Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reno Megane II 1.5 DCI-Wyciekaj帷y p造n ch這dniczy ze zbiorniczka wyr闚nawczego

Zyga8899 08 Jan 2016 14:36 3735 6
    Zyga8899
    Level 2  
    Witam,

Jestem posiadaczem Reno Megane II 1,5 DCI
    M鎩 problem polega na tym 瞠 wycieka mi p造n ch這dniczy ze zbiorniczka wyr闚nawczego. I nasuwa si pytanie jaka mo瞠 by tego przyczyna ?.
    Samoch鏚 nie dymi, nie ma podniesionego stanu oleju i ogrzewanie dzia豉 zmiennie raz jest raz nie ma ...
    Czy mo瞠 mia kto z was podobny problem i czy wie jak mo積a na to zaradzi ?
    piotrek1349
    Level 12  
    Korek nieszczelny? Mo瞠 wystarczy zmieni korek i b璠zie dobrze. Zwr鵵 uwag czy nie jest uszkodzony sam zbiorniczek. W wyniku nagrzewania powstaje ci郾ienie co mo瞠 powodowa wyp造w przez nieszczelno軼i.

Napisz najlepiej z kt鏎ego dok豉dnie miejsca masz wyciek.
    LORD90
    Level 20  
    Mo磧iwe 瞠 zawiesza si zaw鏎 termostatyczny
    szymon198312
    Level 30  
    Test na obecno嗆 spalin w uk豉dzie ch這dzenia powinien wyja郾i dlaczego leci, bo prawdopodbnie problem z uszczelka g這wicy. Wentylator pracuje?
    DjMapet
    Level 43  
    Zyga8899 wrote:
    wycieka mi p造n ch這dniczy ze zbiorniczka wyr闚nawczego

Na pewno wycieka?
    Bo z tego co tu napisa貫:
    Zyga8899 wrote:
    Samoch鏚 nie dymi, nie ma podniesionego stanu oleju

... wynika 瞠 p造nu ubywa w zbiorniku wyr闚nawczym.

By這 co robione ostatnimi czasy przy silniku? Dzia這 si z nim co nienormalnego?

Pozdrawiam.
    Zyga8899
    Level 2  
    Korek zbiorniczka wyr闚nawczego jest nowy bo by niedawno wymieniany, wentylator dzia豉 prawid這wo, rozrz康 razem z pomp oryginalne Reno by wymieniany w serwisie a zrobi貫m ju 15 tys po wymianie dodatkowo by豉 r闚nie robiona regeneracja wtrysk闚 i wymiana zaworu ci郾ienia-stukowego ...

Auto ma przejechane 152 tys od nowo軼i a by kupowany w salonie u Lisowskiego w Krakowie ...

A test na obecno嗆 spalin w uk豉dzie ch這dz帷ym nic nie wykaza teraz wr鏂i貫m z przejazdu z autostrady i zn闚 mi wyrzuci這 zbiorniczek zrobi貫m ok. 20 km...
    A ogrzewanie dzia豉 ...

A nie jestem w stanie stwierdzi gdzie jest wyciek no z tego wychodzi 瞠 ze zbiorniczka bo jak odkr璚am korek to jest ci郾ienie w zbiorniczku na zagrzanym silniku ...
    szymon198312
    Level 30  
    Jest to uk豉d ci郾ieniowy, wiec zawsze po je寮zie b璠zie ci郾ienie w uk豉dzie. Nie zaleca si otwierania zbiorniczka bezpo鈔ednio po wy陰czeniu silnika, jednak skoro wywala ci p造n podczas jazdy to albo uk豉d by zapowietrzony, albo idzie cisnieni spalin w uk豉d.