Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kondensator po stronie pierwotnej transformatora

airfox 16 Cze 2005 00:04 1527 2
  • #1 16 Cze 2005 00:04
    airfox
    Poziom 10  

glupia sprawa noob jestem i niewiem jak wpisac w szukaj zeby mi znalazlo bo niewiem dokladnie do czego to sluzy

rozkrecilem atx zasilke i stosuja tam kondensator 0.22uF 250V na wejsciu
    jest to jakis filtr przydzwieku sieci ?

bo niewiem co sie dzieje z kondensatorem rownolegle przy zmiennym napieciu przy stalym wiem ze sie rozladowuje zmiejszajac tentniania ale w ac ?

i teraz przegladalem gotowe wzmacniacze audio na forum i niby nikt niestosuje czegos takiego czy to jest zbedne czy zle to rozumiem i nietendy droga ?

buduje wzmacniacz wiec tak szukam jakis rozwiazan

albo co mi daje jezeli wlacznik bedzie odcinal zasilanie na obydwoch kablach a nie tylko na jednym jakies zabezpiecznie przed przebiciem czy cos ?

0 2
  • #2 16 Cze 2005 00:23
    djjack
    Poziom 27  

Kondensator jest kondensatorem wiec nie ma co pisac wiecej mozesz sam sobie odpowiedziec zadajac pytanie co robi kondensator w odkurzaczu

0
  • Pomocny post
    #3 16 Cze 2005 00:48
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    Wszystkie kondensatory, rezystory i cewki stosowane są na wejściu w celu wyeliminowania zakłóceń wytwarzanych przez zasilacz impulsowy. Są na to odpowiednie normy. W zasilaczu z transformatorem sieciowym kondensatory są potrzebne do tłumienia zakłóceń pochodzących z sieci oraz poprawiają tzw. współczynnik mocy (patrz Google).
    Cześć!

0
  Szukaj w 5mln produktów