Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Reno Megane II 1.5 DCI-Wyciekaj帷y p造n ch這dniczy ze zbiorniczka wyr闚nawczego

08 Sty 2016 14:36 2271 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Jestem posiadaczem Reno Megane II 1,5 DCI
    M鎩 problem polega na tym 瞠 wycieka mi p造n ch這dniczy ze zbiorniczka wyr闚nawczego. I nasuwa si pytanie jaka mo瞠 by tego przyczyna ?.
    Samoch鏚 nie dymi, nie ma podniesionego stanu oleju i ogrzewanie dzia豉 zmiennie raz jest raz nie ma ...
    Czy mo瞠 mia kto z was podobny problem i czy wie jak mo積a na to zaradzi ?
  • Poziom 12  
    Korek nieszczelny? Mo瞠 wystarczy zmieni korek i b璠zie dobrze. Zwr鵵 uwag czy nie jest uszkodzony sam zbiorniczek. W wyniku nagrzewania powstaje ci郾ienie co mo瞠 powodowa wyp造w przez nieszczelno軼i.

Napisz najlepiej z kt鏎ego dok豉dnie miejsca masz wyciek.
  • Poziom 20  
    Mo磧iwe 瞠 zawiesza si zaw鏎 termostatyczny
  • Poziom 30  
    Test na obecno嗆 spalin w uk豉dzie ch這dzenia powinien wyja郾i dlaczego leci, bo prawdopodbnie problem z uszczelka g這wicy. Wentylator pracuje?
  • Poziom 43  
    Zyga8899 napisa:
    wycieka mi p造n ch這dniczy ze zbiorniczka wyr闚nawczego

Na pewno wycieka?
    Bo z tego co tu napisa貫:
    Zyga8899 napisa:
    Samoch鏚 nie dymi, nie ma podniesionego stanu oleju

... wynika 瞠 p造nu ubywa w zbiorniku wyr闚nawczym.

By這 co robione ostatnimi czasy przy silniku? Dzia這 si z nim co nienormalnego?

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Korek zbiorniczka wyr闚nawczego jest nowy bo by niedawno wymieniany, wentylator dzia豉 prawid這wo, rozrz康 razem z pomp oryginalne Reno by wymieniany w serwisie a zrobi貫m ju 15 tys po wymianie dodatkowo by豉 r闚nie robiona regeneracja wtrysk闚 i wymiana zaworu ci郾ienia-stukowego ...

Auto ma przejechane 152 tys od nowo軼i a by kupowany w salonie u Lisowskiego w Krakowie ...

A test na obecno嗆 spalin w uk豉dzie ch這dz帷ym nic nie wykaza teraz wr鏂i貫m z przejazdu z autostrady i zn闚 mi wyrzuci這 zbiorniczek zrobi貫m ok. 20 km...
    A ogrzewanie dzia豉 ...

A nie jestem w stanie stwierdzi gdzie jest wyciek no z tego wychodzi 瞠 ze zbiorniczka bo jak odkr璚am korek to jest ci郾ienie w zbiorniczku na zagrzanym silniku ...
  • Poziom 30  
    Jest to uk豉d ci郾ieniowy, wiec zawsze po je寮zie b璠zie ci郾ienie w uk豉dzie. Nie zaleca si otwierania zbiorniczka bezpo鈔ednio po wy陰czeniu silnika, jednak skoro wywala ci p造n podczas jazdy to albo uk豉d by zapowietrzony, albo idzie cisnieni spalin w uk豉d.