Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zawiesza się

16 Cze 2005 00:20 918 3
  • Poziom 28  
    Witam.

Mam płytę główną ECS P6S5AT, Procesor Celeron 1,3 GHz, RAM 128MB, NVIDIA GeForce4 MX 440SE, WinXP SP1, Monitor DAYTEK 15''.

Komputer jest samo co kupiony od gościa który go złożył i dał nawet gwarancję 3 miesiączną na niego. System zainstalowany świeżo na czystym dysku i występują dziwne objawy z obrazem. Czasami obraz miga jak przy zmianie rozdzielczości, zostają na ekranie okna dialogowe mimo ich zamknięcia, komputer się zawiesza. Próbowałem różnych sterowników graficznych i nadal to samo. Sprawdziłem Everestem temperatury i tak: procesor 54 stopnie, płyta główna 73 stopnie, dysk 40 stopni. O co tu może chodzić. Słyszałem że podobno są jakieś problemy z płytami ECS i niektórymi kartami graficznymi np. Radeon. Czy ktoś ma identyczną płytę i podobne problemy. Może ktoś wie z jaką kartą graficzną współpracuje poprawnie jeśli to o to chodzi.

Acha, nie mogę zdjąć obudowy bo jest plomba.

Pozdr.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Gelip napisał:
    płyta główna 73 stopnie

To jest zbyt wysoka temperatura. A jak na komputerze masz plombę, to spokojnie go zareklamuj.
  • Poziom 12  
    Mam prawie identyczny procesor (Celeron 1.2GHz) i u mnie temperatura nie przekracza 43C a chipsetu jest nawet niższa. Wydaje mi się więc że trzeba najpierw poprawić chłodzenie.

Mam prośbę związaną z moim sąsiednim wątkiem (Samoistne restarty komputera): czy mógłbyś odczytać (na przykład w BIOS'ie albo programem Aida32) napięcie oznaczone jako Vtt? Bo u mnie jest 1.25V i nie wiem czy to jest wartość prawidłowa przy tym procesorze.

Pozdrawiam
    LUKI
  • Poziom 28  
    Tak tak, na pewno zareklamuję.

Dodano po 2 [minuty]:

W tej chwili nie mogę bo to komputer znajomego ale sprawdzę jak nie zapomnę.

Dodano po 27 [minuty]:

Napisałem że temperatura płyty głównej 73 stopnie ale czy to jest temp. chipsetu czy dodatkowego czujnika podłączanego do płyty. Jak to jest - czy temperaturę chipsetu można odczytać programowo i Everest to właśnie robi?