Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B4 - Zimny silnik nie odpala na akumulatorze.

jarek.tar 08 Sty 2016 13:00 1143 7
  • #1 08 Sty 2016 13:00
    jarek.tar
    Poziom 7  

Witam serdecznie. Mam dziwny problem z Audi B4 1.8 benzyna. Otusz podchodzę rano wsiadam przekręcam stacyjkę kręci super, ale nie odpala, wystarczy, że podłączę prostownik dosłownie na pół minuty przekręcam stacyjkę wystarczy pół obrotu i silnik pracuje jak gdyby nic mu nie dolegało, mogę gasić i odpalać już bez prostownika dopiero gdy wygaszę samochód i upłynie jakieś 2 godziny problem powraca, więc podłączam prostownik, chociaż pokazuje, że akumulator jest pełen
    odpalam i mogę odłączyć. Co z nim nie tak wystarczy impuls prądu, czy to jakiś przekaźnik nie łączy, nie wiem i proszę o pomoc.

0 7
  • #2 08 Sty 2016 13:20
    m fox
    Poziom 23  

Spróbuj wymienić aku na inny. może masz za mały prąd rozruchowy.
    Zwłaszcza że jest zima i akumulatory potrafią mieć od 20%-40% sprawności mniej niż w temperaturze optymalnej jaką jest około +20 st.C.

0
  • #3 08 Sty 2016 14:13
    andrzej20001
    Poziom 43  

Pomiary napięcia przy pracującym silniku na 3000obr/min z obciążeniem i bez, poboru spoczynkowego prądu na zamknietym samochodzie prosimy.

0
  • #4 08 Sty 2016 20:23
    jarek.tar
    Poziom 7  

Być może, wymiana aku coś da ale podłączałem swój akumulator kablami z innym i nic to nie dało.

0
  • #5 08 Sty 2016 21:01
    m fox
    Poziom 23  

Jeśli podłączasz drugi akumulator kablami do swojego to w pierwszej kolejności będzie ładować Twoje aku do momentu wyrównania stanu w obu.
    Jeśli to drugie aku jest w samochodzie, który jest na chodzie i ma ładowanie to i tak ciężko odpalić "od kopa" bo i tak spory prąd idzie na ładowanie. Jeśli masz drugie sprawne aku po prostu wymień i sprawdź.
    Jesli potrafisz i masz czym to zrób pomiary tak jak radził andrzej20001.

0
  • #6 09 Sty 2016 09:08
    jarek.tar
    Poziom 7  

Macie racje, to wina napięcia, mam drugie nowe aku, wymienię sprawdzę i się odezwę. Ten który w tej chwili używam w tym samochodzie też jest praktycznie nowy i dla tego przez myśl mi nie przeszło by szukać w nim przyczyny. Bardzo dziękuję za pomoc.

0
  • #7 17 Sty 2016 12:40
    oko150
    Poziom 11  

Witaj raczej na 99% wymiana akumulatora załatwi sprawę zbyt niskie napięcie akumulatora powoduje że przy rozruchu przysiada napięcie na aku a wtedy cewki nie sa w stanie wytworzyć iskry o tzw wystarczającej mocy do zapłonu mieszanki , miałem podobny problem w audi 80CC B2 1,8 B+G w automacie.
    Pozdrawiam

0
  • #8 17 Sty 2016 13:27
    jarek.tar
    Poziom 7  

Serdeczne dzięki. Faktycznie wymieniłem aku i wszystko w porządku.

0