Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik, Amica EBF 8551 - Wybija różnicówkę, przy wyłączaniu.

07 Sty 2016 18:42 2511 5
  • Poziom 6  
    Typ 1153.4TSYKDPHBX
    Wszystko się zaczęło od tego że piekarnik zaczął jakby mocniej grzać.
    Potem spaliła się żarówka, i jeszcze nie mam nowej bo nie było na sklepie tego rozmiaru.
    Wtedy też zauważyłem, że przy wyłączaniu piekarnika z lampki na wyłącznik wybija różnicówkę.
    Następnie przestał działać termostat, i nie wyłącza grzałek po osiagnięciu temperatury.
    Piekarnik jest podpięty, wtyczką do przedłużacza, a ten podpięty do kostki z rozrobionym kablem, w to samo miejsce co płyta indukcyjna.
    Piekarnik podłączałem przez dodatkowy przedłużacz antyprzepięciowy, ale dalej wybija różnicówkę.
    Wydaje mi się, że termostat i tak jest do wymiany, ale co powoduje te przebicia?
    Wybija również w takiej sytuacji:
    Włączyłem grzałki na otwartch drzwiach, ustawiłem na 100 stopni, i podgrzałem termostat zapalniczką, żeby zobaczyć czy wyłączy grzałki. Nie wyłączył, kiedy przestawiłem temperaturę na 0 stopni, po chwili wybijło różnicówkę.
    Wybijanie nie występuje za każdym razem, ale często.

Edit:
    Przyszła nowa żarówka oraz termostat. Zamontowałem, po włączeniu żarówka świeci, ale nie świeci w opcjach z grillem, po lekkim poruszaniem gałki od programatora, zaczyna czasem świecić, a na innych opcjach czasem gaśnie.
    Zaczął też się obracać cały programator, tak jakby klej który trzymał go puścił. Wydaje mi się że nie powinno to mieć wpływu na jego pracę, ale jednak chyba ma. Ktoś jakiś pomysł, czy trzeba cały nowy programator?
    A do tego, mógł w takim razie termostat poprzedni działać poprawnie, czy i tak był do wymiany, jeśli nie gasił grzałek po próbie zapalniczki?
  • Poziom 6  
    Piekarnik, Amica EBF 8551 - Wybija różnicówkę, przy wyłączaniu. Piekarnik, Amica EBF 8551 - Wybija różnicówkę, przy wyłączaniu.
    Znalazłem spalony kontakty przy przełączniku funkcji. Teraz cały przełącznik do wymiany? Czy inne rozwiązanie?
    Skoro spalił się raz, to szukać przyczyny, czy wystarczy wymiana?
  • Specjalista AGD
    Przełącznik do wymiany ,a do sprawdzenia wszystkie grzałki.
  • Poziom 6  
    andrzej1959 napisał:
    Przełącznik do wymiany ,a do sprawdzenia wszystkie grzałki.

Jeśli grzeją grzałki to wszystko z nimi gra, czy poszukać czegoś na nich konkretnie?
  • Specjalista AGD
    Jeżeli wrzuca różnicówkę to trzeba sprawdzić grzałki na upływność do masy.
  • Poziom 6  
    Załatwiłem multimetr, jak to sprawdzić? Odłączona kuchenka, i pomiar omomierzem pomiędzy grzałką i obudową piekarnika/kablem uziemiającym (żółto-zielonym) na kablach niebieskich niebieskobiałych i czarnych, jak nic nie ma to jest ok?

Edit:
    Sprawdzone grzałki, omomierz nic na nich nie pokazuje. Rozgrzałem piekarnik do 100 stopni, i na obudowie neonówka się nie świeci.
    Co ciekawe, zanim zdążyłem wymienić programator, sam się naprawił grill i żarówka już na nim świeci, także nie wiem czy to konieczne wymieniać, ale chyba lepiej tak zrobić dla bezpieczeństwa?