Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook - Pralka Mastercook PFSE-1043 - konserwacja

wojtii77 08 Sty 2016 17:53 519 4
  • #1 08 Sty 2016 17:53
    wojtii77
    Poziom 14  

Witam wszystkich.

Mam około 10 lat ten model pralki w mieszkaniu. Mieszkam z żoną i 2ką dzieci. Częstotliwość prania jak w przeciętnej rodzinie. Około 2 cykli w tygodniu.

Mamy z żoną syna w drodze. Prania przybędzie.

I teraz pytanie. Jakiej konserwacji wymaga mój model pralki jeśli chodzi o wymianę części mechanicznych ? Czy nawet jakichkolwiek innych, które się zużywają.

Jestem pod wrażeniem jej bezawaryjnego działania przez tyle lat.
    Pytam aby tylko zapobiec jakimkolwiek nie kontrolowanym awariom.

0 4
  • #2 08 Sty 2016 18:12
    gzyms68
    Poziom 18  

Użytkowanie w/g zaleceń producenta,można zobaczyć stan szczotek,amortyzatorów,gum ewentualnie wymienić.Pralka jak wszystkie urządzenia nie są wieczne więc trzeba być przygotowanym na awarię i wtedy decydować wartość względem kosztów naprawy.Moja kawalerska pralka jeszcze tłucze u znajomych mimo 25 lat. :D

0
  • #3 08 Sty 2016 19:02
    2679157
    Usunięty  
  • #4 08 Sty 2016 19:24
    skryn
    Admin grupy AGD

agdhandel napisał:
    Witam.Ja bym na twoim miejscu jedynie sprawdził stan szczotek silnika(ewentualna wymiana 20 zł),Można również wymienić grzałkę jeżeli masz zakamienioną wodę (koszt ok. 50 zł),Silnik pompy odpływowej też można sprawdzić pod kątem luzów w wirniku.No i chyba to wszystko.Pozdrawiam

Jasne, że można to wszystko wykonać. Tylko po co?
    Koszty niepotrzebne będą, bo pralka przecież działa. A że stara jest? To nic.
    Następnego dnia po tych operacjach "cacy/glacy", padnie procesor na płytce drukowanej i mina właściciela sprzętu będzie bezcenna...
    Działa sprzęt, to działa. Żaden Producent AGD nie przewiduje przeglądów typu wymiana olejów i płynów ustrojowych. To jest pralka, a nie prom kosmiczny, czy też inny samochód...
    Inaczej sprawa wygląda z kuchenkami gazowymi, ale to temat na inną dyskusję.

0
  • #5 08 Sty 2016 20:14
    2679157
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo