Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Lampowy mono 1953r. - Jak przerobić wejście mikrofon na gramofon MM

pajtik 07 Sty 2016 18:27 867 1
  • #1 07 Sty 2016 18:27
    pajtik
    Poziom 2  

Posiadam stary wzmacniacz lampowy(Szwecja).Po wymianie kondensatorów elektrolit. i wyregulowaniu żarzenia(potencjometrem do symetryzacji)wzmacniacz ożył i to tak,że byłem w szoku przez najbliższe kilka godzin.Słuchałem z CD i uszom nie wierzyłem,że muzyka może wybrzmiewać tak pięknie,naturalnie i z takim wykopem w basie.Mam dużo dobrych sprzętów z dawnych czasów, ale ten wzmacniacz tak nad nimi góruje, że już nie chcę słuchać nic innego.Wzmacniacz ma wejście na mikrofon na lampie 6br7.Podłączałem tam gramofon z wkładką Shure M75 i gra głośno tak jak powinno,tylko oczywiście brak basu,a wysokie tony są bardzo krzykliwe i syczą.Chcę przerobić to wejście pod właśnie taką wkładkę MM.Jakieś ogólne pojęcie o tym mam,ale sam nie potrafię wyliczyć wartość elementów,a i pod tą lampę ciężko mi jest wymyślić jakiś schemat. Nie mówiąc o wyliczeniu RIAA korekcji !Proszę o pomoc. RIAA może być pasywna,lub w sprężeniu zwrotnym,to bez różnica.Nawet może być bez RIAA,jeśli ktoś mi powie co zrobić,aby wzmocnić bas i osłabić wysokie tony. Jedyny warunek który trzeba spełnić,to że by przeróbka była jak najprostsza,bo lampa ta jest tak ulokowana,że dostęp do niej jest bardzo ograniczony.Sama lampa pracuje bez najmniejszego szumu.Dołączam schemat, który sam odrysowałem(także gdzie nie gdzie mogą być błędy)Lampy mocy to 5S3,chyba jak 6V6.Żadne info o nich nie ma,ale podłączałem rosyjskie 6P3S i gra poprawnie. Nie znam wartości C1,ale podejrzewam,że i tak na wejściu trzeba coś zmienić.W drugiej części schematu nie podałem napięcia,ale mogę zmierzić,jak potrzeba. Wzmacniacz Lampowy mono 1953r. - Jak przerobić wejście mikrofon na gramofon MM Wzmacniacz Lampowy mono 1953r. - Jak przerobić wejście mikrofon na gramofon MM Wzmacniacz Lampowy mono 1953r. - Jak przerobić wejście mikrofon na gramofon MM Wzmacniacz Lampowy mono 1953r. - Jak przerobić wejście mikrofon na gramofon MM

0 1
  Szukaj w 5mln produktów