Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor Panasonic do 3000 zł?

mlatej 08 Sty 2016 03:33 1134 13
  • #1 08 Sty 2016 03:33
    mlatej
    Poziom 7  

Cześć.

Zacznę może od tego że byłem już zdecydowany na coś ze starej serii AS6xx, po przeczytaniu masy artykułów, niestety dostępność tych telewizorów jest znikoma, dlatego na koniec znalazłem model TX-47AS800E i w zasadzie byłem już na niego zdecydowany.
    Jednak po opadnięciu emocji (podkreślam że nie oglądałem go na żywo), uznałem że 4300 to jednak za dużo jak na pierwszy telewizor, jeśli jednak obraz z niego był bezkonkurencyjny i byłby jakimś ogromnym wypasem, to jestem w stanie za niego tyle zapłacić. Głównie chodzi mi o przyjemność oglądania filmów w 1920x1080.

Nie zależy mi na nowościach, Androidach, 3d, itd. Telewizor ma ładnie wyświetlać obraz po HDMI, jedynym bajerem jaki bym chciał mieć to możliwość obsługi Netflixa, ale skoro telewizor i tak będzie podłączony do komputera, to wychodzi na to że ta funkcjonalność i tak jest zbędna (chyba).

Dlaczego Panasonic:
    Nie mniej ważną cechą dla mnie, oprócz wyświetlacza jest wygląd. A Panasonic, głównie przez podstawkę przypadł mi do do gustu, nie wygląda jakby podstawka miała się zaraz złamać, nie ma się wrażenia że projektant nie zadbał o proporcje (większość telewizorów wygląda jak wielki kloc postawiony na zapałkach).
    Mam też alergię na takie firmy jak samsung i sony z powodu ich obsługi serwisowej i traktowania klienta w naszym kraju.

Ale do sedna: chcąc przyciąć koszty trafiłem na modele takie jak:
    TX-47AS800E (ok. 4300zł)
    TX-47AS750E (3850zł)
    TX-50CS630E (3000zł)
    TX-40CS630E (2300zł)

Czy różnica między nimi jest aż tak znacząca? Szczerze to poruszam się w tym temacie jak dziecko we mgle...

No i wśród tych propozycji najbardziej skłaniam się do tego ostatniego, gdyby miał jeszcze 47 cali i kosztował 2500 byłby to ideał :). Problem z wyborem jest taki, że właściwie nie ma szans na to żeby wszystkie te modele porównać ze sobą na żywo. A na telewizorach nie znam się w ogóle. Wiem tylko że chciałbym by mój pierwszy telewizor sprawiał mi większa przyjemność z oglądania filmów niż mój poczciwy monitor 19 calowy na matrycy IPS tak swoją drogą ;)

Pomożecie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    - ok. 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    - 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    - całkowicie zaciemnione pomieszczenie (rolety) podczas oglądania tv, jednak słońce świeci pod kątem z drzwi balkonowych, docelowo zza zasłony.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    - dobrą jakość obrazu, płynność, o ile to możliwe to obraz ma być jak najbliższy temu co chciał pokazać reżyser :)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    - hdmi, wi-fi (Netflix)
    10 .Jakie urządzenia?
    - komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - +/- 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    - nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - tak (10%)
    16. Preferencje co do marki?
    - Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości?
    - max 50 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - powolne działanie, klatkowanie, niepotrzebne bajery
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - max 4300zł, ale im taniej tym lepiej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    - nie musi mieć

• #2 08 Sty 2016 10:40
    Svetherus
    Poziom 28  

dwa ostatnie różnią się rozmiarem tylko.
    800E to telewizor UHD
    750E ma na przykład dwa tunery :P

moim zdaniem, tx50cx680 - jest na niego promocja w MediaExpercie - za 3300 można. Do tego ma go większość tych sklepów więc można pooglądać. Ewentualnie dorzuć do 4300 i kup wersję 55 cali.

• #3 08 Sty 2016 11:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Podajesz stare i słabe modele.
    Z nowych masz naprawdę w czym wybierać i to pod względem czerni, głębi obrazu, równości podświetlenia matrycy.
    - Sony 55W809
    - Philips 55PFT6510
    - Hitachi 55HZT66
    - Samsung 55H6400

Z modeli 50":
    - Philips 48PUS7600
    - Sony 49X8309
    - Hitachi 49HZT66
    - Sharp 49XUE8772

• #4 08 Sty 2016 14:06
    mlatej
    Poziom 7  

@LOCOLOCO Niestety żaden z nich nie jest z firmy Panasonic... Zainteresował mnie jednak ten Sharp (z tego co pamiętam Sharpy wyglądały ładnie), ale nigdzie nie mogę go znaleźć.

@Svetherus Ten 800E który podałem to FullHD i w zasadzie tej rozdzielczości chciałbym się trzymać. Poluję też na starsze modele bo powinny być tańsze niż nowości, szczególnie teraz.
    Z tunerami to nawet nei wiem o co chodzi :)
    A co do twojeje propozycji to ten 680 byłby super ale jest UHD :(

Dokładam więc jeszcze jeden warunek, telewizor nie może być UHD :)

Dzisiaj idę pooglądać w sklepie, może mi to też troszkę coś rozjaśni.

• #5 08 Sty 2016 15:30
    pawelhd
    Poziom 8  

Z mojej strony proponuję Panasonic TX-50CS630 - wyglądem przypomina serię AS czyli metalowa ramka i podstawka. Na plus wypada odtwarzanie flasha oraz tv anywhere (przy sygnale naziemnym czy kablowym możesz telewizję oglądać w swoim tablecie czy smartfonie poprzez specjalną aplikację gdziekolwiek jesteś).
    Bardzo podoba mi się obraz w tym modelu- nie jestem maniakiem plansz testowych itp.- raczej staram się opisywać to co widzę :)
    TV ma 3D, ale okulary trzeba dokupić, duży i czytelny pilot, przystępne menu i jest przyzwoicie wykonany.

• #6 08 Sty 2016 17:11
    mlatej
    Poziom 7  

Tak, będę go dzisiaj oglądał, widzę że w saturnie dostępny jest też TX-47AS750E, jak on się ma do tych nowszych modeli?

• Pomocny post
    #7 08 Sty 2016 17:17
    pawelhd
    Poziom 8  

Ten 47AS750 ma status "produkt z ekspozycji" wiec ja osobiście bym go nie brał. Zwłaszcza, że może mieć "przebieg" większy niż rok.

• #8 08 Sty 2016 17:24
    mlatej
    Poziom 7  

Ooo, dzięki, nie zauważyłem tj informacji, będę ostrożny :)

• #9 08 Sty 2016 18:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 08 Sty 2016 22:22
    mlatej
    Poziom 7  

Właśnie wróciłem ze sklepu i mam następujące wnioski:
    Panasonic TX-50CS630 obraz ok, jedyne co teraz mi pozostało to wybrać jakiś starszy odpowiednik, albo znaleźć jakąś super promocję. Czym dłużej je oglądałem to upewniałem się w tym, że ceny są za wysokie jak na tego typu sprzęt :)

Jeśli chodzi o płynność to poniżej serii S630 nie ma sensu oglądać niczego więcej. Najtańsze telewizory 4K nie dorównują temu S630, a i zalet zbyt wielu w droższych modelach nie zauważyłem.
    Nie widzę też sensu by dopłacać do TX-47AS800E, chociaż ten design kusi :)

No nic, będę szukał jakichś starszych modeli i wtedy zapytam czy są one tej samej lub podobnej jakości co ten CS630.

• #11 09 Sty 2016 08:58
    zkepczynski
    Poziom 10  

Ze znalezieniem starszego odpowiednika (as640?) będzie problem, były bardzo popularne i sporo tańsze. Jeśli się nastawiłeś na panasonica to pozostaje szukać promocji. Jeśli dopuszczasz kupno innego producenta to w media expert jest ciekawa oferta, samsung 50h6400 za 2500.

• #12 09 Sty 2016 18:09
    mlatej
    Poziom 7  

Ok, jestem zdecydowany na 630E lub 620, czy ktoś ma więcej informacji czym one się różnią? Pozostaje tylko kwestia wyboru przekątnej.

I jak to jest z tą kalibracją, w innych wątkach czytałem nie raz, że dla członków forum kalibracja jest darmowa, tylko co, gdzie i jak?

• Pomocny post
    #13 10 Sty 2016 08:46
    zkepczynski
    Poziom 10  

620 nie ma 3d i poniżej 55 cali prawdopodobnie matryca 60 hz (wg producenta płynność BMR 200 hz, zaś od 55 cali jak i we wszystkich cs630 BMR 400 hz)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME