Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera KM 4030 - krzywi obraz na wydrukach, kosi lekko , odchyla od krawędzi

serwis.urz.biurowych 07 Sty 2016 18:30 588 4
  • #1 07 Sty 2016 18:30
    serwis.urz.biurowych
    Poziom 13  

Witam. W Kyocera KM 4030 krzywi obraz, delikatnie ale mam klienta dla którego to bardzo istotne.
    Papier w kasecie jest włożony normalnie A4. Obraz jest skoszony w jedną stronę, tak jak patrzymy na wydruk, kartka A4 pionowo trzymana to dół wydruku jest skoszony w prawo względem góry.
    Próbowałem zatrzymać kartkę zaraz jak maszyna pobiera go z kasety i widać że jeszcze przed dojściem do plastikowego wałka białego pod bębnem już kartka jest krzywo ustawiona względem bębna i stąd to skoszenie obrazu.
    Z każdej kasety tak samo krzywi. Mam podejrzenie że to może wina tego zespołu rejestracji ze sprzęgłem i 4 rolkami gumowymi który można wyjąć spod bębna.
    Proszę o Wasze spostrzeżenia odnośnie tego krzywienia, co ewentualnie dzieje się z tymi maszynami. Rolki w kasetach nowe. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

0 4
  • Konica Minolta
  • Konica Minolta
  • #4 08 Sty 2016 21:36
    bratyslaw
    Poziom 23  

Po takim przebiegu często guma wałka była na tyle zużyta, że miała średnicę białych tulejek osadzonych na obu końcach wałka, co objawiało się właśnie krzywieniem kartki, gnieceniem jej w piecu itp. Oczywiście, dotyczy sytuacji, gdy walek nie był nigdy wymieniany.

0
  • #5 26 Sty 2016 16:56
    serwis.urz.biurowych
    Poziom 13  

Sprawdziłem ten wałek rejestracji i nie jest on wytarty na tyle żeby były różnice jego średnicy po dwóch stronach. Natomiast zauważyłem że pęknięte jest ucho które mocuje cały ten moduł z transferem i rejestracją który otwiera się i zamyka przy zacięciach i chyba stąd to odchylenie na jednej stronie od rejestracji powoduje krzywienie obrazu. Wymieniłem cały ten plastik z transferem i rejestracją z innej maszyny i krzywienie ustąpiło. Dzięki za pomoc.

0