.pracuje wraz z cewkami do tego rozmagnesowania. Ma trzy wyprowadzenia i może mieć kolor biały. Można go wylutować aby sprawdzić TVC.

0
  • #3 16 Cze 2005 21:53
    danekffm
    Poziom 11  

wymienilem juz jeden pozystor kupilem go na gieldzie koles powiedzial ze to ten sam ale nawet rozstaw nozek nie pasowal pomimo to zamontowalem go i znowu padl bezpiecznik.to przez ten pozystor czy siedzi cos jeszcze?

Dodano po 1 [minuty]:

jak sprawdzic pozystor?

0
  • #4 16 Cze 2005 22:11
    leszek.b
    Poziom 29  

Witam
    Napisałem, do próby TVC wylutuj pozystor ! . Bez niego tvc będzie pracował . i zobaczymy co dalej . Jesli nadal bedzie zwarcie ,sprawdz diody te cztery na wejsciu . Jesli nadal zle wylutuj tranzystor w przetwornicy-(zasilaczu).
    Przeczytaj tez inne posty na forum -koniecznie
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Odpowiedz do- poniżej
    Tak oddaj do serwisu,dalsze próby naprawy mogą zaszkodzic- koszty naprawy wzrosna

0
  • #5 17 Cze 2005 09:32
    Telo
    Poziom 39  

Do sprawdzenia:
    Pozystor
    Wł.sieciowy
    Przetwornica :
    Mostek ,tranzystor sterujacy jak ma zwarcie to oddaj do serwisu sam sobie nie poradzisz.

0