Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 40PFH6510/88 z Android TV - nie działające aplikacje player IPLA

przemkru 08 Sty 2016 00:24 8952 18
  • #1 08 Sty 2016 00:24
    przemkru
    Poziom 2  

Witam,

postanowiłem napisać na forum o moim problemie z telewizorem philips 40PFH6510/88. Problem z jakim się borykam od samego początku (TV zakupiony na początku grudnia 2015) to nie działające aplikacje TVN PLAYER oraz IPLA. Z tego typu aplikacji to działa mi tylko VOD Onet oraz YOUTUBE.

Po uruchomienie aplikacji IPLA mogę przeglądać jej zasoby, wybrać film.... i tyle. Pojawia się biały ekran, na nim piękne logo IPLA i nic poza tym się nie dzieje. Nawet reklam nie mogę obejrzeć. Zrobiłem już nawet połączenie po kablu bo myślałem że może gubi internet po Wi-Fi i nie może załadować. Prędkość internetu też nie wchodzi w grę bo mam 100 Mb z VECTRY. Na Youtube oraz VOD Onet nie mam opóźnień i ogląda się bardzo płynnie.

Z Playerem TVN jest gorzej, bo tutaj już przy uruchomieniu wyskakuje błąd "Aplikacja chwilowo niedostępna. Skontaktuj się z dostawcą aplikacji".

Próbowałem uzyskać jakieś informacje w sklepie, gdzie kupiłem ale sprzedawca rozłożył ręce i kazał napisać maila do serwisu, co oczywiście zrobiłem uzyskując odpowiedź że TVN robi aktualizację. I tak sobie czekam....

Żałowałem tylko, że od razu po zakupie nie miałem czasu pobawić się tym TV, bo prawdopodobnie już po dwóch dniach TV wrócił by do sklepu, a ja do domu z TV ze zwykłym SMART TV. Niestety zająłem się tym dopiero po 2 tygodniowym powrocie z delegacji, więc było już trochę za późno na wymianę.

Pomijam już fakt, że TV lubi się zawiesić, nie reagować na przyciski na pilocie, albo czasem ma humory by się w ogóle uruchomić. Android uczy cierpliwości ... :)

Czy ktoś z Was miał podobne problemy do mojego, może ktoś wie jak to rozwiązać? Czy inne TV z Androidem też mają tego typu problemy, czy tylko mój tak ma i po prostu zgłosić go na gwarancję (o ile w ogóle można zareklamować TV z powodu nie działających aplikacji, których PHILIPS nie stworzył).

PS. Oczywiście aktualizację oprogramowania robiłem do najnowszej wersji, jaka była dostępna na stronie PHILIPSA.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

• #2 08 Sty 2016 01:33
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Nadal ciężko mi zrozumieć logikę postępowania ludzi kupujących te "wszystkomające" telewizory. Reklama, foldery, testy- wszystko "cacy".
    A potem wystarczy mała aktualizacja bądź zmiana w kodzie danego serwisu i wszystko "leży".
    Wtedy "cudowny" odbiornik staje się monitorem za kilka tys. złotych, skazanym na "łaskę" producenta w oczekiwaniu na "poprawkę" oprogramowania, która często bardziej szkodzi niż pomaga. A owy producent jest średnio zainteresowany pomocą, on myśli już nad nowym "wszystkomającym" modelem, który to nowe grono klientów zakupi, zafascynowanych reklamą, folderami, testami...
    I tak "koło się zamyka"...

Do autora: pomyśl nad stwierdzeniem: "towar nie zgodny z umową".

• #3 08 Sty 2016 12:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

KIEROWCA_VW napisał:
    pomyśl nad stwierdzeniem: "towar nie zgodny z umową".

Będzie ciężko to udowodnić, że za błędna działanie aplikacji (a nie samego tv) winę ponosi sprzedawca - pewnie padnie stwierdzenie, że smart tv, i inne "bajery" to właśnie bajery i nikt niczego tu nie gwarantuje.
    Sam tv jako tv jest sprawny - a smart to dodatek.

• #4 28 Sty 2016 18:21
    fromek8906
    Poziom 2  

Witam posiadam Philipsa 48PFH5500 po aktualizacji oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie
    version:000.005.101.047, zip plik , 750.2 MB, opublikowane 8 styczeń 2016

Problem jak u kolegi nie działa ipla... przed aktualizacja wszystko ok

• #5 31 Sty 2016 18:39
    BartekMonte
    Poziom 2  

Na początku stycznia kupiłem TV Philips 40PFH5500/88, aplikacja ipla działała bez zarzutu. Niestety po aktualizacji do wersji 000.005.101.047 nie dział ipla, player tvn i kilka innych aplikacji.

• #6 31 Sty 2016 18:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@BartekMonte
    No i?.
    Co w związku z tym wnosi Twój post?.

• #7 31 Sty 2016 18:54
    BartekMonte
    Poziom 2  

@KOCUREK1970
    Mój post informuje, że opisywane problemy dotyczą większej liczby użytkowników przedmiotowego telewizora. Prawdopodobnie kolejni użytkownicy, dzięki temu, wstrzymają się z aktualizacją.
    Z całym szacunkiem Twój post nie wnosi nic do tematu.

• #8 31 Sty 2016 20:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

BartekMonte napisał:
    Mój post informuje, że opisywane problemy dotyczą większej liczby użytkowników przedmiotowego telewizora. Prawdopodobnie kolejni użytkownicy, dzięki temu, wstrzymają się z aktualizacją.

Skoro to aktualizacja oficjalna producenta - to chyba dotyczy wszystkich, którzy ów tv kupili.
    A nie tylko pewnej grupy.
    Chcesz uchronić innych przed tym co Ciebie spotkało - poinformuj o tym serwis, infolinię producenta, mailem - zrób cokolwiek.
    BartekMonte napisał:
    Z całym szacunkiem Twój post nie wnosi nic do tematu.

To trzeba było to o czym napisałeś teraz (to co zacytowałem) napisać na samym początku - nikt by się nie czepiał.
    Nikt nie jest wróżką, by znać zdalnie czyjeś intencje.
    A jest tu nagminnie stosowany wariant, że się ktoś na "krzywy ...." próbuje podłączyć do tematu z własnym problemem - dlatego zapytałem.

• #9 21 Mar 2016 18:01
    matbla91
    Poziom 16  

Dobra wiadomość. Po ostatniej aktualizacji działa ipla. Dodatkowo jest możliwość włączenia instalacji z nieznanych źródeł. Można wtedy zainstalować najnowszą wersję ipla i obsługiwać ją podłączoną myszką. Jest tam telewizja na żywo dla Abonentów Cyfrowego Polsatu.

• #10 29 Mar 2016 13:28
    bingloverld
    Poziom 5  

Troszke z innej paczki. Moze ktos z rippowac z TV z androidem aplikacje Ipla i przeslac mi apk na moj adres: luke(malpa)wp.eu? Z gory dziekuje:)

PS Przepraszam za brak znakow diakrytycznych, pisze z zagranicy.

• #11 29 Mar 2016 13:33
    Gitner
    Poziom 26  

Chcesz aby skopiować Ci katalog z Iplą z androida? Podaj ścieżkę gdzie ona jest w systemie i wrzucę.

• #12 08 Kwi 2016 09:54
    bingloverld
    Poziom 5  

Przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam.

Tego niestety nie wiem. Iple mozna skopiowac programem typu App Backup, ktory trzeba najprawdopodniej zainstalowac poprzez Slide-Loading.

Jesli jest to zbyt skomplikowane lub po prostu nie masz ochoty, trudno:)

Wielkie dzieki za chec pomocy!
    Bing

• #13 08 Kwi 2016 10:09
    Gitner
    Poziom 26  

Mam managera zainstalowanego, pokazuje systemowe, ukryte, etc, pozwala na edycję plików, jeśli wystarczy Ci folder Ipla z katalogu Android to nie ma problemu.

• #14 08 Kwi 2016 12:24
    bingloverld
    Poziom 5  

Szczerze to nie wiem czy wystarczy. Chcialbym miec Iple na Nvidia Shield TV (Android TV) - ta standardowa Ipla z Google Play nie jest dobrze przystosowana do TV. Moze zrobmy tak, ze jesli nie spawi Ci to klopotu to mozesz mi przeslac spakowany folder ipli na adres: luke(malpa)wp.eu.

Wydaje mi sie jednak, ze bede potrzebowal pliku apk. Zobaczymy.

Na razie, serdecznie dziekuje Ci za pomoc!

• #15 08 Kwi 2016 12:26
    matbla91
    Poziom 16  

Przecież już dostałeś plik apk.

• #16 08 Kwi 2016 20:28
    bingloverld
    Poziom 5  

Wiem, przepraszam. Napisalem wiadomosc nie sprawdzajac wczesniej skrzynki pocztowej. Serdecznie dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam
    Bing

• #17 11 Maj 2016 08:40
    bingloverld
    Poziom 5  

Witam ponownie,

niestety Nvidia zrobila aktualizacje Nvidia Shield TV do Android TV 6.0 i Ipla juz nie dziala. Czy Android TV na telewizorach Philipsa lub Sony dostaly aktualizacje do wersji 6.0? Jesli tak, to rowiez aplikacja Ipla musiala zostac zaaktualizowana. Jesli bylby ktos tak mily i mi udostepnil nowa wersje Ipli z TV Sony lub Philipsa, bylbym wdzieczny.

Przepraszam za brak polskich znakow diakrytycznych.

Pozdrawiam
    Bing

• #18 26 Maj 2016 22:48
    luminiac
    Poziom 1  

Witam, czy jest ktoś w stanie wyciągnąć z telewizora IPLE, TVP.PL i PLAYER.PL w postaci APK i wyslać na mój email: luminiac(at)googlemail.com. W zamian mogę podesłać BBC IPLAYER.

Wygląda na to ze SONY i inne firmy maja wyłączność na te serwisy i mogę używać tylko te z aplikacji mobilnych.

• #19 02 Lip 2016 15:07
    przemkru
    Poziom 2  

Witam,

Po zainstalowaniu kolejnych aktualizacji do mojego Android TV wyżej wymienione aplikacje zaczęły działać. Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo